Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Átadták Agárdon a Magyar Kézilabda Szövetség strandkézilabda központját

2024. június 6. 14:40 // Forrás: MTI
Agárdon csütörtökön ünnepélyesen átadták a Magyar Kézilabda Szövetség (MKSZ) strandkézilabda központját.

Biró Tamás, a Gárdony-Pázmánd NKSE társelnöke elmondta, 2019-ben indult a beruházás, amikor a szabadstrand és az Üdülők útja között lévő egyik telket sikerült megvásárolnia. Elkészült három pálya, mellettük csak egy konténer volt, abban kapott helyet a mellékhelyiség. Évről-évre fejlesztettek: 2020-ban lett még egy konténer, abban egy kis öltöző, 2021-ben felállítottak egy kisebb lelátót, 2022-ben pedig sikerült megvásárolnia a szomszéd telket is, és elkezdték oda megtervezni a most megvalósított strandkézilabda központot. Az építkezés tavaly januárban kezdődött, vagyis kevesebb mint másfél év alatt készült el a komplexum. Közben a pálya és a palánkrendszer teljesen megújult, és felállítottak még egy lelátót.

Leszögezte: sikerült egy olyan komplexumot létrehozni, ami reményei szerint a válogatottaknak, és az országnak, és a kézilabda sportágnak is nagyon hasznos lesz hosszú távon. Kiemelte, májustól júliusig a strandkézilabdáé lesz a főszerep Agárdon, hiszen mind a válogatottak, mind a klubcsapatok, mind a saját csapataik igénybe vehetik a pályákat és a szállást. Augusztusban a - felkészülés során alapozómunkát végző - teremkézilabda-csapatok használhatják a létesítményt, ugyanis Agárdon, Gárdonyban és Pázmándon is van szabvány méretű pálya. Szeptembertől májusig a saját játékosaikat szeretnék elszállásolni itt.

Az Európa-bajnok magyar férfi strandkézilabda-válogatott edzése a Magyar Kézilabda Szövetség (MKSZ) strandkézilabda központjában Agárdon az átadása napján, 2024. június 6-án. MTI/Bruzák NoémiAz Európa-bajnok magyar férfi strandkézilabda-válogatott edzése a Magyar Kézilabda Szövetség (MKSZ) strandkézilabda központjában Agárdon az átadása napján, 2024. június 6-án. MTI/Bruzák Noémi

A 2003-ban indult Gárdony-Pázmánd NKSE az első tíz évben a megyei bajnokságban szerepelt, majd a TAO-rendszer 2012-es bevezetése új lendületet adott a klubnak, olyannyira, hogy a nemrégiben lezárult idényben 13 teremkézilabda-csapatot indítottak az U8-tól az U21-ig minden korosztályban, illetve a felnőtt női NB I/B-ben. A strandkézilabdát is komolyan fejlesztik, a felnőtt csapatuk tavaly a négyes döntőbe jutott a bajnokságban, az egyik gárdonyi iskola pedig tavaly megnyerte a diákolimpia országos döntőjét.

"Amikor 2019 környékén hallottuk ezt a fantasztikus ötletet, hogy itt strandkézilabda központ épül, csak néztünk nagyokat" - mesélte Tóth István polgármester. - "Ebben benne van a kézilabda-szövetség támogatása, sokak támogatása, de mindig kell egy ember, aki összefogja, megálmodja és végigküzdi. Azt kívánom Gárdonynak, hogy ilyen beruházók érkezzenek a tópartra, és a vendégeink nagy része elsősorban azért jöjjön a Velencei-tóhoz, mert itt fantasztikus sportolási lehetőségek vannak. Ennek a koronája a mai létesítmény."

Horváth Gabriella, az MKSZ főtitkára, az Európai Kézilabda Szövetség strandkézilabda bizottságának elnöke elmondta, hogy a szakág rövid, de annál sikeresebb múltra tekinthet vissza. A 2000-es évek elejétől egyre népszerűbb strandkézilabda térhódítását jól mutatja a világversenyek egyre bővülő száma: ide sorolható a világ- és az Európa-bajnokság, a Világjátékok, a Strand Világjátékok és a különböző olimpiai fesztiválok.  

"Fontos megemlítenem, hogy idén a párizsi olimpián bemutatkozik a strandkézilabda, és nagy öröm, hogy Neukum Tamás szakágvezetőnk mellett öt játékos meghívást kapott a világválogatottba. A világelithez tartozunk, hiszen szinte minden világversenyről érmekkel térnek haza csapataink" - fogalmazott Horváth Gabriella.

vehir.hu

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.