Számos feldolgozása készül a mai napig az egyébként 1990-ben megjelent dalnak, a Csönded vagyoknak. Érdekes, hogy Cseh Tamás hangzásvilágától távol álló zenészek is rendkívül jól nyúltak a dalhoz, így többek között a Punnany Massif, de a 30Y énekese, Beck Zoli is újra gondolta.
A dal kimondottan ismert, részben épp a fentebb taglalt okok miatt, s a feldolgozások is hozzájárulnak ahhoz, hogy a szerzemény időtálló. A több mint harmincéves szöveg történetéről Bereményi Géza a közelmúltban egy interjúban mesélt részletesebben. Kadarkai Endre a kérdező, érzékeny terelgetéssel, a valóságról mit sem sejtve tapintott rá a sztorira.
Bereményi elmesélte, hogy egy házaspár felkereste őt azzal, hogy fiuk, aki sajnálatos módon elhunyt, egy levelet írt a Művész Úrnak. A fiú halála előtt megkérte szüleit, hogy valahogy mindenképpen juttassák el Bereményinek az írást. Egyéb dolgot nem fűzött hozzá, a szülők pedig kötelességüknek érezték, hogy megkeressék Bereményit, aki miután átvette a fiú levelét, felnyitotta, s ezt olvasta: „Most elmondom, mid vagyok, mid nem neked, vártál, ha magadról szép éneket, dicsérő éneked én nem leszek, mi más is lehetnék: csak csönd neked.”
Ezt az üzenetet gondolta tovább a Bereményi-Cseh Tamás szerzőpáros, és lett az egyik legismertebb daluk, ami a mai napig megtalálja közönségét. A szerzemény egyszerre fájdalmas és időtálló. Mindezt egy kisfiú tollából elindítva. Pillangóhatás. „… egy pillangó egyetlen szárnycsapása a Föld egyik oldalán egy apró rebbenés, ám tornádót idézhet elő a másikon…” Valahogy így működik ez a történet. Egy korán elhunyt kisfiú egyetlen, életében nem kézbesített sora végül egy egész nemzet generációkon átívelő kulturális öröksége lett.