6°C
6°C

A Pét legyőzte a Tihanyt, előnyben az Antalfát kiütő Úrkút

2022. október 3. 6:02
Öt vendégsiker és két döntetlen mellett egyetlen hazai diadal született a Vehir.hu megyei első osztályú labdarúgó-bajnokság hétvégi, hetedik fordulójában.

A megyei élvonal hetedik körének rangadóját szombaton Tihanyban játszották, ahol a tavalyi ezüstérmes a bronzérmes Pét gárdáját fogadta. A találkozó esélyesének a forduló előtt hibátlan számított, ám a pétiek borították a papírformát és bravúros győzelmet arattak (1-2).

Az egyaránt középmezőnyhöz tartozó Ajka Kristály és a Várpalota csatáját simán nyerték a vendégek (0-3).

A Sümeg a szünetben már 2-0-ra vezetett a Balatonalmádi ellen, ám a tópartiak egyenlítettek (2-2), így megőrizték bajnoki veretlenségüket.

Az idényben gyengélkedő Fűzfő újabb pofonba szaladt bele, ezúttal a Pápa ért el kiütéses győzelmet ellenük (0-6).

Hatgólos döntetlent játszott a Tapolca és a Devecser - a cikk alján képgaléria találhatóHatgólos döntetlent játszott a Tapolca és a Devecser - a cikk alján képgaléria található

Közönségszórakoztató, gólgazdag meccset vívott a Tapolca és a Devecser. A TIAC a hajrában nyeregben érezhette magát, ám a vendégek a 93. percben egyenlítettek (3-3).

Vasárnap három összecsapást rendeztek. A címvédő Úrkút 5-0-ra elpáholta a Szentantalfát, így piros-feketék a Tihany botlása miatt már pontelőnnyel vezetik a pontvadászatot.

A Magyarpolány a Balatonfüredi USC (1-3), a Gyulafirátót pedig a Zirc ellen maradt alul saját pályáján (1-4).

Vehir.hu megyei első osztályú labdarúgó-bajnokság, 7. forduló:

Október 1., szombat

Tihanyi FC–Péti MTE 1-2 (0-0)
Gólszerzők
: Henn (80.), ill. Tar (68.), Horváth B. (92.)

Ajka Kristály SE–Várpalotai BSK 0-3 (0-1)
Gólszerzők
: Reznyák (3., 87.), Szabó P. (75.)

Sümeg VSE–Balatonalmádi SE 2-2 (2-0)
Gólszerzők
: Szakonyi (31.), Rédei (38.), ill. Kovács K. (63.), Petróczi (85.)

Fűzfői AK–Pápai Perutz FC 0-6 (0-3)
Gólszerzők
: Szántó (16.), Ruzsás (20., 55., 80.), Rozman (40.), Nagy B. (71.)

TIAC VSE–Devecser SE 3-3 (1-1)
Gólszerzők
: Orbán B. (17., 78., 81. – a harmadikat büntetőből), ill. Király (19.), Keller (55.), Ménes (93.)

Október 2., vasárnap

Úrkút SK–Szentantalfa NVSE 5-0 (3-0)
Gólszerzők
: Horváth Á. (8., 80.), Kovács G. (28. – büntetőből), Nagy Á. (40.), Szedlacsek (60.)

Magyarpolány SE–Balatonfüredi USC 1-3 (1-0)