Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2024. május 22. Júlia, Rita
Veszprém
16°C
2024. május 22. Júlia, Rita
Veszprém
16°C

Két veszprémi 2023 legjobb magyar sportolói között

2023. december 13. 22:00 // Forrás: MTI
A Magyar Távirati Iroda Sportszerkesztőségének felkérésére a hazai szövetségek 1964 óta minden esztendőben eldöntik: kik sportágukban az év legjobbjai. Idén rekordszámú 64 sportág szövetsége válaszolt az MTI megkeresésére. A Balaton ÚK Veszprém klasszisa, Rasovszky Kristóf ötödször lett az év legjobbja nyíltvízi úszásban; a Veszprémi Sí Egylet kiválóságát, Kónya Ádámot tizedik alkalommal választották a legjobb sífutónak.

A voksolás történetében az abszolút csúcstartó Portisch Lajos sakknagymester, aki 23-szor lett első 1964 és 1994 között.

Az idei győztesek közül kiemelkedik a tájékozódási búvárúszó Balázs Péter 20. elsőségével, míg a vitorlázó Érdi Mária 11. alkalommal, a sífutó Kónya Ádám és a bridzsező Fischer Brigitta tizedszer, a gyorsasági görkorcsolyázó Gardi Dominika, valamint a versenytáncos Andrea Silvestri és partnere, Váradi Martina egyformán kilencedszer, a rövidpályás gyorskorcsolyázó Jászapáti Petra pedig nyolcadik alkalommal bizonyult a legjobbnak.

Az élete első felnőtt világbajnokságán aranyérmes, tekvondós Márton Luana, a szintén világbajnok birkózók, Losonczi Dávid és Muszukajev Iszmail, az egyéniben világbajnok párbajtőröző Koch Máté, valamint a hazai vb-n ezüstérmes karatés, Hárspataki Gábor, illetve Magyarország legnagyobb sporteseményén, az atlétikai vb-n kalapácsvetésben bronzérmes Halász Bence ugyancsak megtalálható a listán. 

 A krakkói központú Európa Játékokon aranyérmes sportlövő Pekler Zalán, továbbá az ugyanott győztes teqballos Katz Balázs és Janicsek Zsanett szintén az élen végzett sportágában.

Az ezüstérmes Rasovszky Kristóf a nyílt vízi úszók 10 kilométeres versenye után a fukuokai vizes világbajnokságon 2023. július 16-án. MTI/Koszticsák Szilárd Az ezüstérmes Rasovszky Kristóf a nyílt vízi úszók 10 kilométeres versenye után a fukuokai vizes világbajnokságon 2023. július 16-án. MTI/Koszticsák Szilárd

 Labdarúgásban a Liverpool magyar válogatott játékosa, Szoboszlai Dominik érdemelte ki ismét az év legjobbja címet.

  A legeredményesebb hazai klubok közül a Ferencváros és az MTK egyaránt hat, az Újpest, a Budapesti Honvéd és a Vasas három elsőséget mondhat magáénak.

  Külföldi egyesület képviseletében tizenkét versenyző zárt az élen.

A legjobbak névsora, valamint, hogy hányadszor végeztek az élen:

Asztalitenisz:
Lakatos Tamás (Lille Metropole Tennis de Table), 2.
Madarász Dóra (Budaörsi Sport Club), 2.

Atlétika:
Halász Bence (Szombathelyi Dobó Sportegyesület), 5.
Krizsán Xénia (MTK Budapest), 2.

Baseball/Softball:
Laffer Benedek (Jánossomorja Baseball Egyesület), 1.
Fekete Anna (J. B. E.) és Tóth Lídia (Érd Baseball és Softball Teams Egyesület), 1-1.

Birkózás:
kötöttfogás:
Losonczi Dávid (ESMTK-KIMBA), 1.
szabadfogás:
Muszukajev Iszmail (FTC), 3.
Bognár Erika (BHSE), 1.

Bridzs:
Czímer Csaba (Hegyvidék SE), 1.
Fischer Brigitta (MTK Budapest), 10.

Búvárúszás:
apnea:
Mayer András (nOxygen Apnea Club), 1.
Korok Fatima (Korok SE), 2.
uszonyosúszás:
Kiss Nándor (Mátrai Erőmű Búvárklub), 1.
Pernyész Dorottya (Mátrai Erőmű Búvárklub), 2.
tájékozódási búvárúszás:
Balázs Péter (Amphora Búvárklub), 20.
Hatházi Katalin (Amphora Búvárklub), 7.

Cselgáncs:
Tóth Krisztián (MTK Budapest), 6.
Özbas Szofi (Atomerőmű SE), 3.

Curling:
Tatár Lőrinc (UTE), 1.
Joó Linda (Vasas SC), 1.

Erőemelés:
Enahoro Asein (Westfit Gym SE), 2.
Sallai Eszter (PowerBuilder SE), 2.

