Dr. Somogyi Istvánné, a Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara főtitkára köszöntőjében elmondta, hogy napjaink gazdasági környezetét az egyre erősödő globalizációs folyamatok, a nem anyagi erőforrások felértékelődése és a gyorsuló technikai változások jellemzik. Ebben a viszonylatban a vállalkozások és a megyék versenyképessége egyre inkább a tudás és az információ előállításának, megszerzésének, illetve adaptálásának képességétől függ.
Az iparkamara évek óta kiemelt figyelmet fordít a kutatásfejlesztéssel foglalkozó vállalkozások munkájára, segíti működésüket, egy katalizátor szerepet tölt be a gazdasági szféra és a tudomány között. Az Innovációs és szellemitulajdon-védelmi konferencia célja, hogy a vállalkozások megismerjék a kutatásfejlesztés és az innováció területén tevékenykedő szervezetek munkáját, szolgáltatásait és a legújabb kutatások eredményeit.
Piglerné dr. Lakner Rozália, a Pannon Egyetem Műszaki Informatikai Karának dékánja szerint, manapság gyakran hallunk arról, hogy a hazai innovációs feladatok legnagyobb gátja a szakember hiány, amely a műszaki területek mindegyikrére vonatkozik. Az egyetem legnagyobb feladata, hogy a gyakorlati igényeknek megfelelő, kreatív szakembereket képezzen. A hallgatóknak olyan képzést kell biztosítani, amellyel hosszú távú, sikeres szakmai karrierjüket meg tudják alapozni. Ehhez nem elég a hagyományos tanterv, hanem célszerűen felépített képzési program szükséges. Piglerné dr. Lakner Rozália hozzátette, hogy az elvárásoknak megfelelően a Pannon Egyetem újraértelmezte a céljait és az ezekhez igazodó új, a felsőoktatási intézmények működésétől eltérő modellt vezetett be, amely fő célja az oktatás, a kutatás és az innovációs tevékenység egyenrangú, egymást erősítő egységének kialakítása.
A szerdai konferencia résztvevői bepillantást nyerhettek az ország innovációs stratégiájába, az egyetem piaci alapú kutatás-fejlesztéseibe, a technológiatranszfer folyamatok működésébe és az innováció-menedzsment világába.