6°C
6°C

Szegeden harcolt ki előnyt a Veszprém!

2022. június 3. 20:28
A Telekom Veszprém fordulatos meccsen egy góllal nyert a címvédő Pick Szeged vendégeként a bajnoki döntő első felvonásán, így előnnyel várhatja a jövő szombati hazai visszavágót.

A desszert ezúttal megelőzte a főételt. A sors, pontosabban a versenykiírás fintora, hogy a Bajnokok Ligája négyes döntőjébe jutást – ami a szezon előtt nem számított egyértelmű elvárásnak – már teljesítette a Telekom Veszprém kézilabdacsapata, az alapcél, a bajnoki cím visszaszerzése azonban még hátra volt. Az oda-visszavágós döntőben a címvédő, négyszeres bajnok Pick Szeged várt a huszonhatszoros aranyérmes Építőkre, amely alapszakasz-győzelmének köszönhetően idegenben kezdhette a párharcot.

Meglepetésre a magyar válogatott klasszis beállója, az elmúlt hónapokban derékproblémákkal küszködő Bánhidi Bence is bekerült a szegedi keretbe, amelyből a régóta maródi Luka Stepancic mellett Alexander Blonz hiányzott. A mieinknél mindenki egészségesen várta a találkozót, Dejan Manaszkov taktikai okokból maradt ki.

Mahé pontatlan lövésével és az exveszprémi Mackovsek találatával kezdődött a csaknem telt házas szuperrangadó. Az első veszprémi gólt Strlek jegyezte, amire Radiovejvics válaszolt hetesből. Jahja lökete beakadt, Henigman húzása viszont pontatlannak bizonyult, Lauge révén így megszerezte a vezetést a rekordbajnok (5. perc: 2-3).

Fotók: MTI/Kovács AnikóFotók: MTI/Kovács Anikó

Igaz, nem sokáig tartott a vendég előny. Mackovsek és Gaber góljaival fordított a Pick. A szlovén beállós ekkor rosszul ért talajt, így már a 7. percben beállhatott Bánhidi. Jahja éppen a szegediek csapatkapitányáról lőtte második gólját, aki a túloldalon hetest harcolt ki, de Radivojevics kísérletét védte Corrales.

Mindkét gárda sokat hibázott, Radivojevics már a második büntetőjét hagyta ki, így hosszú percekre „befagyott” a 4-4-es állás az eredményjelzőn. Csapata ötperces gólcsendjét Jahja törte meg, míg a házigazdát Frimmel lendítette át a holtpontot egy hetessel. Jahja átlövései továbbra is „ültek”, a kékek a beálló körüli játékra helyezték a hangsúlyt, Gaber visszatért és be is talált (14. perc: 6-6).

A folytatásban is nagy taktikai csata, biztonsági játék jellemezte a meccset. Mikler remek hárítása után Frimmel juttatta ismét vezetéshez az övéit. Tovább hullámzott azonban a derbi, Nilsson és Jahja révén megint a mienknek állt a zászló. A Tisza-partiak sorra lőhették a hétmétereseket, Frimmel előbb belőtte, majd csúnyán fölé bombázott. Mikler Mahén is kifogott, a csereként beállt Bodó viszont a hálóba talált (20. perc: 9-8).

Támadásban megakadtak a piros mezesek, időt is kért Momir Ilics, aki Lékai Máténak adta a karmesteri pálcát. Nenadics is feliratkozott a gólszerzők közé, de megint fordult a kocka: Garciandia és Bodó jóvoltából először vezettek kettővel a csongrádiak. Sőt, a padról beszálló Martins is megzörgette a hálót (25. perc: 12-9).

A veszprémi kezek ekkor sem remegtek meg, a csereemberek – Maqueda és Lékai – vezényletével gyorsan sikerült visszajönni (27. perc: 13-12). Pastor is időt kért, de ez sem segített az övéin. A végjátékban sűrűn potyogtak a gólok. A Telekom kétszer is egyenlített, de Bodónak köszönhetően végül a hazaiak vonulhattak előnnyel a szünetre (16-14).

Mackovsek és Lauge pengeváltásával kezdődött a második játékrész. Aztán újabb kimaradt szegedi hetest láthattunk, Sostaric a kapufát találta el, a kipattanó pedig Cuparáé volt. Mikler is remekelt, elöl pedig Mackovsek vállalta magára a vezér szerepét (38. perc: 20-17).

Ilics mester időkéréssel próbált segíteni alakulatán, amely hét a hat elleni játékra váltott. Nilsson ebben a felállásban jegyezte első gólját, ahogyan Bombac is először volt eredményes a túloldalon. Sokat hibáztak a szegediek, a meccs kétharmadánál visszajött mínusz egyre az Építők (21-20).

A címvédő ismét elment hárommal, s ha nincs a fantasztikusan teljesítő Corrales, tovább is nőhetett volna a differencia. A spanyol portás azonban bravúrt bravúrra halmozott, teljesen elbizonytalanítva a rivális lövőit. Így hiába kért ismét időt Pastor, tízzel a lefújás előtt a vendég támadójáték vezére, Jahja egyenlített (23-23).

Bánhidi is megvillant, de gyorsan válaszolt Lauge. A végjátékhoz kanyarodva is a kapusoké volt a főszerep. Mikler is jól teljesített, ám Corrales rajta is túltett. Mahé pimasz hetesével ismét nálunk volt az előny, majd Nenadics meg is duplázta azt (55. perc: 24-26).

A Pastor-csapat elindított egy utolsó nagy rohamot, sikerült is egalizálnia. Nenadics aztán kritikus helyzetben is pontosan célzott, Bánhidi szintén jól célzott, ám az utolsó szó a legeredményesebb veszprémi kézilabdázóé, Jahjáé volt, akinek a hetedik bombája győzelmet ért csapatának (28-29).

A Telekom tehát egygólos előnnyel várhatja a jövő szombati (17.45) hazai visszavágót.

Férfi kézilabda NB I, döntő, 1. mérkőzés:
Pick Szeged–Telekom Veszprém 28-29 (16-15)
Szeged, Pick Aréna, 6500 néző. Vezette: Hargitai, Markó
Szeged: Mikler – Sostaric 1, Tönnesen 1, Gaber 2, Mackovsek 5, Henigman 1, Bombac 1
Csere: Alilovic (kapus), Radivojevics 2 (2), Bánhidi 2, Garciandia 1, Frimmel 5 (3), Rosta, Bodó 5, Martins 2
Vezetőedző: Juan Carlos Pastor
Veszprém: Corrales – Marguc 1 (1), Jahja 7, Mahé 3 (2), Blagotinsek 1, Lauge 3, Strlek 4
Csere: Cupara (kapus), Ligetvári, Nenadics 4, Nilsson 2, Sipos, Lékai 2, Maqueda 2
Vezetőedző: Momir Ilics
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 10/5, ill. 3/3