2022. december 6.
//
Miklós névnap

Fordulatos derbin Telekom-győzelem

A Tatabánya mindent megtett annak érdekében, hogy megnehezítse a házigazda Telekom Veszprém dolgát, ám a magyar rekordbajnok végül tíz góllal, 42-32-re diadalmaskodott a kézilabda NB I vasárnap esti rangadóján.

A férfi kézilabda NB I alapszakaszának negyedik fordulójában a Telekom Veszprém a Tatabányát látta vendégül vasárnap este az Arénában. A bajnoki szereplést tekintve mindkét gárda hibátlan mutatóval várhatta az összecsapást.

A vendégek kispadján a Fejér-B.Á.L. Veszprém egykori vezetőedzője, Tombor Csaba foglalt helyet, míg a kapusedző szerepét Porobic Haris töltötte be, aki korábban az „Építők” kötelékében tevékenykedett. Momir Ilics együttesébe visszatért a korábban kisebb szemsérülést szenvedő Andreas Nilsson, míg Manuel Strlek ezúttal pihenőt kapott.

Pedro duplájával villámrajtot vettek a tatabányaiak, amelyre Nilsson válaszolt. Ezt követően Ancsin és Topic is betalált (4. perc: 1-4). Jahja szépített, majd Peric hétméteresből volt eredményes. Momir Ilics érezte, hogy a vendégeknek sikerült meglepniük csapatát, ezért időkéréshez folyamodott.

A taktikai szünet viszont szintén Tombor Csaba együttesének kedvezett, amely a hetedik percben már öt góllal vezetett (2-7). Ilics lelkiismeretesn forgatta a csapatát, ám a vendégek magabiztosan őrizték fórjukat (14. perc: 8-13). Nem sokkal később a vendégek soraiból szabálytalanság miatt előbb Bodort, majd Ancsint is kiállították kér percre a játékvezetők.

Az emberelőnyt sikerült kihasználnia a házigazdának, amely Lauge vezetésével sikerrel egalizált (20. perc: 14-14). Ekkor Tombor Csaba hívta magához övéit. Peric bombájával vissza is vette a vezetést a Tatabánya, ám Elísson és Lauge jóvoltából nem sokkal később már a Telekomnál volt az előny (16-15).

Corralest Cupara váltotta a hazai kapu előtt, aki több pazar védést is bemutatott. A Veszprém játéka így pedig összeállt, a hajrához érkezve már a magyar rekordbajnok vezetett néggyel (21-17). A szünetet jelző sípszó előtt Ubornyák, Peric és Elderra is eredményes volt, a felek 22-19-es részeredménnyel vonulhattak pihenőre.

A fordulás után elsöprő fölénybe került a Veszprém, amely 4-0-s sorozatot produkált (35. perc: 26-19). Tombor Csaba azonnal időt kért. Tanítványai meghallgatták a szavát: a Tatabánya egymást követően Ezt követően viszont a tatabányaiaknak sikerült egymást követő hét (!) gólt jegyezniük, amellyel szinte egyenlítettek (41. perc: 27-26).

Nilsson törte meg a házigazda hatperces gólcsendjét, majd Maras is betalált. A vendégek viszont a legrosszabbkor vétettek hibákat, amelyeket a Veszprém egytől egyig könyörtelenül kihasznált (48. perc: 33-28). Ezek után már hiába próbálkoztak Tombor Csaba tanítványai, a veszprémiek nem inogtak meg (56. perc: 39-30).

Az utolsó percekben már nem volt kérdéses a győztes kiléte. A Telekom Veszprém igaz, nagy arányú diadalt aratott, ám a Tatabánya is dicséretet érdemel, hiszen remek kezdést, illetve feltámadást produkált (végeredmény: 42-32).

Férfi kézilabda NB I, 4. forduló:
Telekom Veszprém – MOL Tatabánya KC 42-32 (22-19)
Veszprém Aréna. Vezette: Bócz, Wiedemann
Veszprém: Corrales – Vajlupov, Jahja 4 (1), Eldera 6, Nilsson 5, Nenadics, Elísson 10 (3)
Csere: Cupara (kapus), Marguc 1, Lauge 8, Lukács 2 (1), Mahé 2, Ilics Z. 2, Pechmalbec 2, Sipos
Vezetőedző: Momir Ilics
Tatabánya: Nagy B., Székely (kapusok), Maras 3, Ubornyák 1, Peric 4 (3), Pergel, Győri 6, Vilovszki 2, Bodor 1, Pedro 8, Ancsin 3, Edwards 1, Topic 3, Obradovic

Utolsó módosítás: 2022. december 3. 20:39
kézilabda Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, 2022/2023 10. 2022. december 15. 18:45 Bukarest Dinamo Bukarest Telekom Veszprém
kézilabda Férfi kézilabda NB I, 2022/2023 12. 2022. december 10. 18:00 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Budakalász
kézilabda Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, 2022/2023 9. 2022. december 8. 18:45 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Wisla Plock
kézilabda Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, 2022/2023 11. 2022. december 3. 18:00 Komló Komló Telekom Veszprém 23-41
kézilabda Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, 2022/2023 8. 2022. november 30. 20:45 Horvátoszág Zágráb Telekom Veszprém 29-26
kézilabda Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, 2022/2023 10. 2022. november 26. 18:00 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Csurgó 44-28