Sebestyén József, a Veszprémi Érseki Főiskola rektora köszöntötte az érdeklődőket elsőként, aki megköszönte a szervezőknek és az előadóknak a nagyszerű kezdeményezést. Mivel a rendezvényre rengetegen kíváncsiak voltak, így a rektor egy kisebb történelmi kitekintést téve mutatta be a főiskola történetét, szellemiségét.
Sebestyén rávilágított, a konferencia fókuszában a könyv áll, majd párhuzamot vont a szóban forgó esemény és a főiskola szellemi öröksége kapcsán. A hitéleti tudomány, a teológiai tudomány, valamint a metafizikai tudomány könyv nélkül nem tudott volna elterjedni, és nem tudott volna az európai kultúra szolgálatába állni.
Bognárné Kocsis Judit a Veszprémi Érseki Főiskola Pedagógia Tanszék vezetője, a rendezvény szervezője részletesen is mesélt a műfajról. Úgy fogalmazott, az olvasás önmagában is mély érzelmi és pozitív hatásokkal bír, de a biblioterápia célzottan alkalmazza az irodalmi műveket azért, hogy az egyén érzelmi, pszichés és szociális jólétét támogassa. Legyen szó gyermekről, serdülőről, vagy akár felnőttről, az irodalom képes segítséget nyújtani az élet kihívásaival való szembenézéshez, az önismeret elmélyítéséhez.
A tanszékvezető folytatta, a rendezvényen olyan szakemberek segíthetnek mindezek elsajátításában, akik a téma éllovasai.
Az első előadó dr. Eigner Judit biblioterapeuta, mestertanár volt, aki a Hogyan gyógyít az irodalom? Kulcs az irodalomterápiához címmel engedte közelebb az érdeklődőket a témához, őt Ruszthy Geraldine pszichopedagógus- biblioterapeuta-fejlesztő meseterapeuta követte.