Az ünnepélyes visszahelyezésen elsőként Brányi Mária alpolgármester szólalt fel, aki hangsúlyozta, a város nagyon fontosnak tartotta a szobor megújítását, visszaállítását.
A Fortuna-kút teljes átalakításon ment keresztül, ezért Brányi külön köszönetet mondott Mihály Gábornak és Herth Viktóriának, utóbbi a Művészetek Háza részéről menedzselte az ügyet.
Brányi úgy véli, jelentős szimbolikája is van annak, hogy visszakerült a szobor a helyére, s bár 1988-as fennállása óta a város nem volt mindig jó gazdája a köztéri alkotásnak, folytatta Brányi, de a római mitológia Isten alakja, aki a szerencsét hozza, most visszatért a városba.
Mihály Gábor kifejtette, remek a kapcsolata a veszprémiekkel, örömmel vállalta el egykor a mű elkészítését. Folytatta, mivel harminchat év telt el a felállítás óta, ráfért már a szoborra az újítás, illetve lévén, hogy kútról beszélünk, gyakran elfolyási gondok is jelentkeztek, melyek remélhetőleg mostantól már rendben lesznek.
A kút aljában van egy hozzáférhetetlen rész, ami túlengedte a vizet, de mostanra akadálymentesen várja a szezont.
Herth Viktória a veszprémi szobrok történetéről beszélt, úgy véli, kincsek vannak Veszprémben. Egy köztéri alkotás akkor van otthon egy településen, amikor a gyermekek kisajátítják maguknak, ez pedig a Fortunáról nagyon is elmondható, hiszen kifejezetten sokat pancsoltak a kútnál.
Mihály Gábornak egyébként nem ez az egyetlen veszprémi szobra, hiszen ő készítette a Marian Cozma emlékművet is, és a megyében is több alkotása díszeleg.