15°C

Jelentős utánpótlás erőpróbák

tegnap 20:37 // Forrás: VEDAC
Egymást érték a különböző utánpótlás megmérettetések az atlétikai szezon végén is, ahonnan természetesen a Veszprémi Egyetemi és Diák Atlétikai Club (VEDAC) sportolói sem hiányozhattak.

Időrendben haladva, az MTK Ranglista Versenyén Bakler Zitáról kell szólnunk, aki hármasugrásban új egyéni csúcsot elérve, 10.86 méterrel a negyedik helyezést érte el.

Albertirsán rendeztek összetett versenyt az U14-es korosztálynak. Itt a lányoknál négypróbában – 60 gát, távolugrás, 300 és 800 méter – két veszprémi is a dobogóra állhatott, Varga Szonja megnyerte a számot, míg Szemán Dorka bronzérmet szerzett.

Ugyanitt gyermek és U10-es korosztályok különböző futószámokban versengtek. Varga Emma a gyermek 600 méteren a második lett, míg az U10-esek hasonló megmérettetésen Szabó Lilla mindenkit maga mögé utasított. A fiú gyermek korcsoportban Esső Gergő 600 méteren a második helyen végzett, az U10-eseknél, szintén 600 méteren, az ifjabbik Szemán János nyert.

Szigeti Csongor, Horváth Botond, Molnár Petra és Mireider Gergő - Fotó: VEDACSzigeti Csongor, Horváth Botond, Molnár Petra és Mireider Gergő - Fotó: VEDAC

Remek VEDAC-os sikereket hozott az U16-os atlétikai magyar bajnokság, ahol összesen hét éremnek és számtalan értékes helyezésnek tapsolhattunk. A mezőnyből kiemelkedett Szigeti Csongor tanítványa, Horváth Botond, aki három bajnoki címet is bezsebelt. A fiatal sprinter 100 méteren, távolugrásban és ötösugrásban is mindenkit maga mögé utasított.

Mireider Gergő 3000 méteren ezüstérmet szerzett, míg 1500 méteren az ötödik helyen ért célba. Fiú kalapácsvetésben Edvy Benedek szerzett bronzérmet, gerelyhajításban Dávid Botond az ötödik helyen végzett.

A lányok mezőnyében a kalapácsvető Molnár Petra vehetett át ezüstérmet, Dobi Míra diszkoszvetésben állhatott fel a dobogó harmadik fokára. Gerelyhajításban Ilowski Zolna az ötödik helyet szerezte meg.

A legjobb 16 éven aluli VEDAC-os versenyzők a zágrábi U16-os válogatott viadalon mutatkozhattak be a nemzetközi porondon, amelyen öt nemzet - Csehország, Horvátország, Magyarország, Szlovákia és Szlovénia – atlétái mérték össze tudásukat.

A legeredményesebb veszprémi versenyző Horváth Botond volt, aki 100 méteres síkfutásban remek időeredménnyel (10.98) elsőként ért célba, valamint a Pénzváltó Dániel, Horváth Botond, Horváth Áron, Bagyinszky Simon összeállítású fiú 4x100 méteres váltó (43.79) tagjaként a második helyet szerezte meg.

Molnár Petra kalapácsvetésben az értékes második helyen (46.72) zárt, Mireider Gergő pedig 3000 méteren csupán 21 századmásodperccel (4. 9:07,68) marad le a dobogóról, így negyedik helyezésével gyarapította a magyar csapat összpontszámát, mely a második helyet szerezte meg összesítésben a csehek, a horvátok, a szlovének és a szlovákok előtt.

Az U14, U16 Atlétikai Összetett Magyar Bajnokságon női újonc négypróbában a VEDAC-os atléták 60, 300 és 800 méteren, valamint távolugrásban mérették meg magukat. Az összesített eredmények alapján Varga Szonja bronzérmet szerzett, Szemán Dorka tizenötödikként zárt.

Eredmények

Albertirsa U14 összetett versenye. Leány. Négypróba: 1. Varga Szonja 2290, 3. Szemán Dorka 1837. 60 gát: Varga Szonja 10.62, Szemán Dorka 11.17. Távolugrás: 1. Varga Szonja 5.16, 4. Szemán Dorka 4.33. 300: Szemán Dorka 50.76, Varga Szonja 45.21. 800: 1. Szemán Dorka 2:37:34, 2. Varga Szonja 2:47.09. Gyermek. 600: 2. Varga Emma 2:07.40. U10. 600: 1. Szabó Lilla 2:12.51.

Fiú. Gyermek. 600: 2. Esső Gergő 1:59.33. U10. 600: 1. Szemán János 2:04.43.

U16 atlétikai magyar bajnokság. Férfi. 100: 1. Horváth Botond 11.07. B döntő: 4. Páli Bence 12.41. 800: 15. Halmágyi Huba 2:17.97. 1500: 5. Mireider Gergő 4:15.96. 3000: 2. Mireider Gergő 9:11.39. Távolugrás: 1. Horváth Botond 6.84, 20. Páli Bence 5.18, 21. Tiszttartó Ágoston 5.07. Ötösugrás: 1. Horváth Botond 20.26, 17. Edvy Benedek 16.76, 19. Páli Bence 15.67. Kalapácsvetés: 3. Edvy Benedek 55.78. Gerelyhajítás: 5. Dávid Botond 50.22, 10. Esső Ádám 44.31, 18. Szűcs Olivér 36.18.

Női. 300: 18. Kovács Kincső 44.36. Távolugrás: 23. Böröcz-Bacher Csenge 4.35. Ötösugrás: 14. Perl Dalma 15.22. Diszkoszvetés: 3. Dobi Míra 31.98. Kalapácsvetés: 2. Molnár Petra 49.15. Gerelyhajítás: 5. Ilowski Zolna 36.03, 15. Gáspár Nóra 25.48.

U14, U16 összetett atlétikai magyar bajnokság. Női. Újonc. Négypróba: 3. Varga Szonja 2712, 15. Szemán Dorka 2029. (Varga Szonja 60 méter: 9.79, távolugrás 515 cm, 300: 43.60, 800: 2:30.92, Szemán Dorka 60 méter 10.67, távolugrás 437, 300: 48.67, 800: 2:36.38.