Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2025. április 17. Rudolf
2025. április 17. Rudolf

Női kézilabda vb-selejtező: Izland lesz a magyar válogatott ellenfele

2022. november 19. 16:02 // Forrás: MTI
A magyar női kézilabda-válogatott Izlanddal találkozik a jövő évi olimpiai kvalifikációs világbajnokság selejtezőjében.

A szombat délután Ljubljanában megtartott sorsoláson elhangzott, hogy a párharc első mérkőzését április 7-én vagy 8-án rendezik az északi szigetországban, a visszavágóra pedig 11-én vagy 12-én kerül sor Magyarországon.    

A magyar válogatott eddig hatszor találkozott Izlanddal, és minden mérkőzést megnyert.

Magyarország szelvényét mutatják a jövő évi olimpiai kézilabda kvalifikációs világbajnokság selejtezőjének sorsolásán, a női kézilabda Európa-bajnokság helyszínén a ljubljanai Stozice Arénában 2022. november 19-én. A magyar női kézilabda-válogatott Izlanddal mérkőzik meg. MTI/Czeglédi ZsoltMagyarország szelvényét mutatják a jövő évi olimpiai kézilabda kvalifikációs világbajnokság selejtezőjének sorsolásán, a női kézilabda Európa-bajnokság helyszínén a ljubljanai Stozice Arénában 2022. november 19-én. A magyar női kézilabda-válogatott Izlanddal mérkőzik meg. MTI/Czeglédi Zsolt

"Izland folyamatosan építi csapatát, természetesen az északi stílus jellemző rájuk, a legutóbbi Európa-bajnoki selejtezőn hazai pályán legyőzték Szerbiát és Törökországot, így alaposan fel kell őket térképezni" - idézi a magyar szövetség honlapja Golovin Vlagyimir szövetségi kapitányt.

Hozzátette, rendelkeznek friss felvételekkel a tavaszi ellenfelükről, ezért elemezni fogják a játékosaikat és a játékstílusukat is.   

A vb-mezőnynek már tagja a házigazda Dánia, Svédország és Norvégia, valamint a jelenleg is zajló Európa-bajnokságról kijutott Franciaország, Montenegró és Hollandia.

A 2023. november 30. és december 17. között sorra kerülő torna mérkőzéseit Herningben, Koldingban, Oslóban, Trondheimben, Malmőben és Göteborgban rendezik. A világbajnok kijut a 2024-es párizsi olimpiára, a 2-7. helyezettek pedig selejtezőt játszhatnak.

vehir.hu
további cikkek
A magyar női kézilabda-válogatott ismét nyert a brazilok ellen női kézilabda-válogatott A magyar női kézilabda-válogatott ismét nyert a brazilok ellen Az Európa-bajnoki bronzérmes magyar női kézilabda-válogatott 25-20-ra nyert Brazília ellen szombaton a Felcsúton rendezett barátságos mérkőzésen. 2025. április 12. 20:03 A magyar női kézilabda-válogatott négy góllal legyőzte Brazíliát női kézilabda-válogatott A magyar női kézilabda-válogatott négy góllal legyőzte Brazíliát Az Európa-bajnoki bronzérmes magyar női kézilabda-válogatott 31-27-re legyőzte Brazíliát a csütörtökön Tatabányán rendezett barátságos mérkőzésen. 2025. április 10. 20:25 Nincs veszítenivalója a női kézilabda-válogatott újonc kapusának női kézilabda-válogatott Nincs veszítenivalója a női kézilabda-válogatott újonc kapusának Herczeg Lili, a női kézilabda-válogatott újonc kapusa szerint nincs veszítenivalója a nemzeti csapattal előtte álló felkészülési héten. 2025. április 8. 6:53 Golovin Vlagyimir: az olimpián volt, ami nem működött a brazilok ellen női kézilabda-válogatott Golovin Vlagyimir: az olimpián volt, ami nem működött a brazilok ellen Az olimpián néhány előre megbeszélt elem nem működött a brazil válogatott ellen, Golovin Vlagyimir, az Európa-bajnoki bronzérmes női kézilabda-válogatott szövetségi kapitányának bevallása szerint ezekre is hangsúlyt helyeznek ezen a héten a felkészülés során. 2025. április 7. 19:53

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.