Az insidethegames.biz portál beszámolója szerint folyamatosan gyarapodik azon sportolók száma, akik már nyilvánosan is bírálják a Chaumet ékszerészház által tervezett és az Eiffel-torony korábbi felújítási munkái során keletkezett vashulladék felhasználásával készült érmeik minőségét, azt állítva, hogy a kopás oka a rossz anyagminőség.
Az írásban megszólaltatnak több versenyzőt is, akik egyenesen komoly frusztrációról beszélnek, látva és tapasztalva, hogyan válnak egyre csúfabbá érmeik a rajtuk keletkezett sérülések miatt.
Nyjah Huston amerikai gördeszkázó, aki bronzérmes volt a francia fővárosban, Instagram-oldalán panaszolta fel, hogy "ezek az érmek újonnan jól néznek ki, de egy kis használat után világossá válik, hogy nem olyan minőségűek, mint amilyenre számítanánk". Hozzátette, hogy mindössze tíz nap alatt az érme már siralmas megjelenést mutatott, és egyes részek kezdtek lehullani róla.
A portál több sportág képviselőit is idézi a cikkben, akik hasonló károsodásokról, apró foltokról, elszíneződésről számoltak be. A brazilok olimpiai bajnok tornásznője, Rebeca Andrade a maga részéről bevallotta, hogy kerüli aranyérme viselését az olimpiához kötődő eseményeken, a vegyes váltóban bronzérmes francia úszó, Yohann Ndoye-Brouard pedig ironikusan azt nyilatkozta, hogy az ő medálja inkább az 1924-es, és nem a 2024-es párizsi olimpia érmére hasonlít.
A tavalyi játékok szervezőbizottsága augusztusban válaszolt az első kifogásokra, és vállalta, hogy kicseréli a sérült érmeket. A folytatódó panaszok azonban arra utalnak, hogy a probléma továbbra is fennáll, megkérdőjelezve a szervezők által kínált megoldásokat - írta a portál, hozzáfűzve, hogy bár az újítások az olimpiai érmek egyediségét kívánják kiemelni, az alternatív anyagok bevonása veszélyeztetheti a díjak tartósságát.