A Csillag Patikák brand már hosszú évek óta ismert a veszprémiek körében, az üzletlánc 13 patikájából 12 a vármegyében, ebből 5 pedig Veszprémben működik. Ezek sora bővült most az Almádi úton, a Stop Shop bejáratánál lévő épületben, ahol egy újdonságnak számtó technológiával is találkozhatnak a betérők.
A patikarobot egy olyan német fejlesztésű informatikai és mechanikai rendszer, amely képes gyakorlatilag pillanatok alatt megkeresni és leemelni a polcokról azokat a gyógyszereket, amelyekről a páciensek receptjei szólnak. A sorok között 5 m/s-os sebességgel mozog az automatizált robotkar, ami könnyen elboldogul akár 12 ezer darab doboz között is, óránként pedig körülbelül 200 készítményt tud kiadni a pultba, ezzel jelentősen felgyorsítva a patika kiszolgálását.
A rendszert ráadásul úgy tervezték, hogy a lehető legkisebb energiát használja, óránként mindössze három lámpaizzó energiájával képes működni.
A Csillag Patikák legújabb üzletébe egy ilyen rendszert telepítettek, aminek ünnepélyes átadója és bemutatója kedden délelőtt volt. Az eseményen Keresztes Krisztián, a patikalánc marketingigazgatója elmondta, a sikeres vállalkozásukat két irányelv alapján szervezik. Egyrészről igazodnak a kor elvárásaihoz és az ügyfeleik igényeihez, ezért szerezték be ezt a rendszert is, ami jóval gyorsabbá és hatékonyabbá teszi a kiszolgálást. A másik szempont pedig az, hogy ezáltal kitűnnek a piacon, lévén, hogy ilyen megoldás sehol máshol nincs a környéken.
Az eseményen jelen volt a Csillag Patikák számos gyógyszeripari partnere is, az illetékes felügyeleti szervek képviselői, valamint Kovács Áron, a városrész önkormányzati képviselője és Porga Gyula polgármester is.
Utóbbi köszöntőjében kiemelte: örömmel tölti el, amikor a veszprémi vállalkozások a saját szolgáltatásaik minőségének fejlesztésével tesznek azért, hogy Veszprém még élhetőbb város legyen. Egy helyi vállalkozás sikere pedig közös eredménye a veszprémieknek – tette hozzá Porga Gyula.
A patikarobot működése egyébként nemcsak a gyógyszertár kiszolgálását gyorsítja fel, az előtérben kihelyezett képernyőn keresztül az is látszik, hogy éppen mi történik a pult mögötti sorokban, ahol ez a 21. századi technológia dolgozik éppen.