Debreczeni Csaba a '90-es évek közepe óta dolgozik a szektorban, már akkor is takarékszövetkezetnél helyezkedett el: előbb Budapesten, majd Veszprémben foglalkozott hitelezéssel. Szerzett tapasztalatot kereskedelmi banknál, és belekóstolt az építőiparba is, mielőtt végül visszatért az – akkor még – Forrás Takarékhoz. 2015 óta a B3 Takarék régióvezetője, feladata jelenleg a Veszprémi régióhoz tartozó fiókok működtetése, az értékesítés irányítása, számonkérése.
Mint mondja, a takarékszövetkezetek magánemberek tulajdonaként, szövetkezeti formában jöttek létre. Szlogenjük („Takarék - Több mint bank”) is jelzi, hogy rendelkeznek a bankok teljes termékpalettájával, azonban ügyfélközpontúbb kiszolgálásukkal, családias légkörükkel közelebb állnak az ügyfelekhez – a szó fizikai értelmében is, hiszen fiókjaik számos olyan kisebb településen is megtalálhatók, ahol más pénzintézet nem.
Arra a kérdésünkre válaszolva, miszerint mit is jelent a takarékszövetkezeti integráció, elmondja, hogy takarékszövetkezetek az elmúlt években egy kiterjedt racionalizációs folyamaton mentek keresztül, melynek részeként alapos vizsgálatnak vetették alá őket szakmai és piaci szempontok alapján. Az így kialakul elvárásoknak megfelelő 110 takarékszövetkezet végül létrehozta a Szövetkezeti Hitelintézetek Integrációs Szervezetét, amelynek központi irányító bankja a Takarékbank Zrt. lett.
Magyarázatképpen a szakember annyit jegyzett meg, hogy a kis, önálló takarékok a mai globalizált és fejlett technikai alapokon működő piaci környezetben sajnos nem lettek volna képesek hosszú távon fennmaradni, szükség van egy központilag irányított szabályzásra, termékfejlesztésre, egységes megjelenésre. Ennek következményeképpen egyre többet találkozhatunk az új arculattal rendelkező takarékszövetkezetekkel, reklámokkal, média megjelenésekkel országszerte.
A B3 Takarék Szövetkezet 2015 szeptemberében tíz jogelőd takarékszövetkezet összeolvadásával jött létre, így a működési területe jelenleg négy megyére terjed ki (Pest, Fejér, Tolna és Veszprém megye), közel 100 fiókkal. Termékeik célcsoportját képezi az üzleti és a lakossági ügyfélkör egyaránt.
Egyik előnyük a piacon, hogy az uniós források egy részét MFB-pontokon keresztül lehet elérni, országosan 440 fiókban. A MFB Pontokat működtető konzorcium egyik tagjaként a B3 Takarék 0%-os hitellehetőséges is kínál a vállalkozásoknak, kimondottan vállalkozásfejlesztési céllal. Az igénybevehető uniós források köre februártól tíz további termékkel bővül majd, így az új csomagban már lesz lehetőség a kamatmentes hitel mellett – vissza nem térítendő támogatás igénybevételére is.