Az egyik én a vállalkozó, aki megálmodja a tervet. A második a szakember, aki a megálmodottakat formába önti. Ő birtokolja a tudást, övé a realitás, és ő a minőségi munka garanciája. Végül, de nem utolsó sorban ott az igazgató, aki felel a gazdaságos működésért, ügyel a takarékosságra, kordában tartja az álmodozót, és megteremti a szakember én számára a működési feltételeket. Azonban, ha valakiben nincsenek meg, vagy csak hiányosan léteznek a fenti tulajdonságok, akkor nehézségek fognak fellépni a vállalkozás életében. Ekkor döntenie kell arról, hogy a hiányzó képességeket miképpen pótolja, ellensúlyozza. Továbbá akadnak olyan vállalkozók, akik számára fontos a létrehozás, az ötletek és a kreativitás, ám a menedzseri feladatokkal nehezen birkóznak meg. Ahhoz, hogy a fenti kihívásoknak megfeleljenek, külső, és sokszor professzionális segítségre van szükségük. Ekkor a vállalkozás vezetője fel fogja tenni magának a kérdést: „Ki vagy kik és miképpen fognak irányítani, vezetni, támogatni engem?” Ilyenkor válik központi problémává a vezetés átadása, és ezen belül is lényeges ponttá az utódlás kérdése.
Az FBN-H felmérései alapján a magyarországi családi vállalatok és vállalkozások a GDP mintegy 50‒60 százalékát adják, miközben a foglalkoztatottak közel fele tartozik ehhez a körhöz. A sikeres családi vállalatok több szempontból is hagyományosan az átlag fölött teljesítenek, tőkeerejükhöz mért jószolgálati tevékenységük és munkaerő-megtartó képességük is jellemzően erősebb, mint más jellegű vállalkozásoké.
Az elkövetkező 5 évben a hazai családi vállalkozások 30 százaléka generációváltáson fog keresztül menni. A rendelkezésre álló adatok szerint erre a váltásra a kkv szektor vállalkozásainak több mint 60 százaléka nincs felkészülve. És ami még aggasztóbb, nincsenek is tisztában azzal, hogy mire is kell felkészülniük. Pedig óriási a kihívás, mivel a statisztika szerint az első generációváltást a családi vállalkozások mindössze egyharmada éli túl.
A 2016. január 15-én, pénteken 9 órakor, a Kereskedelmi és Iparkamrában (Veszprém, Radnóti tér 1.) megrendezendő Ecoport Workshopon kiderül, hogy mire is kell felkészülni.
Szeretettel várjuk ingyenes workshopunkra!
A korlátozott számú férőhelyek miatt a részvétel regisztrációhoz kötött.
A jelentkezést a workshop@ecoportmagazin.hu címen tehetik meg!