Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

közélet

Sólyom László fogadáson köszönte meg a segítséget Péntek délután fogadás során mondott köszönetet Sólyom László köztársasági elnök mindazoknak, akik 2008-ban munkáját, és az elnöki programot segítették. A Sándor Palotában megrendezett ünnepségre az ország minden pontjáról, így Veszprémből is érkeztek meghívottak. 2008. december 15. 17:06 Élvonalban a tudomány és a sport Dr. Liszi János, a veszprémi egyetem nyugállományú rektora és az MKB Veszprém KC kapta meg idén Veszprém Megye Érdemrendjét. Az elismeréseket a hétfő délelőtti ünnepi megyegyűlésen a megyeháza Szent István termében vehették át az elismertek. 2008. december 15. 15:45 Egyhelyben toporog a vasút Már-már tradíció lesz, hogy a vasúti alkalmazottak év végén sztrájkolni kezdenek. A forgalom megbénult, ettől várja mindenki bérének növekedését. Bár a személyvonatok 70 százaléka még indul, a messze földre vágyók számára ez nem túl biztató. A tárgyalások folynak, azonban a juttatások megszerzéséhez sok reményt már senki sem fűz. A vehir.hu kérdéseire Burján Tibor szakszervezeti vezető válaszolt. 2008. december 15. 15:30 Vigyázzunk rá: társasjáték a Balatonról / – újból kiadták a nagy érdeklődés miatt – Bő tíz év elteltével ismét kiadja a Nők a Balatonért Egyesület (NABE) a „Vigyázz rám!” elnevezésű társasjátékát, melyhez a környezetvédelmi tárca is biztosított anyagi támogatást. A tartalmában és formájában is megújult játékot hétfőn délelőtt mutatták be a sajtó munkatársainak. 2008. december 15. 12:26 Magyar-szlovák külügyminiszteri tárgyalás A tervezettnél korábban, fél tizenegy előtt néhány perccel megkezdődött a magyar-szlovák külügyminiszteri tárgyalás hétfőn Budapesten. A tervek szerint az alapszerződésről, a kormányközi vegyes bizottságokról és aktuális kétoldalú kérdésekről is tárgyalnak a diplomáciai vezetők. Az elmúlt napokban Göncz Kinga és Ján Kubis is hangsúlyozta, hogy a munkamegbeszélésen szeretnék megvizsgálni a magyar-szlovák kormányközi vegyes bizottságok működését. 2008. december 15. 12:05 Bontják a Rajk-szobrot Az elmúlt időszakban számos vitát generáló 56-os emlékművet hétfő estig elbontják és a közüzemi vállalat Házgyári úti telephelyére szállítják. A mű talapzatát alkotó beton alap egyelőre marad, a hét végéig pedig megtörténik a terület rendezése és füvesítése. Egy közgyűlési döntés értelmében a szobor jövőbeni helye a Jutasi úti Barátság park, azonban az áthelyezés részleteiről még egyeztetnek Rajk Lászlóval - tudtuk meg a városüzemeltetési iroda vezetőjétől, Schmidt Istvántól. 2008. december 15. 11:45 Ha per, úgymond, hadd legyen per… / – a „gagyi” ügyben a Vehírnek áll a zászló – Újabb fordulat állt be a Rajk kontra Vehír perben – közölte honlapunkkal dr. Bősze Ferenc ügyvéd, aki a Rajk „kompozícióval” foglalkozó Gagyi című írás szerzője. Az első fokon eljáró Komárom-Esztergom Megyei Bíróság – annak ellenére, hogy a Vehír képviseletét ellátó ügyvéd kórházi ápolása miatt nem tudott a tárgyaláson részt venni – ítélethozatalra napolta el a tárgyalást, melyet meg is hozott úgy, hogy ítélethozatal időpontjáról nem értesítette sem dr. Etter Ödön ügyvédet, sem pedig az alperes Vehírt. 