A nevetés stresszoldó. Amikor nevetünk, csökken a szervezetünkben a kortizol – a stresszhormon – szintje, miközben endorfinok szabadulnak fel, amik boldogságérzetet keltenek. Vagyis egy jó poén nemcsak a hangulatunkat dobja fel, hanem szó szerint egészségesebbé is tesz. Szóval amikor az egészség nevében csak megfizethetetlen dolgokat sorolnak életmóddal kapcsolatos témákban, gondoljunk azokra a stresszoldó jelenségekre is, amelyek ingyen vannak.
Gondoljunk csak bele, hogy előfordult-e már velünk, hogy a hétköznapokba belebambulva, belefásulva épp egy jól időzített poén rázott fel bennünket a szürkeségből. Ezeket az ember aztán nem tudja elfelejteni, s még többet akar annak a társaságában lenni, aki energiáival, humorával kizökkentette a másikat.
A humor kapcsolatteremtő erő. Egy jól időzített vicc megtörheti a jeget egy kellemetlen helyzetben, erősítheti a barátságokat, és segíthet megoldani konfliktusokat. Gondoljunk csak bele: kivel érezzük magunkat jobban? Egy savanyú emberrel, aki folyton panaszkodik, vagy valakivel, aki képes nevetni az élet abszurditásain?
A humor és a kreativitás kéz a kézben járnak. Egy jó poén általában egy váratlan csavar miatt vicces – és pont ez az a fajta gondolkodás, ami segít új megoldásokat találni a problémákra. Nem véletlen, hogy a legnagyobb feltalálók és gondolkodók között rengeteg humorérzékkel megáldott ember volt.
A nevetés jótékony hatással van az immunrendszerre, csökkenti a vérnyomást, és még az élettartamot is meghosszabbíthatja. Mentálisan is erősebbé tesz: segít átvészelni a nehéz időszakokat, és rávilágít arra, hogy semmi sem olyan tragikus, mint amilyennek elsőre tűnik.