A főszereplők, Irma néni és Károly bácsi, Lukrécia és Szerénke, és a címszereplő Frakk mosolyra fakaszt, és talán mindig állásfoglalásra is késztet. Kinek van itt igaza? Hogyan lehetne békében élni ennyi különböző szereplőnek? Milyen viszonyok is uralkodnak itt e barátságosnak látszó házban, és miért e sok ellentét? Mi lehet a megoldás, hogy a békés együttélés megvalósuljon? Van-e erre esély egyáltalán? Bizony, a nyugalomért, a békéért meg kell küzdeni!
Ez áll az előadás plakátján, s a mindannyiunk számára ismerős szereplők most a veszprémi közönséghez, elsősorban a gyermekekhez szólnak. A rendező, Oberfrank Pál elmondta, élvezetes folyamat volt színpadi történetté gyúrni a meseregényt, s arra törekedett, hogy minél élvezetesebb legyen a színházi változat is, erre a filmszerű vágásokból fakadó tempó és ritmus is ráerősít:
„A történet a macskák kényelmes hétköznapjaival kezdődik, de viszonylag hamar megjön a fordulat, amikor nyugodt életükbe megérkezik Frakk, akit Károly bácsi hoz haza egy találkozóról. Innentől kezdve beindul a harc a házban.
Lukrécia mentőötletként kitalálja, hogy megházasítják Frakkot, hogy elköltözzön a házból, de újabb fordulatként a kiszemelt kutya is melléjük költözik. Az előadás mulatságos lesz, nagyszerű volt elmélyülni a folyamatban. Igazi büszkeség Bálint Ágnes és a hozzá hasonló kiváló szerzők történeteit színpadra vinni.”
Ahogy arra utalt a rendező, a filmszerű vágások a színpadon is megjelennek: „Rövid jelenetek, gyors váltások, nem túl hosszan bontakozó konfliktusok jellemzők. A zeneszerző Pethő Zsolt, aki az animációs filmsorozathoz rendkívül karakteres főcímzenét írt, és megkértük Horváth Péter és Horváth Elemér művészbarátainkat, hogy a meglévő motívumok felhasználásával írjanak a jelenetek közé zenei snitteket, illeszkedve a pillanat hangulatához, emellett különleges fényhatások is erősítik a filmes hatást.”
Bár a darab elsősorban gyermekeknek szól, a rendező elmondta, a felnőttek is remekül szórakozhatnak majd. Az előadás az idei Lélektől-lélekig Színház Gyógyító Erejének Fesztiváljának programjában is helyet kap. Erről így nyilatkozott Oberfrank Pál:
„Ahogy ebben a mesében, úgy az életben is nagyon fontos a párbeszéd; hogy ne vetítsünk olyat a másikra, ami nem igaz, nem tükrözi a valóságot! Nézzünk egymás szemébe időnként, beszéljünk egymással, és még az is kiderülhet, hogy valójában mind ugyanabban a hajóban evezünk.
Mindannyiunknak nehéz, akadnak kihívásaink, ezért fogadjuk el egymást: a macska a kutyát, a kutya a macskát.”
Az előadásról bővebben itt olvashat.