Bejutott a csapatbajnokság döntőjébe az SVSE

2022. május 17. 13:26 // Forrás: SVSE
A veszprémi Sportolj Velünk SE összesen 371 pontot gyűjtött az elmúlt hétvégén Győrben rendezett atlétikai csapatbajnokság elődöntőjébe, amellyel a hatodik helyen zárt, tehát kiharcolta a döntőbe való bejutást.

Két versenyszámot, a 800 m síkfutást és az 1500 m síkfutást is mindkét nemben az SVSE nyerte. Bartha-Kéri Bianka és Szögi István Dániel, valamint Varga Gréta Barbara és Szögi István Dániel lettek a versenyszámok bajnokai.

Szombaton a veszprémi távfutók emelkedtek ki a mezőnyből. 1500 méteren Varga Gréta Barbara (4:29.20) utcahosszal vezetett végig, míg klubtársa, Gedra Szabina a 9., és testvére, Gedra Bettina a 15. helyezést érték el. A férfiak mezőnyében Szögi István és Kiss Gergő Xavér (3:45.87) dolgoztak össze, melynek eredményeként István az első, Gergő a 2. helyen ért célba. A fiúknál a mezőny egyik legfiatalabb versenyzője, Szirbek Albert a 6. helyen ért célba egyéni csúccsal (3:56.53).

400 m síkfutásban Bartha-Kéri Bianka mellett Mező Zsófia és Kozma Nikolett is rajthoz álltak. Zsófi 60.61-el a 11., míg Niki 67.61-el a 22. helyen zártak. A férfiaknál Kubasi János egyéni csúccsal negyedikként ért a célba.

A sprinterek 100 m-es síkfutó versenyszámában volt érdekelt Kéri Bettina, aki a 4. helyezést szerezte meg.  Az egykörös távon, 400 m gátfutásban Horváth András a 9. helyen ért a célba (1:07.60).

A nap leghosszabb versenyszámában, 3000 m akadályfutásban Magyar Veronika a 3. helyen végzett, a férfiaknál Nick Márton második lett, Tóth Márton 4., Felber Balázs pedig 8.

A futószámok mellett gerelyhajításban is pontot gyűjtött az SVSE Kéri Gerda által (28.68 m).

Fotó: SVSEFotó: SVSE

Az első versenynap zárásaként a 4x100 váltófutóké volt a főszerep. A nőknél (Besenyődi Petra, Kovács Noémi, Földesi Léda, Kéri Bettina) az 5. helyen végeztek az SVSE futói, a férfiak (Horváth András, Felber Farkas Ákos, Fekete Lőrinc, Orosz Botond) a 14. helyen értek a célba (46.50).

Vasárnap folytatódtak a küzdelmek és a pontgyűjtés. 800 m síkfutásban Bianka mellett Gedra Szabina (2:18.66) a 11., míg Mező Zsófia (2:20.59) a 14. lett. A férfiaknál István után Kubasi János érkezett 2-ként a célba (1:50.15 – egyéni). Kiss Gergő Xavér pedig 1:51.23-al a 4. helyen zárt.

A sprinterek közül Schofhauser Debóra 200 m síkfutásban a 20. helyen ért a célba (28.55 – egyéni), a férfiaknál Felber Farkas Ákos 23.48-as egyénivel a 14. helyen, míg Orosz Botond 23.78-al a 15. helyen végeztek.

5000 m síkfutás várt a távfutókra. Varga Gréta Barbara az első helyet nem adta, 17:51.01-el ért a célba. A férfiaknál Nick Márton (16:02.25 – 7.), Tóth Márton (16:22.79 – 8.), Felber Balázs (17:23.45 – 14.) is megmérkőztek a mezőnnyel. Nick Márton már korábban megkezdte a pontgyűjtést, hiszen a félmaratonon 1:17:34-el a 10. helyen végzett.

A 4x400 m váltófutással zárták a csapatbajnokságot az atléták. A nőknél az SVSE „A” csapata lett a bajnok (Kovács Noémi, Besenyődi Petra, Mező Zsófia, Bartha-Kéri Bianka), míg a férfiaknál a 3. helyezett lett veszprémi váltó (Igaz Gábor Barnabás, Kiss Gergő Xavér, Szögi István Dániel, Kubasi János).