1°C
1°C

Sporttörténelmi pillanat: Veszprém-Veszprém kupadöntőt rendeznek!

2022. április 23. 20:55
A Telekom Veszprém komoly izgalmakat követően végül 30-27-re felülmúlta a Pick Szegedet a kézilabda Magyar Kupa szombati, győri elődöntőjében. A címvédő így vasárnap (20.00) a Fejér-B.Á.L. Veszprém együttesével találkozik a végső fináléban.

Április 23-24. között a győri Audi Aréna biztosít otthont a férfi kézilabda Magyar Kupa négyes döntőjének. A szombat délutáni első elődöntőben a Fejér-B.Á.L. Veszprém parádés játék után, 30-27-re múlta felül a Schieszl-Budakalász alakulatát, így bejutott a vasárnapi fináléba (20.00).

Kapcsolódó cikk
Kupadöntőbe jutott, naggyá lett a „kis Veszprém”
Fennállása legnagyobb sikerét érte el az Éles József vezette Fejér-B.Á.L. Veszprém, amely a férfi kézilabda Magyar Kupa szombat elődöntőjében három góllal legyőzte a Budakalász együttesét, így vasárnap este az aranyéremért szállhat harcba.

Az ezt követő, második elődöntőben a két nagyágyú, a Pick Szeged és a Telekom Veszprém találkozott egymással. A tavalyi évben a felek a végső döntőben néztek farkasszemet, akkor a bakonyiak 28-26-ra nyertek. A címvédő sorozatban a harminchatodik fináléját készült kiharcolni.

Az „Építők” vezetőedzője, Momir Ilics az északmacedón szélsőre, Dejan Manaszkovra továbbra sem számíthatott térdsérülés miatt. A kék fehérek trénere, Juan Carlos Pastor a magyar válogatott beállóst, Bánhidi Bencét és a horvát válogatott átlövőt, Luka Stepancicot kényszerült nélkülözni.

Az összecsapást a rutinos veszprémi Horváth-Márton játékvezető-páros vezette. Az első találat Lauge nevéhez fűződött, de gyorsan jött az egyenlítés Bombac jóvoltából. Mahé is betalált, ám Frimmel és Sostaric bombája után már a Szeged vezetett (6. perc: 3-2). A felek nem tudtak leszakadni egymásról.

A tizenharmadikban jártunk, amikor a Veszprém több apró hibát is vétett: a Szeged könyörtelenül kihasználta az adódó lehetőségeket. Sostaric gólja után az exveszprémi Tönnesen duplázott (8-5). Momir Ilics azonnal időkéréshet folyamodott. A Veszprém játéka ezt követően fel is javult.

Nenadics vezetésével egalizált a Telekom (17. perc: 9-9). Ekkor Juan Carlos Pastor hívta magához övéit. Rosta jóvoltából ismét a Szegednél volt az előny, amikor Sipost két percre leültették. Bodó góljával már kettővel vezettek a Tisza-partiak (22. perc: 12-10). Marguc szépített, Frimmel hétméterest hibázott. Mikler hatalmasat védett, Bodó immár második találatát jegyezte.

Lelkiismeretesen küzdött a Telekom, de a Szeged őrizte fórját (27. perc: 14-12). A felek ezzel a különbséggel vonultak a szünetre is (félidei részeredmény: 17-15).

A fordulás után Garciandia, Jahja és Blagotinsek is feliratkozott a gólszerzők közé, míg Marguc egyenlített (34. perc: 18-18).

A Corralest váltó Cupara többször is bravúrral védett, Lauge duplája után már a veszprémiek vezettek kettővel (18-20). Juan Carlos Pastor időt kért. Garciandia szépítetett, Martins egyenlített (41. perc: 20-20). Rosta második két percesét gyűjtötte be, Mahé magabiztosan értékesítette a hétméterest.

A Tisza-partiak kapusukat lehozva támadtak; így Cupara is feliratkozott a gólszerzők közé. Nenadics ötödik szerzeménye után már három volt a különbség a címvédő javára (20-23). Újabb hibát vétett Juan Carlos csapata, ám ezt követően Mikler rukkolt elő egy hatalmas védéssel.

