Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Erről jut eszembe…

Éles József újra a pályán Erről jut eszembe… Éles József újra a pályán Huszonöt évvel ezelőtt - 2001. május 2-án - 10 hónappal a kis híján végzetes autóbalesete után lépett újra pályára az egykori világválogatott kézilabdázó, Éles József, aki a veszprémi szurkolók skandálása szerint "a legnagyobb király", a klub legikonikusabb játékosa. 2026. május 3. 9:54 Nem mindig könnyű mintát produkálni Erről jut eszembe… Nem mindig könnyű mintát produkálni Már jó ideje minden komoly sportesemény szerves része a doppingvizsgálat, ami időnként váratlan erőpróba elé állítja az érintetteket. 2026. április 18. 12:39 Újratervezés, azaz vissza az alapokhoz Erről jut eszembe… Újratervezés, azaz vissza az alapokhoz "Az volt a két felkészülési mérkőzés célja, hogy ne kapjunk gólt" - nyilatkozta Marco Rossi a szlovénok elleni 1-0-s győzelem, és a görögök elleni - ugyancsak hazai pályán lejátszott - 0-0 után. A magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya hozzátette: "A júniusi, Finnország és Kazahsztán elleni felkészüléseken az alap ugyanez lesz: ne kapjunk gólt." Márpedig a focit gólra játsszák... 2026. április 6. 17:44 Először a legjobb négy között Erről jut eszembe… Először a legjobb négy között Negyven évvel ezelőtt, 1986. március 28-án a Veszprémi Építők hazai pályán 29-20-ra legyőzte a spanyol Teka Santandert, és ezzel az 1977-ben alapított férfi kézilabdaklub történetében először bejutott egy európai kupasorozat elődöntőjébe. 2026. március 31. 11:46 Volt egyszer egy csapat Erről jut eszembe… Volt egyszer egy csapat Az egyetem első nagy sportsikerét érte el a Veszprémi Vegyész SC férfi kosárlabdacsapata, amikor 1968-ban feljutott az NB I-be, majd a rákövetkező két évet a sportág hazai élvonalában töltötte. 2026. március 27. 11:07 Kézzel-lábbal Erről jut eszembe… Kézzel-lábbal Egyre gyakrabban vonják be a védők labdajáratásába a futballkapusokat, akik közül nem mindenki olyan ügyes lábbal, mint kézzel. Aztán amikor az ellenfél játékosai letámadják a hálóőrt, időnként hajmeresztő jelenetek játszódnak le. Legjobb esetben a kapus elrúgja a labdát a fenébe, de nem ritka, hogy sokat kivár, vagy cselezni akar, és elbénázza, amiből aztán elkerülhető gólt kap a csapata. Minden szurkolónak van ilyen emléke. 2026. március 24. 21:34 „Hol a csapatunk?” Erről jut eszembe… „Hol a csapatunk?” Történelmi mélypontjára jutott a veszprémi férfi kézilabdacsapat, miután csütörtökön elszenvedte hetedik vereségét a Bajnokok Ligája csoportkörében. A jelenlegi lebonyolítási rendszerben ilyenre nem volt példa korábban. Ahogy arra sem, hogy a csapat szurkolói a mérkőzés vége előtt lemondóan elhagyják az arénát. Az eredmény a játék minőségének egyenes következménye. Több kérdés is felmerül: miért jutott idáig a csapat, ki ezért a felelős, mi lesz a következmény, azaz hogyan tovább? 2026. március 13. 12:13 Jókor jó helyen Erről jut eszembe… Jókor jó helyen A labdarúgásban sem lehet felejthetetlen élményhez jutni megfelelő teljesítmény nélkül, de kell hozzá szerencse is, hogy az ember jókor legyen jó helyen. Van, akinek elég egy mozdulat ahhoz, hogy szinte fogalommá váljon a neve. És olyan is megtörténik, hogy valaki az ismeretlenségből felbukkanva hirtelen világsztárok között találja magát. Mindkettőre találtunk két-két példát. 2026. március 17. 21:49 Férfi kézilabdasportunk legnagyobb sikere Erről jut eszembe… Férfi kézilabdasportunk legnagyobb sikere Negyven évvel ezelőtt, 1986. március 8-án érte el a magyar férfi kézilabda mindmáig legnagyobb sikerét válogatottunk, amely Mocsai Lajos szövetségi kapitány szakmai irányításával Jugoszlávia mögött a második helyen végzett a Svájcban megrendezett világbajnokságon. Az ezüstérmes csapatot két veszprémi játékos erősítette: a jobbátlövő Gyurka János és a jobbszélső Horváth Gábor. 2026. március 5. 11:29 Úton a negyvenkettedik kupadöntő felé Erről jut eszembe… Úton a negyvenkettedik kupadöntő felé A sorsolás kiszámíthatatlansága folytán már a férfi kézilabda Magyar Kupa elődöntőjében összecsap a két hazai élcsapat, a harmincegyszeres győztes Veszprém, és a serleget nyolc alkalommal elhódító Szeged. Nem először fordul elő a két klub történetében, hogy korai találkozásuk miatt, egyikük lemarad a döntőről, de ebből a párharcból mindig a bakonyiak kerültek ki győztesen. 