A darab olvasópróbái szerdán kezdődtek meg. Az alkalomra meghívták a szerzőt, Lezsák Sándort is, aki elmondta: műve a nyolcvanas évek elején született, és bár hosszú éveken át érlelődött benne, végül egyetlen éjszaka leforgása alatt papírra vetette. A történetet egy utazás inspirálta: unokatestvére invitálására utazott Nyugat-Európába, ahol megdöbbenve tapasztalta, hogy az emberek túlélőkészleteket vásárolnak szovjet atomtámadás esetére.
A darab főhőse a kútban épít egy rejtett bunkert, ahol átvészelheti családjával az atomháborút. A helyiségen évtizedeken át dolgozik, és feleségével rendszeresen gyakorlatokat is szervez, hogy gyorsan biztonságba vonulhassanak, ha megtörténne a baj. Felesége, aki nagyon szereti a férjét, évtizedek alatt mégiscsak belefárad ebbe a hóbortjába, és elérkezik a pont, amikor betelik a pohár, és kipattan a feszültség. Itt kezdődnek az igazi bonyodalmak.
A komédiát Oberfrank Pál rendezi. Elmondta: a színmű önmagáért beszél, nem volt szükség arra, hogy hozzányúljanak, átalakítsák. Megjegyezte: az abszurd helyzeteket is realista módon kell előadni, nem szabad vicceskedni, mert a helyzet abszurditását éppen az adja, hogy a szereplők komolyan ragaszkodnak hajmeresztő elképzeléseikhez.
Az előadást október 8-ától, a Latinovits-Bujtor Játékszínben láthatja a veszprémi közönség, de Budapesten, a Márai Színházban is bemutatják.