Az Almádi ülhetett fel a vármegyei élvonal trónjára

2024. június 2. 10:15 // Forrás: Fotók: Peka Roland
Egy félidőn át bajnoknak érezhette magát a Fűzfő, de végül klubtörténeti sikert aratott az Almádi, hiszen 4-1-es sikerével bajnoki címet szerzett a vármegyei labdarúgó I. osztályban – úgy tudjuk, a bajnok vállalná az NB III-as szereplést is. Összefoglaló a záró fordulóról, képgaléria a „döntőről”.

A VEHIR.HU Veszprém vármegyei labdarúgó-bajnokság szombati, idényzáró fordulójában a két bajnokesélyes alakulat – a Fűzfő és az Almádi – egymással találkozott. A házigazda Balatonfűzfő (70 pont) számára a győzelem, míg a listavezető almádiaknak (71 pont) a döntetlen is elegendő lett volna a bajnoki címhez. A rangadó több mint ezer szurkolót (!) vonzott a fűzfői stadionba, köztük a magyar válogatott Lang Ádámot is.

A fűzfőiek Kakas révén már a negyedik percben előnybe kerültek. Sőt mi több, a vendégek kapusának, Jójárt Csongornak több bravúrt is be kellett mutatnia a folytatásban. A szünethez közeledve a listavezetőnek is több ígéretes helyzete adódott, de a hálók már nem zörrentek (félidei részeredmény: 1-0).

Fűzfői AK – Balatonalmádi SE 1-4 (1-0)
  • Fotók: Peka Roland

A fordulás után a vendégek átvették a találkozó irányítását: az ötvenkettedikben Márcsik egalizált, nem sokkal később pedig a vezetést is megszerezte csapatának (66. perc: 1-2). Kiélezett hajrá következett, amely során az Almádi bírta jobban az idegek harcát: négy perccel a lefújás előtt Markó eldöntötte a bajnoki cím sorsát, majd az utolsó minutumban Jánó helyezte fel a habot a tortára (végeredmény: 1-4).

A Balatonalmádi győzelmével a bajnoki címet is elhódította, mellyel klubtörténeti sikert ért el. Úgy tudjuk, a tópartiak az NB III-as szereplést is vállalnák.

A dobogó harmadik fokáért a Pápa és az Úrkút állt még harcban: utóbbi 7-0-ra nyert Ajkán, de miután előbbi 6-2-re diadalmaskodott a Szentantalfa ellen, a bronzérmet is megszerezte. Hosszú évek után először fordult elő, hogy nem az Úrkút lett a vármegyei élvonal bajnoka; az alakulat a legnagyobb bánatára idén érmet sem szerzett.