15°C
15°C

„Pótvizsgára” kényszerül a Veszprém KK

2023. április 22. 21:21 // Forrás: veszpremkosar.hu
A Veszprém Kosárlabda Klub kikapott a Fót vendégeként az NB I/B piros csoport playout első fordulójának harmadik, szombati találkozóján. A Pest vármegyeiek bennmaradtak, a bakonyiak a Nagykőrössel játszanak a piros csoportos tagságért.

Elérkezett az NB I/B Piros csoportjában a playout első fordulójának utolsó, harmadik, mindent eldöntő meccse a házigazda PHOENIX-MT Fót és a Veszprém Kosárlabda Klub között. A győztes fél jutalma a biztos piros csoportos szereplés a 2023/24-es szezonban, míg a vesztesre a Nagykőrösi Sólymok KE vár az utolsó két hely elosztásért és a biztos kiesés elkerülése ellen zajló, közeljövőbeli csatában. A Veszprém dolgát nehezítette, hogy nélkülözni kényszerült az előző találkozón megsérült bedobóját, Vértes Zsombort.

Remekül kezdte a meccset a Veszprém, 0-7 is volt a találkozó állása Ratiani, Promise és Orgona kosarainak köszönhetően, ám a hazaiak hamar kiegyenlítettek. Ezt követően fej-fej mellett haladtak a csapatok. A vendégektől Ratiani, Szabó és Madár dobták a kosarakat (6. perc: 15-15). Ratiani zsákolt, Bálint viszont triplát szerzett, majd Madár értékesítette egyik büntetőjét. A kilencedik percben Szeifert süllyesztett el egy triplát, Madár pedig egy középtávolit, ezzel ötpontosra növelve a vendégelőnyt. Az utolsó percben ezt Orgona még növelte kettővel, ám ekkor Bus megtörte a hazai pontcsendet két pontos büntetőjével (10. perc: 17-22).

Bus és Kinney révén 4-0-val indította a második etapot a Fót, majd Bálint duplájával a vezetést is átvették. Jött is a vendég időkérés (13. perc: 23-22). Kinney és Katona két-két pontjával nőtt volna tovább a hazai előny, ha nem jön Promise zsákolása és Birkás két jó büntetője, amivel minimalizálta a távolságot a bakonyi gárda. Ekkor jött Nagy és Csapai egy-egy duplája, és ismét öt volt közte. Orgona válaszolt egy kettő plusz egy pontot érő játékkal. Kinney és Csapai öt pontjával távolodott volna Fót újra, ám Ratiani és Madár ugyanennyit termelt ekkor a másik térfélen, Szabó kosarával pedig már egyenlített is a Veszprém (18. perc: 36-36). Sőt, Birkás révén ismét vezettek a vendégek, de ekkor Csapai egalizált, mint kiderült ez volt a félidő utolsó hazai kosara. Ellenben a vendégek hat pontot szereztek zsinórban Orgona, Madár és Szabó révén (20. perc: 38-44).

A Fót örülhetett a párharc végén (archív fotó)A Fót örülhetett a párharc végén (archív fotó)

A harmadik negyed is veszprémi kosárral indult, méghozzá Ratiani duplájával, amit Szabó gólpasszából szerzett, majd ismét ő volt eredményes, ezzel tízpontos előnyt alakítva ki (23. perc: 38-48). Katona egy büntetője következett Ratiani technikaija után, ám Orgona bedobott egy duplát, Bálint viszont egy triplát. Orgona percei következtek, aki kétszer is betalált még, időkérésre késztetve a hazai kispadot (26. perc: 42-54). Kinney törte meg a hazai pontcsendet, majd Csapai is betalált, ezért ekkor Horváth Ákos kért időt. A megbeszélésnek meg lett az eredménye, Orgona ismét kosárral jelentkezett. Bus célzott jól mindkétszer a büntetővonalról, majd Csapai is eredményes volt újra. Varga kosarával már csak négy pont volt a vendégelőny, éppen ezért a legjobbkor jött Madár hármasa. A negyed utolsó percében még Bálint dobott egy duplát (30. perc: 54-59).

A záró felvonás nem indult jól a Veszprémnek, ugyanis három perc után előbb kiegyenlített a Fót, majd Varga büntetőjével a vezetést is átvette. Fontos pillanatban érkezett Orgona hármasa (33. perc: 62-64). Csapai egy jó büntetője csökkentette volna az előnyt, ám Promise is berámolt egy triplát. Csapai ekkor két pontot szerzett Kinney passzából, nem hagyva leszakadni csapatát, akik utóbbi kosarával egyenlítettek is. Ratiani vette vissza a vezetést a Veszprémnek (36. perc: 67-69). Katona egyenlített ismét, majd Kinney kosarával már a Fót vezetett, majd ismét ő talált be, amivel néggyel mentek a hazaiak. Promise minimalizálta az előnyt távolról, nem sokkal a meccs utolsó percének kezdete előtt. Madár hármasa kimaradt, Busnak ütöttek oda, aki mindkét büntetőjét bedobta, hárompontos előnyt érve el. Majd Katona is büntetőzhetett a hazaiaknál, és egyszer be is talált, ezután Bus szerzett labdájából az ő újabb kosara biztosította be a fótiak győzelmét és jövő évi piros csoportos szereplését (40. perc: 78-72).