Fekvenyomás:
Kubatov Géza (Sugó Power SE), 4.
Salamon Erika (Tabi Fitness Klub SE), 1.

Evezés:
Galambos Péter (MTK Budapest), 6.
Pádár Luca (Szolnoki Sportcentrum Nonprofit Kft.), 1.

Fallabda:
Czakó Vince Attila (Budaörsi Labda Egylet), 1.
Juhász Nóra (Tatabányai Squashberek Sportegyesület), 1.

Fitnesz:
Karikó Brigitta (Marcipán Fitness SE), 1.

Floorball:
Pfneiszli Péter (SZPK Sárosi Optika Komárom), 1.
Babusa Karolin (SZPK Mentőangyalok Komárom), 1.

Footgolf:
Bacskai Bence (Royal), 4.
Ujvári Izabella (All Stars Footgolf Club), 4.

Golf:
amatőr:
Somogyi Bence (Zala Springs Golf Resort), 1.
Jaczkovics Emma (Golfiesta SE), 2.
profi:
Csányi Olivér (PGA of Hungary), 1.
Vadkerti Adél (PGA of Hungary), 4.

Gó:
Bővíz Dominik (MGE), 4.
Simon Zsófia (Pagoda), 1.

Gyorsasági görkorcsolya:
Szélinger Benjamin (Savária Speedskating), 1.
Gardi Dominika (Tornádó Team Szeged), 9.

Snowboard:
Szabó Marcell (MESE), 1.
Brunner Blanca (Hópárducok SE), 1.

Íjászat:
A 3D világbajnokságon aranyérmes csapat: Szedlár János (Encsencsi Vadász Íjász E), Gondán György (Eleven Világ ÍSE), Horváth Ádám (Mesteríjász Kft), 1.

Jet-ski:
Jászai Csongor (Aktív SC Szabadidő és Extrémsport Sportegyesület), 2.

Jégkorong:
Bálizs Bence (Sparta Sarpsborg), 1.
Garát-Gasparics Fanni (Ottawa), 3.

Kajak-kenu:
Nádas Bence (Szegedi Vízisport Egyesület), 1.
Csipes Tamara (Budapesti Honvéd Sportegyesület), 3.

Karate:
Hárspataki Gábor (MTK), 6.
Kákosy Olívia (UTE), 1.

Kerékpár:
Valter Attila (Jumbo-Visma), 5.
Vas Kata Blanka (SD Worx), 5.

Kick-box:
Fésű Lajos (Csepeli Halker-Király Team), 3.
Busa Andrea (Csepeli Halker-Király Team), 4.

Korcsolya:
rövidpályás gyorskorcsolya:
Nógrádi Bence (FTC), 1.
Jászapáti Petra (Szegedi Korcsolyázó Egyesület), 8.
műkorcsolya:
Pavlova Maria, Sviatchenko Aleksei (páros, FTC), 1.
Ignateva Mariia, Szemko Danijil (jégtánc, Hoffmann Korcsolya Akadémia), 2.
szinkronkorcsolya:
Team Passion, 2.

Kosárlabda:
Hanga Ádám (Crvena zvezda), 7.
Kiss Virág (Mersin), 1.

Labdarúgás:
nagypálya:
Szoboszlai Dominik (Liverpool), 2.
Zeller Dóra (1. FC Köln), 1.
Futsal:
Alasztics Marcell (Szombathelyi Haladás), 2.
Horváth Viktória (DEAC), 1.

Lábtoll-labda:
Rab Alexander (Újszászi VVSE), 1.
Farkas Lilla (Újszászi VVSE), 3.

Lovassport:
Hölle Martin (Újhartyán Gyémánt Lovaspark SE), 4.

Modellezés:
Berta András (Műegyetemi Modellező Klub), 1.
Bauer Szonja (Cavalloni Ferenc Modellező Sportegyesület), 1.

Motorsport:
Surányi Balázs (Healtech Electronics Ltd. ), 1.
Nagy Vivien Alexa (Sandviken Motorsport Békéscsaba SE), 1.

Motoros vízi sport:
Horváth Attila (Starthu-Teo Kft Egyesület), 1.

Ökölvívás:
Kovács Richárd (NYVSC), 1.
Hámori Luca (Fitt-Box Club Kőszeg), 3.

Öttusa:
Bőhm Csaba (Kőbánya SC,) 1.
Gulyás Michelle (UTE), 2.

Padel:
Szakács Olivér (Premier Padel), 1.
Andrejszki Dóra (BVSC), 2.

Repülő- és légi sport:
Feith Máté (Magyar Bázisugró és Ejtőernyős SE), 1.

Repülő korong:
Klement Ferenc (Bp Heroes SE), 1.
Takács Luca (Bp Heroes SE), 1.

Ritmikus gimnasztika:
Pigniczki Fanni (MTK Budapest), 6.

