Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2025. május 14. Bonifác
2025. május 14. Bonifác

Hajhullás: okok, megelőzés és esztétikai megoldások

2025. január 29. 22:17 // Forrás: green.hu
Képernyőfotó 2025-01-29 - 18.50.16
Képernyőfotó 2025-01-29 - 18.50.16
Képernyőfotó 2025-01-29 - 18.50.16
A hajhullás sokakat érintő probléma, amely nemcsak külső megjelenésünket, hanem önbizalmunkat is jelentősen befolyásolhatja. Szerencsére a helyes táplálkozás, a megfelelő hajápolási szokások és a természetes hajpótlás mind megoldást kínálhatnak azoknak, akik nem akarnak belenyugodni a hajvesztésbe – mondja Murányi Kata, esztétikai hajdúsító specialista.

A haj mindig is fontos szerepet játszott: a női szépség ékessége, a férfiasság szimbóluma. Éppen ezért sokan traumaként élik meg, ha azt tapasztalják, hogy a megszokottnál több hajszál marad a fésűben. A hajhullás hátterében számos tényező állhat: autoimmun és egyéb betegségek, gyulladások a szervezetben, stressz, de még a táplálkozási szokások és a hajápolási termékek is szerepet játszhatnak benne.

Bizonyos kiváltó tényezők azonban megfelelő odafigyeléssel és életmódváltással kiküszöbölhetők. Murányi Kata ehhez ad hasznos tanácsokat.

5 Tipp a hajhullás megelőzésére

  • Védekezzünk az időjárás ellen! Télen viseljünk sapkát, hogy megóvjuk hajunkat a hidegtől.
  • Vízparti óvintézkedések: Uszodában mindig használjunk úszósapkát, és úszás vagy szaunázás után alaposan mossuk meg és szárítsuk meg a hajunkat. Nedves hajjal ne menjünk ki a hidegbe!
  • A megfelelő hajápolás kulcsfontosságú: Érdemes minőségi, hajtípusunknak megfelelő sampont választani. Ha bizonytalanok vagyunk, kérdezzük meg fodrászunkat.
  • Táplálkozás és vitaminbevitel: Fogyasszunk változatos, tápanyagban gazdag ételeket, és figyeljünk a megfelelő vitamin- és ásványianyag-bevitelre.
  • Figyeljünk a hajhullás mértékére! Ha naponta száz hajszálnál többet veszítünk huzamosabb időn keresztül, érdemes szakemberhez fordulni, hogy időben elindulhasson a megfelelő kezelés.

Hajvitaminok és hajerősítő ételek

A haj egészsége szorosan összefügg a táplálkozással. Különösen fontosak a B-vitaminok, például a biotin és a B12, amelyek támogatják a haj növekedését és erősítik a hajszálakat. Az A-, C-, D- és E-vitaminok a regenerációban és hidratálásban játszanak szerepet, míg a cink, vas, magnézium és szelén hozzájárul a haj vitalitásához.

Érdemes rendszeresen fogyasztani hajbarát ételeket, például tojást, dióféléket, lazacot, leveles zöldségeket és édesburgonyát.

Mi a teendő, ha csomókban hullik a haj?

Ha azt tapasztaljuk, hogy egyre több hajszál marad a fésűben, vagy a hajunk jelentősen megritkult, esetleg kopasz foltok jelentek meg, az aggodalomra adhat okot. Sőt, előfordulhat, hogy nemcsak a fejünkön, hanem más testtájakon, például a szemöldök területén is szőrvesztést észlelünk.

"Nem szabad kétségbe esni, mert a legtöbb esetben léteznek hatékony megoldások! Fontos az orvosi kivizsgálás, hogy kiderüljön a hajhullás oka, de ezzel párhuzamosan az esztétikai kezelés mielőbbi megkezdése is javasolt" – mondja Murányi Kata.

