Helga névnap

Kalmár Ákos 21. 800 méter gyorson

2022. június 20. 21:56
MTI
A Balaton Úszó Klub Veszprém sportolója, Kalmár Ákos a 21. helyen végzett 800 méter gyorson hétfőn, a Duna Arénában zajló úszó-világbajnokság harmadik versenynapján.

A 22 éves magyar versenyző egyéni legjobbjától (7:52.34) jócskán elmaradva, 8:06.64 perccel csapott a célba, így nem jutott a döntőbe.

Kalmár Ákos a 800 méteres férfi gyorsúszás előfutamában a vizes világbajnokságon a budapesti Duna Arénában 2022. június 20-án. MTI/Illyés Tibor Kalmár Ákos a 800 méteres férfi gyorsúszás előfutamában a vizes világbajnokságon a budapesti Duna Arénában 2022. június 20-án. MTI/Illyés Tibor

Kalmár a vegyes zónában elmondta, az edzések jól mennek ugyan, de a versenyeken nincs meg az "utazósebessége", a hajrában pedig mindig is gyengébb volt. Hozzátette, a tokiói olimpiára rendkívül keményen készült, az ötkarikás szereplése nem úgy sikerült, ahogyan szerette volna, ezt követően pedig egy minimális pihenőt követően újra edzésbe állt. Megjegyezte, talán ez hiba volt, ugyanis azóta mentálisan elfáradt.