Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Erdészeti tájfutó Európa-bajnokság Veszprémben

ma 17:39 // Forrás: VEDAC
A jövő nyári kontinenstorna különlegességét az erdészeti szakmai programok és az Európa sportrégiója programsorozat adja.

Az EFOL Nemzetközi Bizottsága, valamint az Országos Erdészeti Egyesület felkérése által a VERGA Zrt.-t érte a megtiszteltetés, hogy 2026. augusztus 1-5. között megrendezheti a 32. EFOL (European Foresters’ Orienteering Championships), azaz erdészeti tájfutó Európa-bajnokságot Veszprémben és a társaság által szakkezelt területeken.

Fotók: VEDACFotók: VEDAC

Ez a rangos, nemzetközi sportesemény több mint három évtizedes múltra tekint vissza, és minden évben több száz erdész szakembert, sportolót és természetkedvelőt vonz egész Európából.

Az esemény célja nem csupán a sport iránti elhivatottság erősítése, hanem az erdészet, a fenntarthatóság és a természeti értékek iránti elkötelezettség bemutatása is. A rendezvény ideális alkalmat teremt a magyar erdészet és a veszprémi térség természeti és kulturális értékeinek megismertetésére.

December 12-14. között helyszíni EFOL igazgatósági ülést tartottak a nemzetközi delegáció, a rendező Verga Zrt., a programszervezésért felelős Veszprémi Egyetemi és Diák Atlétikai Club (VEDAC) és a tájfutó versenyeket lebonyolító Veszprémi Honvéd Sportegyesület tájfutóival közösen, melynek fókuszában a részletes programterv bemutatása és a helyszíni terepbejárás volt. A látogatás rendkívül produktív volt, a kulcsfontosságú helyszínek bemutatása, a logisztika összehangolása, a helyi adottságok és felmerülő igények területén egyaránt.

A terepjárás során a versenypálya egyik legjobb titkát őrizte: az általában lenyűgöző panorámakilátást teljesen elrejtette a köd. Így amíg az EFOL igazgatósági tagjai elégedettek voltak a helyszínnel és a terveinkkel, a látvány úgy döntött, hogy egyelőre rejtélyes marad.

A szervezők motiváltak abban, hogy a 2026. évi EFOL egy emlékezetes, jól szervezett, hazánkat és a régiót reprezentáló esemény legyen. Különleges együttállást jelent az a siker, hogy 2026-ban Veszprém és a Bakony-Balaton térsége lesz Európa sportrégiója, ennek köszönhetően a jövő évben rendkívül sok sporteseményt rendeznek a térségben. Az EFOL is színesíteni fogja a sportrégiós programsorozatot, ami még nagyobb láthatóságot biztosít az erdész szakmai legnagyobb éves sporteseményének.

vehir.hu
további cikkek
Éremeső a Zemplénben – remekül szerepelt a Veszprémi Honvéd SE Erdőbényén Veszprémi Honvéd Sportegyesület Éremeső a Zemplénben – remekül szerepelt a Veszprémi Honvéd SE Erdőbényén Erdőbényén, a Zemplén festői dombjai között rendezték a tájékozódási futók hosszútávú országos bajnokságát és az országos pontbegyűjtő csapatbajnokságot. A Veszprémi Honvéd SE kisebb létszámmal, de annál nagyobb elszántsággal vett részt a kétnapos megmérettetésen, és összesen négy arany-, három ezüst- és hét bronzéremmel zárta a hétvégét. 2025. október 17. 14:20 Kétnapos tájfutó ünnep Veszprémben – sikeres rendezés, sikeres versenyzés Veszprémi Honvéd Sportegyesület Kétnapos tájfutó ünnep Veszprémben – sikeres rendezés, sikeres versenyzés A Veszprémi Honvéd SE tájfutói öt arany-, hat ezüst- és három bronzéremmel, illetve több bajnoki pontot érő helyezéssel zárták a saját rendezésű országos bajnokságot. 2025. szeptember 26. 15:06 Sporttörténeti hétvége Veszprém belvárosában közélet Sporttörténeti hétvége Veszprém belvárosában Szeptember 20–21-én Veszprém belvárosa különleges sportélmény helyszínévé vált: a Veszprémi Honvéd Sportegyesület rendezésében került sor a rövidtávú országos bajnokságra (ROB), valamint a sprint váltó országos bajnokságra (SVOB). A világranglista-futamként is jegyzett esemény több mint 1300 versenyzőt vonzott, 10 évestől egészen a 90 éves korosztályig – köztük osztrák, német, macedón és japán sportolókkal. 2025. szeptember 21. 13:10

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.