A régi veszprémi családok sorába tartozó Jádyak generációkon keresztül kézműves iparos foglalkozást űztek. Jády József könyvkötőmester családja a Kórház utcából költözött a Cserhát utca 28-ba, miután az 1893-as nagy tűzvészben házuk leégett. Fia, Jády József szabómester lett, a családi ház egyik helyiségében nyitotta meg műhelyét. Mivel több lábon szerettek volna állni, feleségével, a neves szentkirályszabadjai családból származó Ujj Mészáros Jusztinával szatócsboltot is működtettek a Cserhát utcai házban. A bolt az 1910-es évek végétől több mint három évtizeden át látta el élelmiszerrel, fűszerrel és háztartási cikkekkel a Cserhát és a szomszédos Dózsaváros lakóit.
Az üzlet az államosítás idején szűnt meg, Jády Józsefné azt megelőzve zárta be. Az utcában hamarosan két házzal lejjebb állami fűszer- és csemegeüzlet nyílt.
A Cserhát utca 28. utolsó lakói, Jády Sándor és családja a városrész bontását megelőző kisajátításkor, az 1960-as évek közepén költözött el a Viola utcába. A Jády leszármazottak közül többen családjukkal ma is a Cserháton élnek.
Kísérő szöveg és hang: Kákonyi Anna
A Laczkó Dezső Múzeumban őrzött képek válogatását Kákonyi Anna, a hanganyag vágását Bontó László végezte.
Köszönjük támogató segítségét Édes Gyulánénak, Jády Ferencné Regőczi Borbálának, Palkáné Jády Melittának, Jády Szabolcsnak és Jády Péternek.