A One Veszprém 32-28-as vereséget szenvedett az OTP Bank Pick-Szeged otthonában szerdán a bajnoki döntő második meccsén, így vasárnap Veszprémben dől majd el a bajnoki cím sorsa.
A veszprémiek 57 éves szakvezetője szerint téves az a feltételezés, amely szerint csapata jobb, mint a Szeged.
Jobban játszottak ma, megérdemelték a győzelmet. Fantasztikus csapatuk van, jobbak, mint mi. Szerintem egész évben jobbak voltak, jobb csapat, mint a miénk. Elképesztő játékosaik vannak, nagyon jól játszanak. Nem tudtunk azon a szinten kézilabdázni, amit feltételeztünk magunkról a szezon elején
– mondta az M4 Sportnak Pascual. Hozzátette: sokat hibáznak, játékosai teljesítménye sokszor „eltűnik” a pályán. Ráadásul kevesen is vannak és ha ez a kevés játékos alulmúlja önmagát, az nagy probléma számukra.
Az egész szezon alatt az emberek azt gondolták, hogy a Veszprém jobb, mint a Szeged, de ez nem igaz. Az első hiba, amit elkövettünk, hogy a játékosaink is azt gondolták, hogy ez a Szeged ugyanaz, mint két évvel ezelőtt. De ez nem igaz. Mi sem az a Veszprém vagyunk már. Sok játékost elveszítettünk, sérültjeink vannak, rövidebb a kispadunk is jelen pillanatban
– hozzátette, hogy mindez nem számít, mert hazai pályán harcolni fognak azért, hogy bajnoki címmel zárják majd az idényt.