Az országosan egyedülálló fesztivál célja, hogy a színház, a zene, a tánc és egyéb művészeti ágak segítségével dolgozzák fel az emberek együtt a mindennapi kihívásaikat, mutassanak utat, segítsenek, beszélgessenek. A Veszprémi Petőfi Színház ezt az erős hitet mindennapi munkája során is szem előtt tartja. Nem csak bárki életében előforduló kihívásokat feldolgozó, szemeket felnyitó előadásokkal várják a közönséget, de akadálymentesített – audionarráció és jeltolmács közreműködésével műsorra tűzött – előadásokkal látás- és hallássérült nézőiknek is lehetőséget adnak elmerülni a színház csodájában.
Autizmusbarát Intézményként az autizmussal élőket is tudják fogadni, április 2-án pedig az Autizmus Világnapján – a veszprémi AutiSpektrum Egyesülettel karöltve – workshopokkal, beszélgetésekkel igyekeztek segíteni az embereknek és a vidéki színházak munkatársainak autizmussal élő embertársaink megértésében, valamint műsorra tűzték Esőember című érzelmekben és humorban bővelkedő drámát is.
A Lélektől-lélekig Fesztivál három napja során összművészetet felvonultató előadásokkal, nemzetközi társulat vendégjátékával, gyermekprogrammal, szakmai beszélgetésekkel, kiállítással várják az érdeklődő közönséget. A 2024-es programról a Fesztivál ötletgazdája, Kellerné Egresi Zsuzsanna igazgatóhelyettes-kreatív menedzser, mentálhigiénés szakember mesél bővebben.
Milyen programok, fellépők várhatók a VII. Lélektől-lélekig Színház Gyógyító Erejének Fesztiváljának három napjában?
Különleges, sokszínű és gazdag programsorozattal várjuk 2024-ben is a Fesztiválra érkező kedves nézőket. Bárki életében előforduló problémákra fókuszáló színházi előadásokkal, szakmai beszélgetésekkel, könnyűzenei programmal, képzőművészeti kiállítással és sok-sok meglepetéssel készülünk. Árva szörny pszichodrámánk és A hatodik szék bullying témakörét feldolgozó előadásunk után idén is színpadra állítunk egy ősbemutatót, amely a gyászfeldolgozásban nyújt segítséget. A programok minden egyes eleme kiemelt jelentőséggel és odafigyeléssel lett kiválasztva, így egy kihívással teli életbe kényszerülő táncművész Testbe zárt ima táncelőadása mellett Tóth Gabi énekesnő is elfogadta meghívásunkat, aki ismert dalain túl személyes élettörténetét hozza el nekünk egy mélyreható beszélgetés keretében. Képzőművészeti kiállítás keretében szájjal és lábbal festő művészek lesznek vendégeink, valamint szerepet kapnak a négylábú kedvencek is a veszprémi Pumi Alapítvány közreműködésével. A Fesztivál az idei évben is merít nemzetközi színtérről, ugyanis ismét érkezik Veszprémbe a lengyel Teatroterapia Lubelska társulata, akik – kihívással élő színészeik segítségével – egy rendkívül fontos témát dolgoznak fel előadásukkal. Ahogy mindig, most is kiemelten gondoltunk a gyermekekre, így akadálymentesített formában tűzzük műsorra Vuk mesejátékunkat. Az Orlai Produkciós Iroda is Balkon kilátással c. előadásukkal várják a veszprémi közönséget, valamint nagyszabású, hagyományos Léleknyitogató Ceremóniánk sem marad ki a repertoárból. Ép testben, ép lélek! szellemében ismét lesznek egészségügyi szűrővizsgálatok a Fagyöngy Egyesület és Dr. Molnár Zsuzsa bőrgyógyász által. A hat éve megszokott módon idén is minden előadás után elemző, kibeszélő „pszichoterápiával” zárjuk a programokat, melynek résztvevői az alkotók és a befogadók lesznek.
A Fesztivál misszióját milyen módon építi be a Veszprémi Petőfi Színház mindennapi tevékenységébe?
Színházunk az évad összeállításánál mindig törekszik arra, hogy a bérletes nézők is találkozzanak olyan előadással, amely róluk szól, a problémáikról, a kihívásaikról. A 2023/24-es évadunk utolsó bemutatója rendkívüli módon kapcsolódik Fesztiválunk tematikájához, így április 18-án, a Fesztivál nulladik napjaként a szívszorító, őszinte, érzelmekkel, bátorsággal teli Happy Ending című előadásunkkal és az azt követő beszélgetéssel indítjuk el a három lélekemelő napot.
A három nap programja részletesen az alábbi linkeken érhető el:
Április 19. - I. nap programjai