Március elsején a BABEL című produkcióval nyitotta meg kapuit a nagyközönség előtt a CODE, melyet hat magyar alkotócsoport hozott létre, kifejezetten az intézmény hexagon formájú terére tervezve. A repertoár azóta a legfiatalabbakat megszólító Bogyó és Babóca programmal bővült. A látogatókat a földszinten interaktív kiállítótér fogadja, immerzív tartalmakkal pedig két terem várja. A 15-20 fős csoportokat fogadó stúdió, ahol 180° fokban, azaz az egyik falra és a padlóra vetítenek, kiváló helyszín interaktív, edukatív tartalmak bemutatására. Az egykori színházteremből kialakított, 400 nm-es Hexagon pedig egy különleges adottságokkal rendelkező, 360°-os immerzív tér. Az immerzív terekben egy mesterséges környezet vesz körül minket, amit fényjátékok, zene, többféle inger teremt meg, és ami elzár minket a külvilágtól, teljesen bevonva a nézőt a maga teremtette valóságba.
Az első hónapokat követően a CODE a nyári szezonra mindkét termében új tartalmakkal készül, és már a következő tanévre is tervez: az intézmény az oktatáshoz kapcsolódó edukációs oldalt erősítené, a hétköznapokon iskolás csoportokat fogadnának, emellett bekapcsolódnának a tananyagok fejlesztésbe, az oktatásba is. Céljuk, hogy kilépjenek a művészeti ágat skatulyákba záró elképzelések fogságából: nem csupán híres képzőművészek életművét bemutató előadásokkal, hanem valódi térélményt nyújtó, a látogatókat bevonó, megmozgató, a tér adottságait kihasználó tartalmakkal bővítsék a repertoárt, illetve, hogy rendezvényhelyszínként, koncertek, színházi előadások befogadásával egészen újszerű élményt teremtsenek.
A CODE sokkal több bemutatóhelynél: olyan intézmény, ami részt vesz a kutatásban és oktatásban. Ebben fő partnere a régió legjelentősebb szereplője, a Pannon Egyetem, különösen a műszaki informatikai és a gazdaságtudományi karok, az ott folyó kutatások bemutatására is alkalmas a CODE. Az egyetemnek arra is lehetősége van, hogy más társintézményekkel együttműködve hozzon létre saját tartalmakat az itteni tudásra építve.
Az intézmény egyúttal inkubációs térként is működik, lehetőséget adva a művészeknek a kísérletezésre – nincs még egy olyan hely az országban, ami ezt tudja nyújtani. Terveznek európai szinten meghirdetett workshopokat és residency-programokat, amelyek tovább erősítenék ezt a lábat. Fontosnak tartják azt is, hogy a CODE hatása közép-hosszútávon a falaikon kívül is megjelenjen. A témához kapcsolódhat egy fesztivál is, ami bevonja a várost, de az intézmény tudását és technikai hátterét a városi rendezvények szolgálatába is lehet állítani, ami új színfoltot jelenthet Veszprém életében.