Hét dobogós helyezés

2024. augusztus 8. 15:50 // Forrás: VEDAC
Négy arany- és három bronzérmet, valamint számos nagyszerű helyezést értek el a Veszprémi Egyetemi és Diák Atlétikai Club (VEDAC) sportolói az U20 és U23-as országos bajnokságon Szolnokon.

Erős csapattal vágott neki a VEDAC az országos bajnokságnak, és hét éremmel térhettek haza a veszprémi atléták. Érdekesség az egy héttel korábban rendezett U23 Válogatott Viadalon részt vett VEDAC-os csapat – Csatári Jázmin, Strigencz Zalán, Csekő Miklós, Kövér Fanni – minden tagja bajnoki címet szerzett.

Szolnokon, a Vésői úti sporttelep adott otthont az említett két korosztály képviselőinek országos bajnokságának. A VEDAC atlétái kifejezetten eredményesen szerepeltek.

U23-ban Honti Marcell két számban mérette meg magát, 1500 méteren hatodik, 5000 méteren szezoncsúccsal negyedik helyen végzett.

Csatári Jázmin, Strigencz Zalán, Csekő Miklós és Kövér Fanni - Fotók: VEDACCsatári Jázmin, Strigencz Zalán, Csekő Miklós és Kövér Fanni - Fotók: VEDAC

Hármasugrásban Darida Levente új egyéni rekordot elérve lett negyedik.

Strigencz Zalán ugyancsak két számban állt dobókörbe: súlylökésben az ötödikként zárt, viszont fő számában, diszkoszvetésben mindenkit maga mögé utasított, és szerezte meg a bajnoki címet.

Ugyancsak aranyérmet vehetett át Csekő Miklós kalapácsvető is, aki a versenyszám toronymagas esélyese volt.

A hölgyeknél Bálint Laura 400 méteren az előkelő hatodik helyen futott be a célba, míg 800 méteren remek versenyzéssel bronzérmet érdemelt ki.

Bálint LauraBálint Laura

Szemán Kitti szintén két számban állt rajthoz. Az 5000 méteres versenyben új szezoncsúccsal hatodik lett, 3000 akadályon pedig a dobogó legalsó fokára állhatott fel, szintén megjavítva az idénybeli legjobbját.

A dobószámokban két bajnokot adott a VEDAC: kalapácsvetésben Csatári Jázmin, gerelyhajításban – szoros versenyben – Kövér Fanni volt a legjobb.

Az U20-as korcsoportban Lents Barnabás 800 méteren negyedikként zárt, 1500 méteren pedig harmadik helyet szerzett.

Női 800 méteren Szemán Kata indult, aki végül a kilencedik lett.

Eredmények

U23. Férfi. 1500: 6. Honti Marcell 4:04.30. 5000: 4. Honti Marcell 15:25.97. Hármasugrás: 4. Darida Levente 12.68. Súlylökés: 5. Strigencz Zalán 13.74. Diszkoszvetés: 1. Strigencz Zalán 54.85. Kalapácsvetés: 1. Csekő Miklós 68.52.

Női. 400: 6. Bálint Laura 60.91. 800: 3. Bálint Laura 2:18.34. 5000: 6. Szemán Kitti 19:51.70. 3000 akadály: 3. Szemán Kitti 11:59.39. Kalapácsvetés: 1. Csatári Jázmin 60.58. Gerelyhajítás: 1. Kövér Fanni 51.62.

U20. Férfi. 800: 4. Lents Barnabás 1:55.90. 1500: 3. Lents Barnabás 3:58.85.

Női. 800: 9. Szemán Kata 2:28.18.