Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2024. november 25. Katalin
Veszprém
12°C
2024. november 25. Katalin
Veszprém
12°C

Kutatói ösztöndíj felhívás

2017. január 6. 12:37 // Forrás: uni-pannon.hu
A béke és az európai integráció témáját kutató ösztöndíjprogramot hirdetett meg a Fundación Academia Europea de Yuste (FAEY) európai uniós alapítvány PhD hallgatók részére.

A Fundación Academia Europea de Yuste (FAEY) európai uniós alapítvány idén Európa-nap alkalmából V. Károly-díjjal tüntette ki az Erasmus program egyik megálmodóját, az olasz Sofía Corradi-t, amiért „sokat tett az európai felsőoktatási mobilitás érdekében”. A korábbi gyakorlatnak megfelelően a FAEY a díjazott munkásságához kapcsolódó témában kutatói ösztöndíjakat hirdetett meg, amelyek témája a béke és az európai integráció (a pontos témamegjelölés: „Peace and European values as a potential model for integration and progress in a global world”).

A meghirdetett 10 ösztöndíjra olyan – többek között – európai uniós állampolgársággal rendelkező PhD hallgatók jelentkezését várják, akik történelem, politikatudományok, közgazdaságtan, jog vagy egyéb más társadalomtudományok terén folytatnak kutatásokat a felhívás tematikájához kapcsolódóan. A pályázóknak az ösztöndíjprogram keretében egy tanulmányt kell elkészíteniük, valamint részt vesznek az extremadura-i Yuste településen található királyi monostorban megrendezendő néhány napos szeminárium is, amelyen a kutatók a választott témájukhoz, készülő publikációjukhoz kapcsolódóan prezentációt tartanak.

A kutatói ösztöndíj munkanyelvei az angol és a spanyol. Az elkészült tanulmányokat a FAEY könyv formájában publikálja. Az ösztöndíjak összege személyenként legfeljebb 2500 euró.

Az idei ösztöndíj-pályázat az olasz kormány támogatása mellett valósul meg, így a felhívás kifejezetten bátorítja az olasz állampolgárságú vagy olasz egyetemeken tanuló doktori hallgatók jelentkezését.

A jelentkezési határidő 2017. január 29.

A pályázati felhívás és annak mellékletei (külön) letölthetők az alábbi holnapról angol és spanyol nyelven.

vehir.hu
további cikkek
A Balaton-felvidék a világ egyik legjelentősebb földtani öröksége lett A Balaton-felvidék a világ egyik legjelentősebb földtani öröksége lett Nagy elismerést kapott a magyar természeti örökség, hiszen a Nemzetközi Földtudományi Unió (IUGS) a világ legjelentősebb földtani helyszínei közé választotta a Bakony–Balaton-felvidék egyedülálló vulkáni képződményeit. Ez a döntés egyúttal a régió jelentőségét is hangsúlyozza, amely nemcsak a tudományos közösség, hanem a természetbarátok és turisták körében is kiemelt figyelmet érdemel. 2024. szeptember 2. 12:03 MINDEN NAP TARTOGATHAT EGY HEURÉKA PILLANATOT Ecoport magazin MINDEN NAP TARTOGATHAT EGY HEURÉKA PILLANATOT Az agykéreg működésének nemzetközi hírű tudósa, a Brain Prize díjazottja, a Magyar Tudományos Akadémia elnöke. Hosszan tartana felsorolni dr. Freund Tamás érdemeit, de anélkül is kijelenthetjük: az egyik legmeghatározóbb hazai tudós. Talán azért is, mert a mai napig nem csillapodott a tudomány iránti szeretete, és ezt másoknak is igyekszik átadni, de ugyanennyire fontosnak tartja felhívni a figyelmet a művészet, a léleknemesítő tevékenységek fontosságára is. Zenéről, a felfedezés öröméről, a tudomány becsületéről és hitről beszélgettünk vele. 2020. december 26. 11:51 Víztisztításon dolgoztak Víztisztításon dolgoztak A Pannon Egyetem (Veszprém) és az újdelhi TERI (The Energy and Resources Institute, India) 2016. július 1. és 2019. június 30. között, Magyar-Indiai Ipari Kutatás-fejlesztési Együttműködési Pályázat keretében sikeresen valósította meg a „Felszíni vizekben és ipari szennyvizekben található alacsony koncentrációjú antibiotikum és fenol származék szennyeződések enzimatikus bontása módosított membrán bioreaktorral” című, TÉT_15_IN-1-2016-0094 azonosítószámú projektet a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal finanszírozásában, 28 745 933 Ft támogatási összegből. 2019. július 24. 15:39 „Nanométeres skálájú megfigyelésekből globális következtetések” „Nanométeres skálájú megfigyelésekből globális következtetések” A Pannon Egyetem a GINOP-2.3.3-15-2016-00009 azonosító számú pályázat keretében egy elektronmikroszkópos laboratórium létrehozására nyert támogatást. Pósfai Mihályt, a Széchenyi-díjas professzort, a Pannon Egyetem oktatóját kérdeztük az új laboratóriumról, az új műszerekről, hasznukról… 2019. május 31. 9:30

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.