21°C
21°C

Tóparti „bajnoki döntőt” rendeznek hétvégén a labdarúgó vármegyei élvonalban

2024. május 27. 12:23
Biztossá vált, hogy a hétvégi, utolsó fordulóban dől majd el a VEHIR.HU Veszprém vármegyei labdarúgó I. osztály bajnoki címe. Az izgalmakat fokozza, hogy a két esélyes csapat, a Fűzfő (70 pont) és az Almádi (71 pont) éppen egymás ellen fog játszani szombaton 17.00 órakor. Előbbi számára a győzelem, utóbbinak a döntetlen is elegendő ahhoz, hogy felérjen a dobogó legfelső fokára.

Az elmúlt hétvégi, utolsó előtti fordulóban a vármegyei élvonalat tekintve még négy csapatnak volt matematikailag esélye a bajnoki cím megszerzésére: a címvédő Úrkút mellett a Pápának, a Fűzfőnek, valamint az Almádinak.

Miután az úrkútiak döntetlent játszottak Magyarpolányban (1-1), „ki is szálltak a versenyből”, de a Pápának a 6-1-es ajkai győzelme is kevés volt ahhoz, hogy életben tartsa reményeit, hiszen a listavezető Balatonalmádi és a mögötte egy ponttal lemaradó Fűzfő is nyerni tudott riválisa ellen.

FC Zirc – Fűzfői AK 1-3 (1-0)

Így az előttünk álló tóparti „bajnoki döntőt” rendeznek majd: szombaton 17.00 órakor Fűzfő-Almádi derbi következik!

VEHIR.HU Veszprém vármegyei labdarúgó élvonal, a 29. forduló eredményei:

Ajka Kristály SE – Pápai Perutz FC 1-6 (0-3)
Gólszerzők:
Grőber (66.), ill. Gajdosi (6.), Nagy D. (10., 54.), Nagy K. (23. – büntetőből), Varga B. (47.), Hauser (58.)

Tihanyi FC – Péti MTE 8-1 (4-0)
Gólszerzők:
Fehér (7., 79., 90.), Kovács Á. (16.), Nemes (19., 35., 77.), Völcsei (74.), ill. Bóka (78.)

Magyarpolány SE – Úrkút SK 1-1 (1-0)
Gólszerzők:
Antal (40.), ill. Uj (94.)

Gólszerzők:
Somogyi (14.), ill. Auerbach (54.), Kuti (75.), László (88.)

Devecser SE – Sümeg VSE 1-3 (0-1)
Gólszerzők:
Paksai (64.), ill. Bolla (3.), Reicz (86., 92. – a másodikat büntetőből)

Szentantalfa NVSE – Várpalotai BSK 5-3 (4-2)
Gólszerzők:
Molnár B. (4.), Molnár K. (6., 41., 75.), Németh B. (16.) ill. Nagy L. (23., 43.), ill. Mogyorósi (50.)

Balatonalmádi SE – Csetény SE 6-0 (5-0)
Gólszerzők:
Jánó (5.), Ács (11. – büntetőből), Nagy Á. (12.), Hoffer (29.), Horváth B. (32.), Mészáros (75.)

Balatonfüredi USC – FC Gyulafirátót 5-1 (2-1)