2023. február 4.
//
Ráhel névnap

Kettős veszprémi siker 1500 m gyorson

2022. november 17. 22:04
MTI/vehir.hu
A Balaton Úszó Klub Veszprém fiatal tehetsége, Betlehem Dávid klubtársát, az olimpiai ezüstérmes Rasovszky Kristófot maga mögé utasítva győzött 1500 m gyorson csütörtökön a kaposvári rövidpályás úszó országos bajnokság második versenynapján.

Kós Hubert országos csúccsal nyert 100 méter vegyesen. Az UTE 19 éves sportolója - aki januártól az Egyesült Államokban, a 23-szoros olimpiai bajnok Michael Phelps egykori edzőjével, Bob Bowmannel készül - 52.82 másodperces idővel diadalmaskodott, ezzel Földházi Dávid 2014-es, a dohai világbajnokságon elért 53.08 másodperces rekordját adta át a múltnak.

A legszorosabb csütörtöki fináléban, férfi 50 méter gyorson Szabó Szebasztián, a szám Európa-bajnoka mindössze két századmásodperces különbséggel utasította maga mögé Milák Kristófot.

Rasovszky Kristóf az 1500 méteres férfi gyorsúszás döntőjében a 18. rövidpályás úszó országos bajnokságon Kaposváron 2022. november 17-én. MTI/Kovács AnikóRasovszky Kristóf az 1500 méteres férfi gyorsúszás döntőjében a 18. rövidpályás úszó országos bajnokságon Kaposváron 2022. november 17-én. MTI/Kovács Anikó

A 200 méter pillangó nagymedencés olimpiai bajnoka és világcsúcstartója fő számában a szokásos óriási fölénnyel diadalmaskodott.

A nőknél 50 méter gyorson Senánszky Petra saját országos csúcsától (24.30) nem sokkal elmaradva, 24.56 másodperccel nyert.

Férfi 1500 méter gyorson a nyíltvízi specialisták kisajátították a terepet, végül Betlehem Dávid klubtársát, az olimpiai ezüstérmes Rasovszky Kristófot maga mögé utasítva győzött. 

A veszprémiek Betlehem Dávid, Áment Balázs, Hajagos Ákos, Rasovszky Kristóf összetételű 4x100 m vegyesváltója bronzérmes lett.

A csütörtöki eredmények:    

férfiak:

200 m pillangó:
1. Milák Kristóf (Budapesti Honvéd SE) 1:49.86 perc
2. Márton Richárd (Budapesti Honvéd SE) 1:51.10
3. Tekauer Márk (Kőbánya SC) 1:57.20

100 m hát:
1. Bohus Richárd (BVSC-Zugló) 51.32 másodperc
2. Kós Hubert (UTE) 51.81
3. Telegdy Ádám (Kőbánya SC) 51.83

50 m gyors:
1. Szabó Szebasztián (Győri Úszó SE) 21.01 másodperc
2. Milák Kristóf (Budapesti Honvéd SE) 21.03
3. Németh Nándor (BVSC-Zugló) 21.62

100 m vegyes:
1. Kós Hubert (UTE) 52.82 másodperc
2. Telegdy Ádám (Kőbánya SC) 53.88
3. Zombori Gábor (UTE) 54.11

1500 m gyors:
1. Betlehem Dávid (Balaton ÚK Veszprém) 14:36.83 perc
2. Rasovszky Kristóf (Balaton ÚK Veszprém) 14:39.27
3. Sárkány Zalán (Kőbánya SC) 14:44.74

4x100 m vegyesváltó:
1. BVSC-Zugló (Bohus Richárd, Takács Tamás, Kovács Benedek Bendegúz, Németh Nándor) 3:32.22 perc
2. Kőbánya Sport Club (Balogh Levente, Horváth Dávid, Tekauer Márk, Telegdy Ádám) 3:34.72
3. Balaton ÚK Veszprém (Betlehem Dávid, Áment Balázs, Hajagos Ákos, Rasovszky Kristóf) 3:40.57

nők:

200 m pillangó:
1. Ilyés Laura Vanda (BVSC-Zugló) 2:07.78 perc
2. Sebestyén Dalma (Győri Úszó SE) 2:08.36
3. Kapás Boglárka (UTE) 2:08.62

100 m hát:
1. Szilágyi Gerda (Stamina TKSA) 59.42 másodperc
2. Molnár Dóra (Budafóka XXII. SE) 59.49
3. Komoróczy Lora Fanni (Iron Swim SE) 59.84

50 m gyors:
1. Senánszky Petra (Debreceni Sport Club) 24.56 másodperc
2. Ugrai Panna (HÓD Úszó SE) 25.15
3. Sztankovics Anna (NYSC) 25.21

100 m vegyes:
1. Ugrai Panna (HÓD Úszó SE) 1:00.38 perc
2. Sebestyén Dalma (Győri Úszó SE) 1:00.73
3. Jakabos Zsuzsanna (Győri Úszó SE) 1:01.02

1500 m gyors:
1. Mihályvári-Farkas Viktória (FTC) 16:09.61 perc
2. Szimcsák Mira (Vasas SC) 16:14.38
3. Flück Nóra (Jövő SC) 16:15.29

4x100 m vegyesváltó:
1. BVSC-Zugló (Ilyés Laura Vanda, Békési Eszter, Késely Ajna, Elekes Tamara) 4:05.09 perc
2. Vasas SC (Szabó-Feltóthy Eszter, Olajos Dorottya, Galamb Szimonetta, Gyurinovics Lili) 4:05.26
3. Győri Úszó SE (Jakabos Zsuzsanna, Megyesi Vanda, Sebestyén Dalma, Safrankó Sára) 4:05.72

vehir.hu

További cikkek

Betlehem Dávid a párizsi olimpia után Amerikában folytathatja
Betlehem Dávid a párizsi olimpia után Amerikában folytathatja
Betlehem Dávid, a Balaton ÚK Veszprém nyíltvízi úszója a 2024-es párizsi olimpia után az Egyesült Államokban folytathatja tanulmányait és edzéseit.
Sós Csaba: fő a fejünk a következő másfél év miatt
Sós Csaba: fő a fejünk a következő másfél év miatt
Sós Csaba szövetségi kapitány szerint „fő a fejük” annak kapcsán, hogyan állítsák össze a magyar úszók programját a 2024-es, párizsi olimpiáig.
Swiatek győzött, Milák 23. lett az európai hírügynökségek szavazásán
Swiatek győzött, Milák 23. lett az európai hírügynökségek szavazásán
A lengyel Iga Swiatek, a női tenisz-világranglista vezetője végzett az élen az európai hírügynökségek - köztük az MTI - 2022 legjobb európai sportolóiról rendezett szavazásán, amelyen Milák Kristóf 23. lett.
Rasovszky az év nyíltvízi úszója, Betlehem a legjobb junior
Rasovszky az év nyíltvízi úszója, Betlehem a legjobb junior
Az úszószövetség pénteki ünnepségén az esztendő legjobb sportolóit díjazták. A nyíltvízi úszók között a Balaton Úszó Klub klasszisa, Rasovszky Kristóf nyert, a junioroknál pedig klubtársa, Betlehem Dávid nyerte az elismerést.
Rasovszky országos csúccsal nyert 800 méter gyorson
Rasovszky országos csúccsal nyert 800 méter gyorson
Rasovszky Kristóf országos csúccsal nyert 800 méter gyorson szombaton a kaposvári rövidpályás úszó országos bajnokság zárónapján.