Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2025. május 1. Fülöp
2025. május 1. Fülöp

Zlatko Horvat fél évre visszatér hazájába

2024. február 26. 21:23 // Forrás: MTI
A horvát bajnok PPD Zagreb hétfőn a közösségi oldalán jelentette be, hogy visszatért a klubhoz a 39 éves jobbszélső, Zlatko Horvat, aki eddig Dabason kézilabdázott.

A horvát közszolgálati rádió és televízió honlapja szerint Horvat korábban 26 évet töltött a fővárosi együttesnél, ahol több mint harminc trófeát nyert. Amikor távozott, 2020 júniusában az északmacedón Metalurg Szkopjéhoz igazolt, majd 2021 decemberében lett a Dabas játékosa.

A horvát válogatottban 182 mérkőzésen 565 gólt szerzett, a 2012-es, londoni olimpián harmadik lett, 2009-ben világbajnoki ezüst-, 2013-ban pedig bronzérmet szerzett, míg Európa-bajnokságon 2008-ban a második helyen zárt csapat tagja volt, valamint 2012-ben és 2016-ban bronzot nyert.

Horvatot visszavárják a Dabasnál (archív fotó)Horvatot visszavárják a Dabasnál (archív fotó)

A 24sata.hr hírportál beszámolója felidézi, hogy a zágrábiak a múlt héten 34-25-re verték idegenben a norvég Kolstadot a Bajnokok Ligája csoportkörében, ezzel elérhető közelségbe került számukra a továbbjutás, ám az egyaránt jobbszélső Yoel Cuni Morales és Paolo Kraljevic is megsérült a meccsen, és a mostani szezonban már nem játszhatnak.

Horvat hétfőn délelőtt már edzésbe is állt a PPD Zagrebnél.

A Dabas KC honlapjának hétfői híradása szerint Horvatot a zágrábi sérüléshullám miatt fél évre kölcsönadták nevelőegyesületének, de egyben megegyeztek vele, hogy a nyáron visszatér és a következő idényben is a Pest vármegyei csapatban szerepel.

vehir
vehir
vehir
vehir.hu
Baumann Béla
Baumann Béla
Baumann Béla
Baumann Béla
további cikkek
220802_VladimirVranjes
220802_VladimirVranjes
220802_VladimirVranjes
Férfi kézilabda NB I: a Bundesligából igazol a Csurgó Vladimir Vranjes bosnyák válogatott kézilabdázó nyártól a férfi NB I-ben szereplő Csurgói KK-t erősíti. ma 14:53
DKRCS20250216013
DKRCS20250216013
DKRCS20250216013
Súlyosan megsérült a kézilabdázó Faluvégi Dorottya térde Súlyosan megsérült a térde Faluvégi Dorottya Európa-bajnoki bronzérmes kézilabdázónak. ma 14:39
handball-6148752_1280
handball-6148752_1280
handball-6148752_1280
Európai kézilabdaligák: hét magyar gól és 12 védés Metzben Vámos Petra négy, Szöllősi-Schatzl Nadine három góllal, Szemerey Zsófia 12 védéssel járult hozzá a címvédő és listavezető Metz HB 32-21-es hazai győzelméhez a Mérignac ellen a francia női kézilabda-bajnokság szerdai játéknapján. ma 9:06
cor
cor
cor
A thriller folytatódik – a Veszprém hazai pályán harcolhatja ki a Final4-ba jutást A One Veszprém HC csütörtök este (18.45) a német SC Magdeburgot látja vendégül a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének visszavágóján. Az első, múlt heti mérkőzés 26-26-os döntetlennel zárult, így a felek gyakorlatilag a nulláról vághatnak neki a mindent eldöntő összecsapásnak. tegnap 14:04

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.