2008. december 15. 8:39 Közlekedési anomália vagy karácsonyi vicc? / – segített a villanó – Különleges (ám Veszprém vonatkozásában cseppet sem egyedülálló) táblavariációval találkozhat a gyanútlanul közlekedő a megyeszékhely Pajta és Szekerce utcáinak kereszteződésében. Aki nem hiszi, járjon utána, ámbátor leleplező erejű fotóink bizonyító erejűek. 2008. december 14. 12:32 A megye legjobb sportolóit ünnepelték / – fiatalok elé állíthatók példaképként – Veszprém megye önkormányzata közel száz sportegyesületet támogat. A legkiválóbb sportolókat péntek délután részesítették a „Veszprém Megye Legjobb Sportolója” elismerésben a megyeháza dísztermében. A hagyományos karácsony előtti fórumon osztották ki a Tüskés Endre-díjakat is. 2008. december 12. 22:53 Karácsonyi ajándék az MSZP-től / Akik "igen"-nel szavaztak Karácsonyi ajándékkal lepte meg a Magyar Szocialista Párt, avagy a kormánypárt az időseket az idei évben. A parlament legutóbbi plenáris ülésén a kormánypárt tagjai megszavazták a korhatár alatti öregségi nyugdíjasok 13. havi járandóságának eltörlését. Ezzel a határozattal mintegy 262 ezer idős ember, és 12 ezer korengedményes nyugdíjas zsebéből húztak ki megélhetésükhöz szükséges forintokat, mellyel 22 milliárd forintot takarítottak meg a költségvetésben. További intézkedés gyanánt nyugdíjkorrekcióról is döntöttek, mellyel 970 ezren estek el a törvényben biztosított nyugdíjemeléstől, átlagosan ez 15 ezer forintot jelent. Ezen a szálon a megtakarítás 14,6 milliárd forint. Mínusz 36, 6 milliárd. A kormány év végi ajándéka. Boldog Karácsonyt! – olvasható azon a szórólapon mely régiószinten került ki az utóbbi napokban minden postaládába. 2008. december 12. 19:15 A Buhim-völgyben már ünneplik a Megváltót A dózsavárosi általános iskola és az Iciri-Piciri Együttes közös szervezésében idén is megtartották a már hagyománnyá vált karácsonyi ünnepséget és betlehemezést a Margit-romoknál. A Buhim-völgy karácsonyfáját a VERGA Zrt biztosította, míg a Gizella Hotel jóvoltából, teát és forralt bort osztottak az egybegyűlteknek. 2008. december 12. 19:03 Elhunyt Zalai Ferenc esperes 2008 december 11-én csütörtökön elhunyt Székesfehérváron Zalai Ferenc esperes. Az egyházi méltóságot 1944. december 7-én a veszprémi börtönkápolnában Mindszenty püspök szentelte pappá. 1945. május 1-jén nevezték ki első állomáshelyére: Látrányba. 2008. december 12. 18:55 Veszprém lesz az egyik egészségbiztosítási pénztár székhelye Januártól hét regionális egészségügyi pénztár működik majd hazánkban, ők kötik majd a szerződéseket az egészségügyi szolgáltatókkal. Az erről szóló kormányrendelet csütörtökön jelent meg a Magyar Közlönyben. 2008. december 12. 17:10 Életveszélyben a megvert férfi Három fiatalkorú fiú vert össze egy férfit Veszprémben, vasárnapról hétfőre virradóan. A férfi súlyos koponyaalapi és orrcsonttörést szenvedett. Miután az elsődleges orvosi vizsgálatok alapján kiderült, hogy sérülései életveszélyesek, a megyei kórház traumatológiai osztályának ügyeletes főorvosa bejelentést tett a rendőrségen. 2008. december 12. 16:22
... 1546 1547 1548 1549 1550 ...