Rögbi:
7-es:
Suiogan Tímár (Esztergomi Vitézek RAFC)
Vitéz Georgina (Bp. Medvék RCE)
15-ös:
Stiglmayer Márk (Esztergomi Vitézek RAFC)

Röplabda:
teremröplabda:
Bögöly Gábor (Fino Kaposvár), 1.
Németh Anett (Pinerolo), 2.
strandröplabda:
Hajós Artúr és Stréli Bence (SRSE), 5.
Villám Lilla és Vaida Beáta (ÉDRA), 3., illetve 2.

Sakk:
Berkes Ferenc (ASE Paks), 2.
Gaál Zsóka (Sentimento Ajka Bányász Sportkör), 1.

Sí:
alpesi sí:
Úry Bálint (Fullsport SE), 3.
Tóth Zita (Vasas SC), 6.
sífutás:
Kónya Ádám (Veszprémi Sí Egylet), 10.
sílövészet:
Gyallai Soma (Gyötri SE), 3.

Sportlövészet:
Pekler Zalán (Erődök Városa Sportlövő Egyesület), 2.
Fábián Sára (Csepel TC), 1.

Súlyemelés:
Fekécs Szilárd (Tatabányai SC), 4.
Mitykó Veronika (Békéscsabai SSZSE), 4.

Szektorlabda:
szektorlabda szakág:
Pákai György (DÖKE Komló), 7.
12 érintéses szakág:
Kovács Nándor (Debreceni SC), 2.

Szinkronúszás:
Bastianelli Angelika (Sirenia SE) és Barbócz Blanka (BHSE), 1.

Szkander:
Németh Róbert (Dóró Team), 1.
Kőváriné Ivánfi Brigitta (Megtorló Karok Szolnok), 7.

Szörf:
Kossovics Máté (Körte Hegyi és Vízi Sportok Egylete), 1.
Simon Hanna (Körte Hegyi és Vízi Sportok Egylete), 2.

Szumó:
Buzás Patrik (Érdi Spartacus SC), 3.
Elekes Enikő (Kőbánya Sport Club), 2.

Tájékozódási futás:
Ormay Mihály (Tabáni Spartacus SKE), 1.
Mag Viktória (Salgótarjáni Dornyay Sportegyesület), 2.

Táncsport:
akrobatikus rock and roll:
Deli Alex – Bihari Luca (Rock and Magic Sportegyesület)
versenytánc:
Andrea Silvestri (Valcer TáncSport Egyesület), 9.
Váradi Martina (Valcer TáncSport Egyesület), 9.
autentikus-, modern és divattánc:
Geréb Luca Zsuzsanna (Kézér Tánclabor Sportegyesület)

Teqball:
Katz Balázs (Taksonyi Teqball SE), 1.
Janicsek Zsanett (Taksonyi Teqball SE), 1.

Teke:
Móricz Zoltán (Répcelaki SE), 1.
Hári Boglárka (FTC), 2.

Taekwondo:
Józsa Levente (TFSE), 1.
Márton Luana (Hankuk International School), 1.

Tenisz:
Marozsán Fábián (Hajdúszoboszló SE), 1.
Bondár Anna (Hajdúszoboszló SE), 3.

Tollaslabda:
Pytel Gergő (Multi Alarm SE), 2.
Sándorházi Vivien (Városi Sportegyesület Dunakeszi), 1.

Torna:
szertorna:
Mészáros Krisztofer (Győri AC), 3.
Kovács Zsófia (Dunaújvárosi Központi SE), 6.
aerobik:
Lőcsei Zoltán (Óbudai WDSE), 1.
Fejér Fruzsina (Óbudai WDSE), 1.
akrobatikus torna:
Balogh Máté, Vass Kovács Kamilla vegyes páros (Balance Akrobatika és Torna Club), 1.
gumiasztal:
Vincze Ákos (DKSE), 2.

Triatlon:
Lehmann Csongor (Tiszaújvárosi Triatlon Klub), 2.
Bragmayer Zsanett (Team Újbuda SE), 5.

Úszás:
Kós Hubert (BVSC-Zugló), 1.
Pádár Nikolett (Szegedi Úszó Egyesület), 1.
nyíltvízi:
Rasovszky Kristóf (Balaton ÚK Veszprém), 5.
Fábián Bettina (FTC), 1.

Vitorlázás:
Vadnai Jonatán (Balatonfüredi Yacht Club), 2.
Érdi Mária (Magyar Villamos Művek Sportegyesület), 11.

Vívás:
Koch Máté (Vasas SC), 1.
Battai Sugár Katinka (DEAC), 1.

Vízilabda:
Zalánki Gergő (Pro Recco), 1.
Garda Krisztina (DFVE Vízilabda Kft.), 1.

Vízisí és wakeboard:
Orbán Olivér (kábelwakeboard), 3.

vehir.hu

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.