0°C
0°C

Kézilabda NB I: Mikler és Janurik a legjobb kapus

2023. május 28. 9:15 // Forrás: MTI
A férfiaknál a szegedi Mikler Roland, a nőknél a ferencvárosi Janurik Kinga lett a kézilabda NB I legjobb kapusa.

A magyar szövetség honlapja szerint Mikler 428 lövésből 151-et kivédett, vagyis 35 százalékos hatékonysággal zárt. Janurik 577 kísérletből 219-et hatástalanított, tehát 38 százalékkal védett.

A női bajnokság szombaton ért véget, ahogyan a férfiak alapszakasza is, de utóbbiaknál még hátra van a címvédő Szeged és a Magyar Kupa-győztes Telekom Veszprém döntője, ami pénteken kezdődik.

Mikleren kívül remekelt az immár ugyancsak válogatott Andó Arián is - a Balatonfüred kapusa, 34 százalékkal védett (720/246) -, illetve a veszprémiek spanyol játékosa, Rodrigo Corrales (33 százalék, 514/170).

Mikler Roland védett a legjobb hatékonysággal a bajnokságban (archív fotó)Mikler Roland védett a legjobb hatékonysággal a bajnokságban (archív fotó)

Janurikhoz hasonlóan jól teljesített a bajnok Győri Audi ETO KC dán kapusa, Sandra Toft, aki 37 százalékkal hárított (515/193), továbbá a ferencvárosi Bíró Blanka (36 százalék, 324/117). A győriek norvég hálóőre, Silje Solberg február elején jelentette be, hogy gyermeket vár, addig viszont parádésan tejesített (39 százalék, 275/108). A helyette "reaktivált" francia Amandine Leynaud nem sokat felejtett, ezt bizonyítja, hogy a szezonból hátralévő időben ő is 39 százalékos hatékonyságot produkált (129/50).

A férfiaknál a ferencvárosi Nagy Bence a gólkirály 153 találattal, aki már az Európa-liga csoportkörében is a legeredményesebb játékosnak bizonyult. Az NB I-ben a második a szegedi Rosta Miklós (146) lett, a harmadik helyen pedig a Fejér-B.Á.L. Veszprémet erősítő Éles Benedek és a Csurgóban játszó Mladen Krsmancic osztozott (139).

A legtöbb időt két magyar válogatott szélső töltötte a pályán: a tatabányai Rodríguez Álvarez Pedro (1381 perc, átlagosan 53:08 perc) és a balatonfüredi Bóka Bendegúz (1379 perc, átlagosan 53:03 perc).

A nőknél a váci Kuczora Csenge lett a gólkirály 203 találattal. Ennél többet legutóbb Orbán Annamária szerzett egy szezonban, 11 évvel ezelőtt (206). A második helyen idén a siófoki Tamara Mavsar zárt (196), a harmadik pedig a békéscsabai Marija Lanistatin lett (168).

A "legkirobbanthatatlanabb" a szlovén Mavsar volt, ugyanis 1360 percet (átlagban 52:19) töltött a pályán. Ebben az összevetésben az érdi Fekete Bozsana lett a második (1331 perc, átlagban 53:14).