Magabiztosan védekeztek a vérvörös mezesek: Maqueda találata után ismét időt kért Juan Carlos Pastor (46. perc: 20-24). Blonz hétméteresből szépített, a Miklert váltó Alilovic parádésan szállt be. Bodó átlövésből volt eredményes, Nilsson bevetődve szerzett gólt (50. perc: 22-25).

Ezt követően fürgén felzárkózott a Szeged, így Juan Carlos Pastor utolsó időkérését is felhasználta (52. perc: 24-25). Nenadics eredményesen tüzelt távolról, Nilssont kiállították. Blonz hétméterest hibázott, de a Szeged ismét egyre zárkózott Garciandia jóvoltából (56. perc: 25-26).

Lauge remekül tört be, Bodó hatodik találatát jegyezte. Két perccel a vége előtt Jahja dobott fontos gólt, de Bodó révén újabb válasz érkezett (59. perc: 27-28). Rostát harmadik két perces kiállítása után piros lappal kizárták a játékvezetők. Jahja ismét bevágta, Sipost ütés miatt kizárták. Cupara bravúros védése után Nenadics zárta a gólgyártást. A Telekom bravúros diadalt aratott (végeredmény: 27-30).

Vasárnap 20.00 órakor sporttörténelmi döntőt rendeznek: a Telekom Veszprém a Fejér-B.Á.L. Veszprémmel csatázik majd a kupáért.

Férfi kézilabda Magyar Kupa, elődöntő:
Pick Szeged–Telekom Veszprém 27-30 (17-15)
Győr, Audi Aréna, 4000 néző. Vezette: Horváth P., Marton B.
Szeged: Mikler – Sostaric 2, Tönnesen 2, Gaber 1, Mackovsek, Henigman, Bombac 3
Csere: Frimmel 2, Rosta 2, Radivojevics 1 (1), Bodó 6, Blonz 2 (2), Garciandia 4, Martins
Vezetőedző: Juan Carlos Pastor
Veszprém: Corrales – Marguc 3, Jahja 3, Balgotinsek 1, Mahé 2 (1), Lauge 5, Stlrek 2.
Csere: Cupara 1 (kapus), Sipos, Nenadics 7, Nilsson 4, Ligetvári, Lékai 1, Maqueda 2
Vezetőedző: Momir Ilics
Kiállítások: 12, ill. 8 perc
Hétméteresek: 6/3, ill. 1/1

A másik elődöntőben:
Budakalász–Fejér-B.Á.L. Veszprém 27-30 (11-16)

Így értékelte a látottakat:

Lékai Máté, a Telekom Veszprém csapatkapitány-helyettese:

Az első felvonásban futottunk az eredmény után, de a szünet után Cupara kapusteljesítménye sokat lendített a játékunkon. Sikerült egyenlítenünk, majd fordítanunk. Fokozatosan őröltük a Szegedet, amelynek végül meg is lett az eredménye. Nagyon nehéz mérkőzésen vagyunk túl, de úgy gondolom, holnap, a városi riválisunk ellen sem lesz könnyebb dolgunk. Maximálisan komolyan vesszük az előttünk álló feladatot: szeretnénk megvédeni a címünket.

Petar Nenadics, a Telekom Veszprém játékosa:

Fantasztikus atmoszféra vett körül bennünket: köszönettel tartozunk a Veszprém és a Szeged szurkolóinak is, ismét kitettek magukért. Az utolsó másodpercig kiélezett párharcot vívtunk; örülök, hogy a derbi a mi győzelmünkkel zárult. A holnapi ellenfelünket nem szabad lebecsülnünk: fiatal, lendületes csapatról van szó, ráadásul városi rangadó van készülőben.

Juan Carlos Pastor, a Pick Szeged vezetőedzője:

Az első játékrészben elégedett voltam a látottakkal. A fordulást követően viszont a fontos pillanatokban súlyos hibákat vétettünk, amelyeket a Veszprém könyörtelenül kihasznált. Folyamatosan zárkóztunk, küzdöttünk a végsőkig, de nem jártunk szerencsével. A bronzmérkőzésen kötelező győzelem reményében lépünk pályára, utána pedig már csak a bajnoki cím megvédésére koncentrálunk.