Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

A magyar politika szereplői is búcsúznak Ferenc pápától

2025. április 21. 12:42 // Forrás: MTI
A magyarországi pártok és politikusok sorra adják ki közleményeiket, amelyekben Ferenc pápa halálhírére reagálnak.

Jobbik: Ferenc pápa halálával erkölcsi iránytűt veszített a világ

Ferenc pápa halálával nemcsak a katolikus egyház, hanem az egész világ elveszített egy olyan erkölcsi iránytűt, aki következetesen kiállt a béke, a szegények és az emberi méltóság mellett, vallástól, származástól és társadalmi helyzettől függetlenül - írta a Jobbik elnökhelyettese. Brenner Koloman kiemelte: a katolikus egyházfő példát mutatott abban, hogyan lehet egyszerre hűnek maradni a hithez és nyitottnak lenni a világra.

"Hazánkba is ellátogatott Őszentsége, meghatározó élmény volt számomra, amikor a Kossuth téren celebrált Szentmisén személyesen is részt vehettem, karizmatikus személyisége nagyon fontos volt a magyar híveknek is" - fogalmazott. Nyugodjon békében, tanítása iránytű marad mindazoknak, akik hisznek a tisztességben, az emberségben és az igazságban - hangsúlyozta a Jobbik elnökhelyettese.

A Mi Hazánk őszinte részvétét fejezte ki Ferenc pápa halála miatt

Őszinte részvétünket fejezzük ki a római katolikus egyház vezetője, Ferenc pápa halála miatt - közölte a Mi Hazánk Mozgalom hétfőn az MTI-vel. Közleményükben azt írták, a párt "megrendülten értesült a Szentatya haláláról".

Magyar Péter: Isten Önnel, Szentatya!

Isten Önnel, Szentatya! - búcsúztatta a hétfőn elhunyt Ferenc pápát a Tisza Párt elnöke az MTI-nek küldött közleményében. Van abban valami igazán megható, amikor egy pápa a húsvéti misét követően hagyja itt a földi létet. Ferenc pápa II. János Pálhoz hasonlóan pápaként is ember maradt. Jó ember, igaz ember. Mindent köszönünk! Isten Önnel, Szentatya! - áll a közleményben.

DK: Ferenc pápa kimagaslott ebből a világból erkölcsi nagyságával és őszinte emberszeretetével

"Ferenc pápa szinte nem is volt ebbe a világba való. Kimagaslott belőle erkölcsi nagyságával és őszinte emberszeretetével" - írta a hétfőn elhunyt katolikus egyházfőről a Demokratikus Koalíció (DK) hétfői közleményében. Szüksége volt rá a keresztényeknek, a más vallásúaknak és a nemhívőknek egyaránt. Olyan egyetemes értékekért küzdött, amelyek nem a szent könyvekben, hanem az emberi lélekben születtek - közölték.

A DK úgy fogalmazott: Ferenc pápa a "világi baloldaliakat megszégyenítő hevességgel emelte fel szavát a gyengék, az elesettek, az üldözöttek mellett" és "kezet nyújtott a katolikusok által addig megtagadott kisebbségek felé". Közleményük szerint a történelem fogja eldönteni, hogy Ferenc pápa tettei elegendőek voltak-e "a katolikus egyház megtépázott társadalmi elismertségének helyreállítására, a papi pedofília eltörlésére, a háborúk és a gyűlölet felszámolására". Mint írták, "mi, baloldaliak nem kívánhattunk volna magunknak és a világnak bölcsebb és jobb pápát, mint amilyen Ferenc volt".

A hétfőn elhunyt katolikus egyházfőről Gyurcsány Ferenc, a párt elnöke külön is megemlékezett Facebook-oldalán. Bejegyezésében azt írta, Ferenc "a szeretet pápája volt", számára "a teremtő Isten legemberibb földi helytartója", akiben látta "Isten valóságosnak vélt szeretetigazságát". "Nagyszerűsége számomra nem az Istenben, hanem az ember isteni méltóságának elfogadásában, védelmében rejlett. Nem felfelé nézett az Istenre, hanem lefelé a gyenge, esendő emberre. Szerettem Isten emberét Ferencben. Őszentségét, a pápát" - írta Gyurcsány Ferenc.

Orbán Viktor: mindent köszönünk, Szentatya

Mindent köszönünk, Szentatya - írta a hétfőn elhunyt Ferenc pápára emlékezve Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalán. A kormányfő bejegyzésében a pápával közös fekete-fehér képet tettek közzé, amelyre azt írták: búcsúzunk.

Sulyok Tamás: Isten nyugosztalja a Szentatyát!

Isten nyugosztalja a Szentatyát! - írta a Facebook-oldalán közzétett bejegyzésében Sulyok Tamás köztársasági elnök a hétfőn elhunyt Ferenc pápára emlékezve. Az államfő a pápát ábrázoló kép mellé azt írta: "az emberek nyelvén beszélt, úgy, hogy mindenki értse. És sokan értették is. Hozzánk, magyarokhoz többször is szólt. Hálával gondolunk rá".

vehir.hu
további cikkek
Több bor, hosszabb esték, változatlan hangulat a Rizling, Jazz Fesztiválon kultúra Több bor, hosszabb esték, változatlan hangulat a Rizling, Jazz Fesztiválon Két hét múlva, július 10-én Veszprém óvárosa kicsit kiszakad a megszokott pezsgésből és mintegy önálló faluként szerepel majd a térképeken. Nem először történik ilyen, hiszen az elmúlt másfél évtizedben majdnem minden nyáron felépült a borfalu, hogy teret adjon a hazai és vendégként a legjobb külföldi boroknak és pezsgőknek, na meg persze az igényes, jazzalapú zenének a Rozé, Rizling, Jazz Fesztiválon. A szervezők idén sem ígértek többet, mint a már bizonyított recept, néhány részletében mégis alkalmazkodtak a megváltozott körülményekhez. ma 1:09 Félrevezető információkat terjesztenek az aranyosvölgyi építkezés kapcsán közélet Félrevezető információkat terjesztenek az aranyosvölgyi építkezés kapcsán Csütörtökön tárgyalta volna a városi közgyűlés az Aranyosvölgybe tervezett ingatlanberuházás egy újabb elemét, viszont Porga Gyula, polgármester elnapolta az őszi ülésszakra ezt a vitát, elsősorban azért, hogy a helyi közéletben megjelent félrevezető és csupán a közhangulat hergelésére alkalmas információkat mindenki megismerhesse és értelmezhesse a fejlesztéssel kapcsolatban. tegnap 17:00 Egy Pannonos kutatásból épül nemzetközi egészségügyi startup közélet Egy Pannonos kutatásból épül nemzetközi egészségügyi startup Veszprémi egyetemi kutatásból nőtt ki az a nemzetközi piacra készülő egészségügyi startup, amely új segítséget adhat a tüdőrákos betegek kezelésében. A Pannon Egyetemről indult CheMOnitor most fontos mérföldkőhöz érkezett és aláírták a befektetői szerződést.  tegnap 14:55

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.