sport
Strandkézilabda-vb: Irán legyőzésével negyeddöntős a magyar válogatott A magyar férfi strandkézilabda-válogatott biztosította negyeddöntőbe jutását a zágrábi világbajnokságon, mivel 2-0-ra legyőzte Iránt csütörtökön, a középdöntő második fordulójában. Suscsák Máté és Vámosi Georgina az év futsalosai A férfiaknál Suscsák Máté, a nőknél pedig Vámosi Georgina kapta az év legjobb futsalosainak járó elismerést. Férfi kézilabda BL: az első kalapba került a Veszprém Az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) nyilvánosságra hozta a 2026–2027-es férfi Bajnokok Ligája csoportkörének sorsolási kalapjait. A magyar bajnok One Veszprém az első kalapból várja a pénteki (11.00) sorsolást. Strandkézilabda-vb: először veszített a magyar válogatott A magyar férfi strandkézilabda-válogatott 2-1-re kikapott csütörtökön Portugáliától a zágrábi világbajnokság középdöntőjének első fordulójában. Az alacsony vízállás a Balaton-átúszást is átrendezi A 44. LIDL Balaton-átúszást július 18-án rendezik, a tó alacsony vízállása mellett, ami az úszást nem befolyásolja, de a szervezők részéről különleges intézkedéseket igényel.   Vb-2026: két csoportkör után Argentína a fő favorit az Optánál A statisztikai elemzéssel foglalkozó brit Opta cég szuperszámítógépe szerint a csoportkör első két fordulója után a címvédő Argentína lépett elő a fő esélyessé az amerikai-kanadai-mexikói közös rendezésű labdarúgó-világbajnokság megnyerésére. Strandkézilabda-vb: Puerto Rico legyőzésével zárta a csoportkört a magyar válogatott A magyar férfi strandkézilabda-válogatott csoportelsőként, a maximális négy ponttal jutott tovább a zágrábi világbajnokság középdöntőjébe, mivel 2-0-ra nyert Puerto Rico ellen szerdán, a csoportkör utolsó fordulójában. Nincs magyar férfi kézilabdázó az EHF álomcsapatában Magyar férfi kézilabdázó nem került be az elmúlt szezon álomcsapatába az európai szövetségnél (EHF). Női kézilabda junior-vb: kiütéses győzelemmel kezdett a magyar válogatott A magyar női junior kézilabda-válogatott 46-10-re verte Tajvant a kínai Csincsungban zajló korosztályos világbajnokság csoportkörének első fordulójában, szerdán. Chema Rodríguez: csalódott vagyok, de elfogadtam a döntést A férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitányi posztjáról távozott Chema Rodríguez csalódottan vette tudomásul, hogy már nem ő irányítja az együttest, ugyanakkor elfogadta a magyar szövetség döntését.
kézilabda
Férfi kézilabda BL: az első kalapba került a Veszprém Az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) nyilvánosságra hozta a 2026–2027-es férfi Bajnokok Ligája csoportkörének sorsolási kalapjait. A magyar bajnok One Veszprém az első kalapból várja a pénteki (11.00) sorsolást. Nincs magyar férfi kézilabdázó az EHF álomcsapatában Magyar férfi kézilabdázó nem került be az elmúlt szezon álomcsapatába az európai szövetségnél (EHF). Női kézilabda junior-vb: kiütéses győzelemmel kezdett a magyar válogatott A magyar női junior kézilabda-válogatott 46-10-re verte Tajvant a kínai Csincsungban zajló korosztályos világbajnokság csoportkörének első fordulójában, szerdán. Chema Rodríguez: csalódott vagyok, de elfogadtam a döntést A férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitányi posztjáról távozott Chema Rodríguez csalódottan vette tudomásul, hogy már nem ő irányítja az együttest, ugyanakkor elfogadta a magyar szövetség döntését. Nem indul az Európa-kupában a Balatonfüredi KSE Bár a Balatonfüredi KSE az ötödik helyen zárta a férfi kézilabda NB I 2025/26-os idényét, amellyel kivívta az indulás jogát az EHF Európa-kupa következő kiírásában, a klub vezetése a nemzetközi szereplésről való lemondás mellett döntött. Három győri kézilabdázó az idény álomcsapatában A Bajnokok Ligája-ezüstérmes Győri Audi ETO KC női kézilabdacsapatának három játékosa került be az idény álomcsapatába az európai szövetség (EHF) szavazásán. Női kézilabda junior-vb: a negyeddöntőbe jutás a magyar válogatott célja A negyeddöntőbe jutás a magyar női junior kézilabda-válogatott célja a szerdán kezdődő korosztályos világbajnokságon, amelynek a kínai Csincsung ad otthont. Férfi kézilabda BL: a Szeged kapott szabadkártyát, a Tatabánya nem A nőknél a Ferencváros, a férfiaknál a Szeged szabadkártyát kapott a kézilabda Bajnokok Ligája következő idényére, a Tatabánya férficsapatának jelentkezését azonban elutasította az európai szövetség (EHF). Sótonyi László lehet a magyar férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya Sótonyi László az egyik jelölt a magyar férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitányi posztjára. Nem szeretné elengedni vezetőedzőjét a veszprémi kézilabdaklub Nem szeretné elengedni vezetőedzőjét, a spanyol Xavier Pascual Fuertest a bajnokságban és a Magyar Kupában is címvédő One Veszprém HC férfi kézilabdaklub.

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.