2026. február 24. 20:06 Maradandó nyomot hagyott Veszprém és a vármegye labdarúgásában Erről jut eszembe… Maradandó nyomot hagyott Veszprém és a vármegye labdarúgásában Április 10-én 13 órakor Veszprémben a Vámosi úti temetőben vesznek végső búcsút rokonai, barátai, egykori játékostársai, tanítványai és tisztelői a 87 éves korában elhunyt Gazsó Illés egykori NB I-es labdarúgótól és edzőtől. 2026. február 12. 12:10 Helyesen döntött a szövetségi kapitány? Erről jut eszembe… Helyesen döntött a szövetségi kapitány? Tízévnyi szünet után újra Európa-bajnoki résztvevő lesz a magyar férfi futsalválogatott. Ez ismét előtérbe helyezi a folyamatosan fejlődő és egyre népszerűbb teremsportot, főleg a bajnoki címvédő veszprémieknél. Pedig csodák csodájára az NB I-et veretlenül vezető csapatból senki sem fért be a kontinensviadalra utazó keretbe. 2026. január 19. 11:38 Egyszerre pozitív és negatív hősök Erről jut eszembe… Egyszerre pozitív és negatív hősök A legtöbb futballmeccsen vannak pozitív és negatív hősök. Előbbiek a teljesítményükkel megnyerik csapatuknak a mérkőzést, míg utóbbiak a hibájukkal nehéz helyzetet teremtenek társaiknak, amit aztán vagy sikerül korrigálni, vagy nem. Így aztán időnként drága tanulópénzt kell fizetni egy-egy hibáért, vagy éppen sokat lehet profitálni egy jó megmozdulásból. Ritkán ugyan, de előfordul, hogy egy játékos egyszerre lesz az összecsapás pozitív és negatív hőse. 2026. január 16. 11:26 Az év csúcsteljesítményei sportban – lehet-e igazságos sorrendet felállítani? Erről jut eszembe… Az év csúcsteljesítményei sportban – lehet-e igazságos sorrendet felállítani? Az év eleje a számvetések és a tervezés időszaka. Ilyenkor hagyományosan visszatekintünk a mögöttünk hagyott esztendőre, értékeljük a történteket, majd új(abb) célokat tűzünk magunk elé. Így van ez az élet minden területén, különösen a sportban, hiszen az itt elért eredmények objektíven mérhetők. Vagy mégsem? 2026. január 13. 21:07
1 2 3 4 5 ...
közélet
Második világháborús bomba került elő Gyulafirátóton Második világháborús szovjet bomba került elő a Veszprémhez tartozó Gyulafirátóton, a Felső újsoron - közölte a Magyar Honvédség tűzszerész ügyelete vasárnap délután az MTI-vel. Sokoldalú kádártai dadust díjaztak Fekete Valéria, a kádártai Ficánka Tagóvoda dadusa kapta idén a Dévai Bíró Mátyás-díjat, amivel a településért végzett áldozatos munkát ismeri el a város. A díjazott viszont nem csak a kisgyermekekért végzett munkájával érdemelte ki az elismerést, ennél még több civil szerepben helyt állt az évek alatt. Nemes cél: boldogabbá tenni a gyerekek egy napját… A Veszprémi Motoros Egyesület (VME) – kapcsolódva a gyermeknaphoz –lakásotthonokba, állami gondozásban élő gyerekekhez ajándékokkal látogatott el a közelmúltban. A dózsavárosiak kijelölték az utat: irány a nyár! A dózsavárosiak mindig találnak mindig találnak alkalmat arra, hogy közösen ünnepeljenek valamit, vagy egyszerűen jó hangulatban találkozzon Veszprém egyik legnagyobb városrészének lakossága. Olykor a nyár végével annak elbúcsúztatása miatt, de két éve már a legmelegebb évszak beköszöntekor is összejönnek. Pont, mint szombaton a jégcsarnok mellett. Ilyen búcsúztatásra nem számított Gasper Marguc Szombat délután a semmiből egyszer csak felhangzott a veszprémi kézilabdaszurkolók rigmusa a Kossuth utca közepén: „Üres a hordó, repül a korsó, mindenki fekszik az alkoholtól…” Nem spontán flashmobról volt szó – egy gondosan megtervezett és annál meghatóbb gesztus volt ez a szurkolók részéről, amikor meglepték a családja körében süteményező Gasper Margucot, aki tizenkét év után búcsúzik el a veszprémi meztől. Mérgezés miatt kerültek a veszprémi kórházba a gyerekek Kórházi ápolásra és gyomormosásra volt szüksége négy Veszprém vármegyei gyermeknek, miután a gyanú szerint mérgező növény, az aranyeső borsóra emlékeztető terméséből ettek. A szülőket fokozott óvatosságra intik. Az európai uniós migrációs paktum ellen tüntettek Az Európai Unió migrációs paktumának elutasítását követelték tüntetők