Takarékszövetkezeti körökben terjedő információk szerint Csicsáky Péter, a takarékok ernyőszervezete, a Takarékbank elnök-vezérigazgatója után ő az első vezető, aki a szektor államosítása és radikális átalakítása miatt távozott.
A július 13-án hatályba lépett integrációs törvény ugyanis vonatkozik azokra a takarékszövetkezetekből alakult pénzintézetekre is, amelyek bankká alakulásuk után tagjai maradtak valamelyik takarékszövetkezeti intézményvédelmi alapnak.
Ezzel a szektor intézeteinek önállóságát felszámoló új központi befolyás kiterjed az olyan bankká alakult egykori takarékokra is, mint a Kinizsi Bank, a Széchenyi Bank, a Pannon Takarék Bank, a Mohácsi Takarék Bank és a DRB Bank.
Lakatos Antal a hvg.hu-nak megerősítette a lemondásáról szóló információt, részletes indoklását azonban a cikk megjelenése előtt visszavonta. A Kinizsi Bank-vezér lemondása ellenére nem távozott a pénzintézettől: a hvg.hu a bank központjában érte el.
A takarékszövetkezetek közül elsőként a Kinizsi Bank alakult át bankká 2007. augusztus 1-jével az egykori Nagyvázsony-Kinizsi Takarékszövetkezetből. Lakatos már a jogelőd takarékszövetkezetet is vezette 1989 óta. A szakember a Veszprémi Vegyipari Egyetemen, valamint a Pénzügyi és Számviteli Főiskolán diplomázott.
A Kinizsi Bank a pénzintézeti partnere a balatoni korona elnevezésű helyi pénznek, amit 2012 januárjában, Veszprém polgármestere kezdeményezésére indítottak el több Balaton menti településen. A bank a végtörlesztés idején is feltűnt, és igyekezett minél több új forinthitelest nyerni a devizahitelt kiváltó hitelekkel.