Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Félezer veszprémi fiatalnak segített kultúra a kreativitás felélesztésében

2022. április 10. 0:12
Lezárult a HangSzín /zene-kép-alkotás című projektje Veszprémnek, amelyen 500 helyi fiatalt szólítottak meg valamely művészeti ágon keresztül, de akikhez elért a program, még ennél is többen vannak.

Fél éve, tavaly szeptemberben indította útjára a „Veszprém az Élhető Város” nevű akciócsoport azt a programját, amiben a képzőművészeten, a zenén és irodalmon keresztül szerették volna megszólítani a helyi fiatalokat, erősíteni a bennük rejlő kreativitást és még tágabb körben, többek közt a hátrányos helyzetű csoportok számára is elérhetővé tegyék a kultúrát.

Az uniós pályázatból megvalósuló programsorozatban tevékenyen vett részt a Művészetek Háza, az Egry Úti Óvoda, valamint a Gárdonyi Zoltán Ifjúsági Kamarazenekar is, a szervezetek kollégái mellett pedig még számos szakember foglalkozott a gyerekekkel az elmúlt fél évben 56 programon keresztül.

A projekt záróakkordja szombat délután volt a Csermák Antal Zeneiskolában, ahol – ahogy Hegyeshalmi László, képzőművész, kurátor fogalmazott – igazi ünneplésre jöttek össze a fitalaok és családtagjaik. Ezt az ünnepi hangulatot pedig a Tücsök Vonószenekar és a Gárdonyi Kamarazenekar játéka emelte még magasabb szintre, valamint a Gyöngyvirág Népzenei Együttes bemutatója.

A fellépés előtt azonban még Brányi Mária, alpolgármester összegezte a projekt eredményeit, megköszönve minden résztvevőnek, akik közreműködtek a megvalósításában, valamint a fiataloknak és külön kiemelve az ő szüleiket, akik partnerek voltak abban, hogy a kultúrát és a kreativitást ily módon is erősíthessék Veszprémben, ezáltal Veszprém még élhetőbb város lett, ami a projekt egyik fő célkitűzése volt.

Az alpolgármester hozzátette, az önkormányzat – aki a projektet menedzseli – célja, hogy a helyi gyermekek úgy nőjjenek fel, hogy életük részévé válik a kultúra és a különböző művészeti ágak.

Demel Eszter, a Gárdonyi zenekar vezetője, karnagy és zenepedagógus az ünnepség megnyitóján elmondta, a projektnek köszönhetően sokkal több lehetőségük volt széles körben is bemutatni és képviselni kulturális tevékenységüket.

Kifejtette, a megoldásaik változatosak voltak, alkalmazták a Kokas-pedagógia módszereit is, de szerveztek beszélgetéseket is olyan diákokkal, akik annak idején Veszprémben tanultak meg zenélni és, hogy az itt szerzett élmények, tapasztalatok hogyan segítették őket későbbi életükben.

Ezen kívül szerveztek mentorprogramot és filvetítést is Auer Lipót életéről.

A megnyitón elhangzott az is, az 500 bevont fiatal mellett, ha beleszámoljuk azt is, hogy családtagjaik, rokonok is sokszor részt vettek ezeken a programokon, közel 3000 veszprémit sikerült bevonni a HangSzín /zene-kép-alkotás című projektbe.

Fotók: Egyed Melinda

Hajas Bálint
további cikkek
Hogyan ünnepelnek a különböző országokban? Hogyan ünnepelnek a különböző országokban? A karácsony a szeretet, a béke és az összetartozás ünnepe, amelyet világszerte eltérő szokásokkal ünnepelnek. Bár gyökerei a keresztény hitvilágból származnak, a különböző kultúrák sokszínűsége számos egyedi hagyományt hozott létre. ma 16:18 Karácsonyi ízek a világ körül Karácsonyi ízek a világ körül A karácsony nemcsak a szeretet és a családi összejövetelek ünnepe, hanem a gasztronómiai kalandoké is. Ahány ország, annyi szokás – és ez különösen igaz az ünnepi asztalokra. A helyi kultúra, történelem és ízvilág keveréke teszi egyedivé a karácsonyi ételeket, amelyek gyakran generációról generációra öröklődnek. Szerkesztőségünk most képletesen elutazott a világ különböző nemzeteinek ünnepi konyháiban, hogy megismerjük, milyen fogások varázsolják felejthetetlenné az ünnepeket! tegnap 17:29 Újra megjelent Darnay Kálmán: Kaszinózó táblabírák I-II. – korfestő történeti tréfák című könyve kultúra Újra megjelent Darnay Kálmán: Kaszinózó táblabírák I-II. – korfestő történeti tréfák című könyve 2024. december 18. 13:51 A múlt ízei: Bélafi László és az MI által újraálmodott 'békebeli sütemények' A múlt ízei: Bélafi László és az MI által újraálmodott 'békebeli sütemények' A magyar gasztronómia öröksége az identitásunk egyik legszínesebb és legizgalmasabb területe, amely generációk történeteit hordozza magában. Bélafi László két recepteskötete, az „Ükanyám Békebeli Süteményei” és a Réthy Erzsébet receptjeit bemutató második kötet egyaránt tisztelgés a múlt előtt és kísérlet arra, hogy a hagyományok a modern kor eszközeivel újjáéledjenek. 2024. december 18. 17:18

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.