Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2024. november 22. Cecília
Veszprém
2°C
2024. november 22. Cecília
Veszprém
2°C

Konferencia felhívás: Az emberi test hangjai

2017. január 26. 12:01
A Pannon Egyetem Modern Filológiai és Társadalomtudományi Kar Filozófia, Történettudomány és Antropológia Intézete – együttműködve a Műcsarnokkal – 2017. március 30-31-én Veszprémben konferenciát rendez, amelyre a kortárs kulturális antropológiai kutatások iránt érdeklődőket várják. Különös örömmel veszik a Kárpát-medencében munkálkodó szakemberek részvételét.

A konferencián az elmúlt évben a történeti antropológia alapvető témájáról, az emberi testről szóló felfogásokat mutatták be az előadók. Az idei évben az embertest hangjainak különféle megközelítési módjai kerülnek előtérbe. Alapvető kérdés, hogy az emberi testhez kötődő hangok mennyiben tekinthetők az antropológia által leírható jelenségeknek. A kutatási eredményeket a klasszikus antropológiai műhelyektől, alkotóktól, művészektől vagy a társtudományok művelőitől várják. Olyan elgondolások ismertetésére van mód, amelyek kapcsolódhatnak bármely, a témához kapcsolódó diszciplínához, legyen az művelődéstörténet, néprajz, irodalom, filozófia, pszichológia, művészet–, vagy kommunikációtudomány, etológia, színháztudomány vagy építészet.

A felhívás részletei és a jelentkezési lap itt található.

vehir.hu
további cikkek
A Balaton-felvidék a világ egyik legjelentősebb földtani öröksége lett A Balaton-felvidék a világ egyik legjelentősebb földtani öröksége lett Nagy elismerést kapott a magyar természeti örökség, hiszen a Nemzetközi Földtudományi Unió (IUGS) a világ legjelentősebb földtani helyszínei közé választotta a Bakony–Balaton-felvidék egyedülálló vulkáni képződményeit. Ez a döntés egyúttal a régió jelentőségét is hangsúlyozza, amely nemcsak a tudományos közösség, hanem a természetbarátok és turisták körében is kiemelt figyelmet érdemel. 2024. szeptember 2. 12:03 MINDEN NAP TARTOGATHAT EGY HEURÉKA PILLANATOT Ecoport magazin MINDEN NAP TARTOGATHAT EGY HEURÉKA PILLANATOT Az agykéreg működésének nemzetközi hírű tudósa, a Brain Prize díjazottja, a Magyar Tudományos Akadémia elnöke. Hosszan tartana felsorolni dr. Freund Tamás érdemeit, de anélkül is kijelenthetjük: az egyik legmeghatározóbb hazai tudós. Talán azért is, mert a mai napig nem csillapodott a tudomány iránti szeretete, és ezt másoknak is igyekszik átadni, de ugyanennyire fontosnak tartja felhívni a figyelmet a művészet, a léleknemesítő tevékenységek fontosságára is. Zenéről, a felfedezés öröméről, a tudomány becsületéről és hitről beszélgettünk vele. 2020. december 26. 11:51 Víztisztításon dolgoztak Víztisztításon dolgoztak A Pannon Egyetem (Veszprém) és az újdelhi TERI (The Energy and Resources Institute, India) 2016. július 1. és 2019. június 30. között, Magyar-Indiai Ipari Kutatás-fejlesztési Együttműködési Pályázat keretében sikeresen valósította meg a „Felszíni vizekben és ipari szennyvizekben található alacsony koncentrációjú antibiotikum és fenol származék szennyeződések enzimatikus bontása módosított membrán bioreaktorral” című, TÉT_15_IN-1-2016-0094 azonosítószámú projektet a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal finanszírozásában, 28 745 933 Ft támogatási összegből. 2019. július 24. 15:39 „Nanométeres skálájú megfigyelésekből globális következtetések” „Nanométeres skálájú megfigyelésekből globális következtetések” A Pannon Egyetem a GINOP-2.3.3-15-2016-00009 azonosító számú pályázat keretében egy elektronmikroszkópos laboratórium létrehozására nyert támogatást. Pósfai Mihályt, a Széchenyi-díjas professzort, a Pannon Egyetem oktatóját kérdeztük az új laboratóriumról, az új műszerekről, hasznukról… 2019. május 31. 9:30

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.