Rodri, alias Rodrigo Hernández Cascante 28 éves korára tekintélyes eredménysorral rendelkezik. Még az Atlético Madrid játékosaként európai Szuperkupát nyert 2018-ban, majd jelenlegi klubjával, a Manchester Cityvel mindhárom rangos angol trófeát (Premier Liga, FA Kupa, Liga Kupa) begyűjtötte – nem is egyszer –, és elhódította a Bajnokok Ligáját, valamint idén Európa-bajnok lett a spanyol válogatottal.
Rodri azonban nem csak játékával emelkedik ki a mezőnyből, más tekintetben is páratlan a maga nemében. Például nincs közösségi profilja, sem piercinget, sem pedig tetoválást nem hord magán, a frizurája is teljesen hétköznapi. Egyébként hatmillió eurót keres évente, fizetése negyedét minden hónapban jótékony célra fordítja. Amikor nem focizik, tanulással és főzéssel tölti a szabadidejét – már van egy közgazdasági diplomája. S amíg több pályatársa luxuskocsikkal furikázik, őt nem vonzzák az autócsodák. Klubja, a Manchester City adott neki egy Mercedest, de ő inkább egy használt Opel Corsát használ, amit a szomszédjától, egy idős férfitől vett meg. Ebből kitűnik, hogy Rodri egyszerű, egyben nagyszerű ember és futballista. És így is tizennégy trófeát gyűjtött be eddigi pályafutása során. Szóval, így is lehet.
Manapság nem sok összefüggés képzelhető el a magyar labdarúgás és az Európa legjobb játékosának 1956 óta járó Aranylabda között, amely a francia szaklap, a France Football kezdeményezésére jött létre. De nem volt mindig így. 1967-ben Albert Flórián, a Ferencváros középcsatára vehette át a díjat az egy évvel korábbi angliai világbajnokságon nyújtott teljesítménye miatt, valamint jelentős szerepe volt abban, hogy klubcsapata 1965-ben megnyerte az Európa Liga elődjének számító Vásárvárosok Kupáját. Nem mellékesen 1964-ben a magyar válogatottal bronzérmet szerzett az Európa-bajnokságon.
Talán Albertnál is jobban megérdemelte volna az Aranylabdát Puskás Ferenc 1960-ban, amikor a Real Madrid játékosaként sorozatban négy gólt lőtt (klasszikus mesternégyest) a Bajnokok Ligája jogelődje, a Bajnokcsapatok Európa Kupája döntőjében az Eintracht Frankfurt ellen 7-3-ra megnyert mérkőzésen. Ezt a rekordját valószínűleg sosem fogják megdönteni, de beállítani sem. Egyébként abban a kiírásban 12 találattal a kupatorna gólkirálya is volt. Emellett Puskásnak jelentős szerepe volt a Real előző évi BEK-győzelmében is, korábban pedig a magyar válogatott csapatkapitányaként olimpiai bajnoki címet (1952) és világbajnoki ezüstérmet (1954) szerzett. Az 1960-ban a második helyre rangsorolt Puskást a Barcelona futballistája, Luis Suárez előzte meg az Aranylabda-választáson, pedig a BEK elődöntőjében a madridiak oda-vissza mindkétszer 3-1-re verték a katalánokat. A két meccsen összesen három gólt lőtt Puskás, míg Suarez egyet sem, a Barcelona hazai szépítő találatát a magyar Aracsapat másik klasszisa, Kocsis Sándor jegyezte.
Nos, ahogy Puskás és Vinícius Júnior esete is bizonyítja, hiába az eredmények, a szavazás mindig szubjektív.