Némedi Lajos, Veszprém város alpolgármestere a küldöttgyűlést megelőző sajtótájékoztató elmondta, hogy a Veszprém Megyei Gazdakörök Szövetsége nem véletlenül választotta Veszprémet a küldöttgyűlés helyszínéül, hiszen a város és a környező településeken élő és dolgozó gazdák kapcsolata kitűnő. A veszprémiek szeretik és kedvelik azokat a mezőgazdasági termékeket, amelyeket a környéken élő gazdák kétkezi munkával termelnek. Az alpolgármester szerint ennek a jó kapcsolatnak több megnyilvánulási formája van, ilyen volt a tavaly novemberben hagyományteremtő szándékkal megrendezett Bakony Expo, amire több mint hatezren látogattak ki.
Győrffy Balázs, a Veszprém Megyei Gazdakörök Szövetségének elnöke hozzátette, hogy az elmúlt évben Veszprémben egy olyan kiváló kezdeményezésnek lehettünk szemtanúi, ami szinte mágnesként vonzotta ide a Veszprém Megyei Gazdakörök Szövetségének küldöttgyűlését. A gazdálkodóknak nagyon sok esetben nem a termék megtermelése, hanem annak piacra juttatása okoz fejtörést. A küldöttgyűlés feladta, hogy az adminisztratív feladatok elvégzése mellett olyan tudásbázist adjon át a gazdálkodóknak, ami a mindennapi munka elvégzése során érdemben segíti őket. Győrffy Balázs hozzátette: az idei egy kimagasló fontosságú év, hiszen az új, közös agrárpolitika elindítása sok kérdést vet fel a gazdálkodók számára. A küldöttgyűlésen elhangzó előadások is ezt a témakört járták körül.
Kis Miklós Zsolt, a Miniszterelnökség agrár-vidékfejlesztésért felelős államtitkára hangsúlyozta, hogy a következő évek közös agrárpolitikája kihívásokkal teli, és rengeteg változást hoz magával. Sok információra van szüksége a gazdatársadalomnak ahhoz, hogy a saját gazdaságukat versenyképesebbé tegyék, és minél jobb minőségű termékeket állítsanak elő a fogyasztók számára.
Az államtitkár szerint a gazdatársadalom követi a lakosság körében felmerülő igényeket. Ez a fajta együttműködés jól működik Veszprém megyében, és példaértékű lehet az ország többi régiójára nézve. Kis Miklós Zsolt szerint a kormány politikája egyértelművé tette, hogy a következő időszak célkitűzésének nyertesei a kis- és középvállalkozások, akik élen járnak a munkahelyteremtésben. A kormány olyan vidékfejlesztést szeretne véghezvinni, aminek következményeképp a vidéki életminőség tovább javul. Ennek érdekében azokat az ágazatokat kell támogatni elsősorban, amelyek valóban munkaerő-igényesek, mint az állattenyésztés, a zöldség- és gyümölcstermesztés és az erdőgazdálkodás.
Jakab István, a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetségének elnöke szerint fontos, hogy vidék olyan minőségű élelmiszert tudjon előállítani, amit a városban élő emberek és minden magyar polgár igényel. Jakab István hangsúlyozta, hogy egy új Európai Uniós fejlesztési időszak veszi most a kezdetét, amihez egy szoros együttműködésre van szükség a városi és megyei önkormányzatok valamint az országgyűlés képviselői között. Ebben a jogalkotási ciklusban az ország jövőjét alapozzuk meg. A Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetségének elnöke szerint a magyar gazdaság egyre magasabb fejlettségi szintet ér el.