12°C
12°C

Idén is élmezőnyben a VEDAC-osok

2024. április 27. 18:00 // Forrás: VEDAC
Remek VEDAC-os eredmények születtek a hétvégén 39. alkalommal rendezett Telekom Vivicittá futófesztiválon.

A hazai és nemzetközi mezőnyben is méltán népszerű viadal 21 kilométeres távján közel 9000 amatőr és profi futó állt rajthoz a gyönyörű, napsütéses időben.

Női félmaratonon a címvédő Dr. Weibl Anissa Zsófia ezúttal az 5. helyet szerezte meg1:26:23-as idővel, kategóriájában pedig a 2. helyen végzett. Ugyanitt Brassay Réka a W45-ös kategóriában az előkelő ötödik helyen zárt 1:38:00 órával, amivel összetettben a 46. lett.

Fotó: VEDACFotó: VEDAC

A férfiak 10 kilométeres távján Koós Hutás László tanítványai közül öten is rajthoz álltak a VEDAC színeiben.

A több mint 6000 induló között Honti Marcell a dobogó harmadik fokára állhatott fel 32:14-es idejével, őt nem sokkal lemaradva követte Koszár Zsolt, aki 32:33-mal a hatodik helyen ért célba. Mindketten korcsoportjukban a legjobbak lettek, Honti az M18-as, míg Koszár az M35-ös kategóriát nyerte meg.

Több VEDAC-os atléta is az élmezőnyben teljesítette a távot, Odonics Gábor a 12. (M25 kategóriában a 4.), Lents Barnabás a 16. (M18 kategóriában a 2.), míg Bálint Gergő a 28. helyen (M16 kategóriában a 2.) zárta a futófesztivált.