Hajpótlás: láthatatlan és természetes megoldások

Murányi Kata közel tíz éve segít a hajhullással küzdőknek, eddig több mint 400 embernek nyújtott megoldást. Nemcsak a haj pótlásában, hanem az önbizalom visszaszerzésében is kulcsszerepet játszanak a technikái.

„A hajdúsító eljárás azoknak is megoldást kínál, akik genetikailag vékony szálú, tartás nélküli hajjal rendelkeznek. Az általunk alkalmazott hajpótlás természetes hajjal történik, így teljesen észrevétlen marad” – mondja a szakember.

A póthajak alkalmazásának több módja is létezik. A tartós megoldások esetében ragasztással rögzítik a póthajat, amelyet havonta szükséges cserélni. Léteznek olyan technikák is, amelyek hajmosástól hajmosásig tartanak, így hetente újraigazíthatók. A választott módszer attól függ, hogy a kopaszodás melyik területet érinti és milyen mértékű a hajhullás. Több érintett terület esetén akár kombinált megoldások is alkalmazhatók.

A hajhullás tehát nem feltétlenül jelenti azt, hogy végleg el kell búcsúznunk dús hajkoronánktól. A megfelelő táplálkozás, a tudatos hajápolás és az esztétikai megoldások segítségével újra visszanyerhetjük önbizalmunkat és természetes hajunk látványát.

vehir
vehir
vehir
vehir.hu
további cikkek
Képernyőfotó 2025-05-12 - 15.01.52
Képernyőfotó 2025-05-12 - 15.01.52
Képernyőfotó 2025-05-12 - 15.01.52
Tündöklő bőr nyárra: ezeket a vitaminokat ne hagyd ki! Ahogy közeledik a nyár, egyre többen vágyunk ragyogó, egészséges bőrre, ami smink nélkül is magabiztos megjelenést kölcsönöz. A drága kozmetikumok mellett azonban van egy titkos fegyver, amiről hajlamosak vagyunk megfeledkezni: a vitaminok! Az egészséges bőr a szervezet belső egyensúlyából fakad, és ha időben elkezded a vitaminpótlást, mire beköszönt a kánikula, te már sugárzó formában élvezheted a napsütést. 2025. május 12. 16:20
E98A0902
E98A0902
E98A0902
Sikeresen zárult az egészségnap; már újabb városban a staféta Az Aktív Magyarország Program keretén belül május 9-én Veszprémbe érkezett az Országos Népegészségügyi Mozgósítási Staféta. Az eseménysorozatot a Magyar Egészségügyi Menedzsment Társaság 2025 januárjában indította, a pénteki rendezvényen pedig a stafétát ünnepélyesen továbbadták Dunaújvárosnak. 2025. május 10. 12:46
Képernyőfotó 2025-05-07 - 13.11.06
Képernyőfotó 2025-05-07 - 13.11.06
Képernyőfotó 2025-05-07 - 13.11.06
Mi az, ami tényleg segít a narancsbőrön? A narancsbőr, vagy orvosi nevén cellulite, nem újkeletű jelenség, ám az esztétikai és egészségkultúra előretörésével egyre többet foglalkozunk vele. Noha a cellulit nem betegség, hanem egy természetes állapot, amely a nők 80–90%-át érinti életük során, mégis sokan keresik a megoldást a simább bőr elérésére. A jó hír: a tudomány nem hagyott magunkra. Nézzük meg, mi az, ami tényleg működik, és mi az, ami inkább csak pénzkidobás. 2025. május 8. 16:32
5515462
5515462
5515462
Van-e tudományos alapja az asztrológiának? Az asztrológia – az égitestek mozgása és az emberi sors közötti összefüggések keresése – évezredek óta velünk él. Egykor csillagászat és vallás határterületén mozgott, ma azonban már elsősorban a népszerű kultúra része, ahol horoszkópok, jegyek és jóslatok formájában találkozunk vele. De vajon mennyiben tekinthető tudományosnak az asztrológia? Milyen alapokon nyugszik, és mit mond róla a modern természettudomány? 2025. május 5. 10:26

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.