2022. június 27.
//
László névnap

Manaszkov tíz gólt dobott, könnyedén nyert a Telekom

A házigazda Telekom Veszprém 44-29-re nyert a Dabas ellen a kézilabda NB I alapszakaszának szombat esti összecsapásán.

Két nappal azután, hogy a Telekom Veszprém parádés, hétgólos diadalt aratott a dán Aalborg ellen a kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első, hazai felvonásán, szombaton már a honi élvonalban várt megmérettetésre az „Építőkre”.

Momir Ilics együttese az alapszakasz huszonnegyedik fordulójában a Dabas gárdáját látta vendégül az Arénában. A házigazda meccskerete a megszokottól erősen különbözött, ám a jövő szerdai BL-visszavágó tudatában ez teljesen érthető volt.

Pihenőt kapott Omar Jahja mellett Petar Nenadics, Andreas Nilsson, Gasper Marguc, Rasmus Lauge, Manuel Strlek és Kentin Mahé is. Így viszont számot adhattak tudásukról a BFKA Veszprém fiatal reménységei: Szűcs Balázs és Tóth István Sámuel.

Lékai Máté góljával vette kezdetét a találkozó, de a túloldalon Garajszki szinte rögvest válaszolt. Hamar kirajzolódott a felek közötti erőkülönbség: a kilencedik percben már hárommal vezettek a veszprémiek Maqueda találatával (8-4).

Váczi és Kende jóvoltából fürgén kettőre zárkóztak a vendégek, viszont Dörnyei és Manaszkov tettek arról, hogy visszaálljon a megnyugtató különbség. Cupara is több remek védést mutatott be, Blagotinsek és Sipos is többször villant (20. perc: 18-9).

Néhány pillanattal később az első NB I-es mérkőzésén szereplő Tóth István Sámuel is feliratkozott a gólszerzők közé. Őt követte a sorban Ilics Zorán és Szűcs Balázs (27. perc: 23-12). A szünetre 25-15-ös részeredménnyel vonulhattak a felek.

A második játékrész Laurinyecz góljával kezdődött, hazai oldalról Lukács volt eredményes. Az erőkülönbség továbbra is látványos volt, a Veszprém a negyvenedik percben már tizenöt góllal vezetett (35-20).

Váczi duplájával, Győrfi és Kende találataival próbált kapaszkodni a Dabas, de a Telekom megingathatatlan volt. A folytatásban is magabiztosan kézilabdáztak a hazaiak, percről percre tovább növelték előnyüket (50. perc: 38-24).

Elismerendő, hogy a vendégek a hajrában is lelkiismeretesen küzdöttek, Kende háromszor egymás után bombázott. Az „Építők” sikeréhez ugyanakkor kétség sem férhetett, Momir Ilics együttese végül könnyedén, 44-29-re diadalmaskodott.

Kiemelendő, hogy a térdsérülés után a közelmúltban visszatérő Dejan Manaszkov tíz gólt szerzett a találkozón.

Férfi kézilabda NB I alapszakasz, 24. forduló:
Telekom Veszprém–Dabas KC 44-29 (25-15)
Veszprém Aréna, 800 néző. Vezette: Rontó, Szanyi.
Telekom Veszprém: Cupara – Dörnyei 2, Maqueda 3, Lékai 6, Blagotinsek 5, Manaszkov 10 (1).
Csere: Ligetvári 3, Lukács 3, Tóth 2, Szűcs 2, Ilics Z. 2, Sipos 6.
Vezetőedző: Momir Ilics
A Dabas gólszerzői: Kende 7, Váczi 6, Tarabochia 3, Horvat 3 (2), Horváth 3, Zatureczki 2, Győrvári 1, Garajszki 1.

Utolsó módosítás: 2022. május 29. 21:09
kézilabda Férfi kézilabda BL, bronzmeccs, 2021/2002 2022. június 19. 15:15 Köln, Lanxess Aréna THW Kiel Telekom Veszprém 37-35
kézilabda Férfi kézilabda BL, elődöntő, 2021/2022 2022. június 18. 16:15 Köln, Lanxess Aréna Telekom Veszprém Kielce 35-37
kézilabda Férfi kézilabda NB I, döntő, 2021/2022 2. 2022. június 11. 18:45 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Pick Szeged 29-30