12°C
12°C

Pápán folytatódott a felkészülés

2023. július 1. 6:02 // Forrás: VEDAC
Pápán rendezték meg az „Egyéni csúcsok versenye 2023” elnevezésű erőpróbát, ahol a Veszprémi Egyetemi és Diák Atlétikai Club (VEDAC) sportolói több remek eredményt is elértek, készülve már a korosztályos bajnokságokra.

A nőknél az újonc korcsoportban Perl Dalma hetedik lett 80 méteren. A serdülőknél Bogdán Regina ötödikként, Böröcz-Bacher Csenge hatodikként zárt 100 méteren, ugyanitt Jánosi Tünde tizedik helyen végzett. A 300 méteres versenyben János Tünde új egyéni csúcsnak örülhetett, amivel a hatodik helyet szerezte meg. Böröcz-Bacher Csenge itt a 12., Bogdán Regina a 15. lett.

A felnőtteknél 400 méteren indult Rédling Renáta és a hetedik helyezést érte el. Bálint Laura 1000 méteren ezüstérmet érdemelt ki új egyéni csúccsal. Tóth Eszter új szezoncsúccsal hatodik helyen ért be 1500 méteren.

Bálint Laura 1000 méteren ezüstérmes lett - Fotó: VEDACBálint Laura 1000 méteren ezüstérmes lett - Fotó: VEDAC

A serdülő fiúknál két VEDAC-os állhatott fel a dobogóra 100 méteren, Horváth Botond a második, Szabados Zsombor a harmadik lett. Ugyanitt Rácz Gergely a 11., Till Erik a 15. helyen végzett.

Eredmények

Női. Újonc. 80: 7. Perl Dalma 12.13. Serdülő. 100: 5. Bogdán Regina 13.69, 6. Böröcz-Bacher Csenge 13.74, 10. Jánosi Tünde 13.92. 300: 6. Jánosi Tünde 44.70, 12. Böröcz-Bacher Csenge 47.30, 15. Bogdán Regina 47.62. Felnőtt. 400: 7. Rédling Renáta 61.28. 1000: 2. Bálint Laura 3:06.73. 1500: 6. Tóth Eszter 4:49.46. SB

Férfi. Serdülő. 100: 2. Horváth Botond 11.72, 3. Szabados Zsombor 12.03, 11. Rácz Gergely 13.00, 15. Till Erik 13.62.