Kikapott a spanyoloktól a magyar futsalválogatott

2024. augusztus 22. 23:17 // Forrás: MTI
A magyar futsalválogatott 5-1-es vereséget szenvedett a spanyoloktól a Ferrolban rendezett csütörtök esti felkészülési mérkőzésen.

Kevesebb mint négy hónap múlva kezdi meg szereplését az Eb-selejtezőben a magyar válogatott, a felkészülés alatt pedig augusztusban két világbajnoki résztvevővel, a spanyolokkal, illetve a horvátokkal is lehetősége nyílik összecsapni.

Sergio Mullor szövetségi kapitány együttese pörgős mérkőzést játszott a spanyolokkal, akik a kilencedik percben szerezték meg a vezetést. Bár Alasztics Marcellnek több látványos védése is volt, de a 13. percben egy a magyarok térfelén eladott labdából végül tehetetlen volt a letámadó spanyol játékossal szemben (2-0).

Fotó: MLSZ (archív)Fotó: MLSZ (archív)

A fordulás után pár perccel a házigazdák kijátszották a magyar védelmet, így Adolfo végül az üres kapuba guríthatta be a labdát, majd négy perccel később Fekete Márk szépített (3-1). A hajrához közeledve Antonio két magyar játékos között vette be Alasztics kapuját, majd az utolsó fél percben egy újabb eladott labdából állították be a spanyolok az 5-1-es végeredményt.

A magyarok vasárnap 16 órától a Sterbinszky Amália Sportcsarnokban fogadják a szintén vb-résztvevő horvátokat, a mérkőzésre ingyenes a belépés.