jobboldali influenszerek által szervezett demonstráción pénteken Budapesten. A tudomány beköltözött a Kossuth utcára – megnyílt az MTA interaktív vándorkiállítása Veszprémben Aki a következő hetekben végigsétál a Kossuth utcán, könnyen belefuthat valamibe, amire talán nem számítana egy belvárosi séta során: a Magyar Tudományos Akadémia történetébe. A Posta előtti téren nyílt meg ugyanis a „Mozgásban a tudomány” című interaktív vándorkiállítás, amely az Akadémia fennállásának 200. évfordulója alkalmából indult országjáró útjára. Egy estére sportpályává változik Veszprém Miután márciusban a Kihívás Napján több ezer veszprémi bizonyította, hogy a városban komoly ereje van a közösségi mozgásnak, júniusban újabb alkalom érkezik arra, hogy együtt mozduljunk meg. Június 12-én Veszprém is csatlakozik a Mozgás Éjszakája országos programsorozathoz, amelynek keretében egészen éjfélig várják a sportolni vágyókat az Erzsébet-ligetben és a város, valamint a régió számos másik pontján. Hétpecsétes titok a jövő évi veszprémi tájfutó világbajnokság versenypályája Veszprém és térsége 2027 augusztusában a nemzetközi tájfutó sportélet fókuszába kerül – jövő augusztusában rendezik a tájékozódásifutó-világbajnokságot a térségben, aminek hivatalosan is megalakult a szervezőbizottsága. Bár az előkészületek már elindultak, a legfontosabb részletet, a pontos versenypályák helyszíneit szigorúan őrzik, hogy mindenki valóban egyenlő esélyekkel indulhasson.
sport
Női kézilabda BL: a Győr legyőzésével első sikerét aratta a Metz A két magyar válogatott játékossal felálló francia Metz HB nyerte a női kézilabda Bajnokok Ligáját, miután története első fináléjában Budapesten vasárnap 31-29-re legyőzte a címvédő Győri Audi ETO KC együttesét. Bajnokok Ligája-induló a Melsungen A német férfi kézilabda-bajnokság vasárnapi, utolsó fordulójában biztossá vált, hogy Sipos Adrián, Palasics Kristóf és Bartucz László csapata, az Európa Liga-címvédő MT Melsungen a következő idényben indulhat a Bajnokok Ligájában. Monacói Nagydíj - Antonelli sorozatban ötödször nyert, Russell újfent nem szerzett pontot A világbajnoki pontversenyt vezető Andrea Kimi Antonelli, a Mercedes olasz pilótája nyerte a Forma-1-es Monacói Nagydíjat vasárnap Monte-Carlóban, sikerével pedig 66 pontra növelte az előnyét. MotoGP: megint Márquez nyerte a Magyar Nagydíjat a Balatonnál A tavalyihoz hasonlóan idén is a kategóriában hétszeres világbajnok, címvédő Marc Márquez nyerte a gyorsaságimotoros-vb Magyar Nagydíját vasárnap a Balaton Parkban. Sallai és Kerkez sem léphet pályára Debrecenben Sallai Roland és Kerkez Milos sem léphet pályára a magyar labdarúgó-válogatottban kedden a kazah csapat elleni felkészülési mérkőzésen Debrecenben. Női európai ifjúsági kézilabdaliga: a Debrecen nyerte a döntőt A Debrecen hosszabbítás után 41-39-re legyőzte a román CSM Bucuresti-et a női európai ifjúsági kézilabdaliga vasárnapi fináléjában, a budapesti négyes döntő második játéknapján. Ilyen búcsúztatásra nem számított Gasper Marguc Szombat délután a semmiből egyszer csak felhangzott a veszprémi kézilabdaszurkolók rigmusa a Kossuth utca közepén: „Üres a hordó, repül a korsó, mindenki fekszik az alkoholtól…” Nem spontán flashmobról volt szó – egy gondosan megtervezett és annál meghatóbb gesztus volt ez a szurkolók részéről, amikor meglepték a családja körében süteményező Gasper Margucot, aki tizenkét év után búcsúzik el a veszprémi meztől. Női kézilabda BL: a Brest legyőzésével döntőben a címvédő Győr A címvédő Győri Audi ETO KC 31-30-ra nyert a francia Brest Bretagne ellen a női kézilabda Bajnokok Ligája budapesti négyes döntőjének szombati második elődöntőjében. Női kézilabda BL: a két magyarral felálló Metz az első döntős Elsőként a két magyar játékossal felálló francia Metz HB jutott elsőként fináléba a női kézilabda Bajnokok Ligájában, miután a budapesti négyes döntő nyitó találkozóján 32-27-re legyőzte a román CSM Bucuresti együttesét. Női futsal: az idény legjobbjait díjazta a VESC A női futsal NB II nyugati csoportjában harmadik helyen záró VESC legjobbjait díjazták az együttes péntek esti szezonzáró ünnepségén.

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.