Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Csak Zene: különleges kiállítás nyílt a művészetek kereszteződéséből a KUNSZT!-ban

2024. július 24. 20:54
A Danubia Zenekar, a Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) és a KUNSZT! közös szervezésében rendhagyó kiállítás nyílt július 24-én, amely augusztus 24-ig tekinthető meg a Kunszt! kávézóban. A "Csak Zene" című tárlat egy hármas együttműködés eredménye, amely az előadó-művészet, a vizuális művészet és a design világát ötvözi.

A kiállítás különlegességét a három szereplő együttműködése adja. A Danubia Zenekar, amely élen jár az előadó-művészet terén, a METU, amely folyamatosan újító és kreatív megközelítéseiről ismert, és a KUNSZT!, Veszprém dizájnboltja és kulturális tere, közösen hozták létre az eseményt. A tárlat a METU tervezőgrafikus hallgatóinak plakátjaiból áll, amelyek a zene és a képzőművészet hatását mutatja be egymásra.

A "Csak Zene" kiállítás célja, hogy a hagyományos plakátművészet segítségével ünnepelje a zene és a képzőművészet közötti kapcsolatot. A plakátok nemcsak vizuálisan lenyűgözőek, hanem újraértelmezik a plakát műfaját a modern vizualitásban betöltött szerepén keresztül. A hallgatók munkái kreatívan és innovatívan reflektálnak a zene hangulatára, ritmusára és dinamikájára.

A kiállítás májusban debütált a Müpában, ahol nagy sikert aratott. A plakátok bemutatása ott is bizonyította, hogy a zene és a képzőművészet közötti kapcsolat mennyire inspiráló és sokszínű lehet. A helyszín – akárcsak a mostani Kunszt! - tökéletes háttérként szolgált a hallgatók munkáinak bemutatására, és a látogatók pozitív visszajelzései is igazolták a projekt sikerét.

Hámori Máté és Hegedűs BarbaraHámori Máté és Hegedűs Barbara

Az eseményen részt vett dr. Hegedűs Barbara alpolgármester is, aki a kiállítás helyszínének fontosságát emelte ki a megnyitón:

 ,,Az Európa Kulturális Fővárosa programnak az egyik legnagyobb vívmánya volt az a belvárosi, Óváros téri városrehabilitációs projekt, amelyek révén szerettük volna élettel megtölteni ezt a történelmi részét a városközpontnak. Ennek egyik emblematikus helye a Kunszt!, ami azt gondolom, hogy mára már igazán kinőtte magát. Nemcsak egy modern közösségi tér, hanem a kultúrának is otthont adó vendéglátó egység, ami újdonságot hozott a város életébe, ezen kívül pedig folyamatosan megújul és újabb kulturális, közösségi programokat teremt. Emelett pedig nagyon örülünk annak, hogy itt az Utcazene Fesztivál keretén belül indíthatjuk el ezt a zenéről szóló plakátkiállítást.”

A Danubia Zenekar, Magyarország egyik hivatásos szimfonikus zenekara, immár 30 éve működik budapesti központtal. Nemcsak a klasszikus zenében jeleskednek, hanem a zene minden ágában otthonosan mozognak, és szeretik a különleges kihívásokat is.

A plakátkiállítással kapcsolatban Hámori Máté, a zenekar művészeti vezetője elmondta:

„Tavaly ősszel volt egy plakát, illetve egy kampányunk a budapesti köztereken és metróban. 'Komolyzene nincs, csak zene van.' Ez volt a szlogen. Ebből a 'Csak zene' második felére kértük meg a METU hallgatóit, hogy eresszék el a fantáziájukat, és ez a közös együttműködés eredménye lett ez a sok-sok plakát, amit erre a pályázatra adtak be. Mi jut erről eszükbe, és hogy tudnak a zenéhez kapcsolódni a grafika eszközeivel? Ez volt a feladatunk. A zenekarnak, nektek, zeneművészeknek mi a véleményetek ezekről a megfogalmazásokról? Hogy tetszik nektek ez a kiállítás? Nekünk nagyon izgalmas volt, sok új szempontot hoztak be, hogy mi jut eszükbe a zenéről, és erről az egész szlogenről, hogy „Csak zene” van.. Nekem is megvoltak a kedvenceim, és a zenekar többi tagjának is, és végül is, akik nyertek is, merthogy díjazás is volt, azok is nagyon magas színvonalat hoztak, úgyhogy büszkék vagyunk rá, hogy a mi szlogenünk és a mi munkásságunk inspirált egy ilyen nemes versenyt.”

vehir.hu
Kovács Bálint
további cikkek
Ki hozza az ajándékot? Ki hozza az ajándékot? A karácsony az ünnepi ételek és a családi összejövetelek időszaka, amely az ajándékozás örömének is kiemelt helyet biztosít. Az, hogy ki hozza az ajándékokat a gyerekeknek, országonként, sőt régiónként is eltérő, és az ünnepi hagyományok színes palettáját tükrözi. 2024. december 24. 12:58 A Mikulás és a mesevilág varázsa A Mikulás és a mesevilág varázsa A gyermekkor egyik legvarázslatosabb időszaka az adventi készülődés, amelynek fontos része a Mikulás mítikus figurájába vetett hit. A Mikulás-történetek és egyéb mesevilágok amellett, hogy természetesen szórakoztatják a gyermekeket, pszichológiai szempontból is jelentős hatással vannak a fejlődésükre. Vajon milyen szerepet játszik a Mikulás mítikus alakja a gyermekek érzelmi, szociális és kognitív fejlődésében? 2024. december 23. 17:09 Varázslatos hangulat Veszprém Város Vegyeskarának ünnepi koncertjén kultúra Varázslatos hangulat Veszprém Város Vegyeskarának ünnepi koncertjén Mi sem bizonyítja jobban, hogy a kultúra valóban otthonra talált Veszprémben, mint az, hogy adventben Veszprém Város Vegyeskarának ünnepi koncertje immáron elválaszthatatlan részét képezi a városi programoknak. Nem volt ez másképpen idén sem, amikor vasárnap este a Hangvillában felcsendültek a karácsonyi dallamok. Képeinken keresztül most megmutatjuk, milyen hangulatban telt a koncert. 2024. december 23. 11:17 Hogyan ünnepelnek a különböző országokban? Hogyan ünnepelnek a különböző országokban? A karácsony a szeretet, a béke és az összetartozás ünnepe, amelyet világszerte eltérő szokásokkal ünnepelnek. Bár gyökerei a keresztény hitvilágból származnak, a különböző kultúrák sokszínűsége számos egyedi hagyományt hozott létre. 2024. december 22. 16:18

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.