Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2024. november 22. Cecília
Veszprém
2°C
2024. november 22. Cecília
Veszprém
2°C

Dr. Abonyi János a Lendület program támogatottja

2017. június 21. 15:10
A Mérnöki Kar oktatója a negyedik ipari forradalomról szóló munkájával győzött.

A 2017. évi Lendület program pályázati felhívására érkezett 96 pályamű közül a rendelkezésre álló támogatási összeg idén 22 fiatal tudós számára teszi lehetővé, hogy új Lendület-kutatócsoportot alakíthasson. A Lendület-kutatócsoportok vezetésére benyújtott pályázatok mindegyikét legalább három-három anonim szakértő bírálta el, majd a bírálatok alapján a Magyar Tudományos Akadémia elnöke által felkért zsűri tett javaslatot a benyújtott pályázatok támogatási lehetőségeiről.

Dr. Abonyi János intézetigazgató, egyetemi tanár (Mérnöki Kar Folyamatmérnöki Intézeti Tanszék) „Komplex rendszerek megfigyelése a negyedik ipari forradalomban” című pályázatát a zsűri a legkiválóbbak közé sorolta, és támogatásra érdemesnek találta. Dr. Abonyi János a küszöbön álló negyedik ipari forradalomra való felkészülés jegyében folytatja tudományos munkáját. Úgy látja, hogy a jövő a hálózatokba rendezett kiberfizikai rendszerek elterjedését hozza. Az intelligens technológiáknak és új gazdaságszervezési elveknek köszönhetően az emberi beavatkozást nem igénylő gyártócellák szervezeteket is áthidaló működtetésével egyedi termékek változó igényekhez igazodó hatékony előállítása valósulhat meg. Kutatási programjának célja: olyan megoldások kidolgozása, amelyek alkalmasak arra, hogy ezekből az egyre komplexebben összefonódott rendszerekből származó adatokból olyan hasznos információkat nyerjen ki, amelyekkel tovább növelhető a rendszerek hatékonysága és megbízhatósága.

A Lendület programról:
A Magyar Tudományos Akadémia 2009-ben hirdette meg a fiatal kutatók számára kiválósági programját, a Lendületet. A külföldön dolgozó tehetséges kutatók hazahívása, illetve a magyarországi kutatóhelyeken tudományos munkát végző tehetségek itthon tartása mellett a program fő célja, hogy erősítse az MTA kutatóhálózatának nemzetközi versenyképességét.

vehir.hu
további cikkek
A Balaton-felvidék a világ egyik legjelentősebb földtani öröksége lett A Balaton-felvidék a világ egyik legjelentősebb földtani öröksége lett Nagy elismerést kapott a magyar természeti örökség, hiszen a Nemzetközi Földtudományi Unió (IUGS) a világ legjelentősebb földtani helyszínei közé választotta a Bakony–Balaton-felvidék egyedülálló vulkáni képződményeit. Ez a döntés egyúttal a régió jelentőségét is hangsúlyozza, amely nemcsak a tudományos közösség, hanem a természetbarátok és turisták körében is kiemelt figyelmet érdemel. 2024. szeptember 2. 12:03 MINDEN NAP TARTOGATHAT EGY HEURÉKA PILLANATOT Ecoport magazin MINDEN NAP TARTOGATHAT EGY HEURÉKA PILLANATOT Az agykéreg működésének nemzetközi hírű tudósa, a Brain Prize díjazottja, a Magyar Tudományos Akadémia elnöke. Hosszan tartana felsorolni dr. Freund Tamás érdemeit, de anélkül is kijelenthetjük: az egyik legmeghatározóbb hazai tudós. Talán azért is, mert a mai napig nem csillapodott a tudomány iránti szeretete, és ezt másoknak is igyekszik átadni, de ugyanennyire fontosnak tartja felhívni a figyelmet a művészet, a léleknemesítő tevékenységek fontosságára is. Zenéről, a felfedezés öröméről, a tudomány becsületéről és hitről beszélgettünk vele. 2020. december 26. 11:51 Víztisztításon dolgoztak Víztisztításon dolgoztak A Pannon Egyetem (Veszprém) és az újdelhi TERI (The Energy and Resources Institute, India) 2016. július 1. és 2019. június 30. között, Magyar-Indiai Ipari Kutatás-fejlesztési Együttműködési Pályázat keretében sikeresen valósította meg a „Felszíni vizekben és ipari szennyvizekben található alacsony koncentrációjú antibiotikum és fenol származék szennyeződések enzimatikus bontása módosított membrán bioreaktorral” című, TÉT_15_IN-1-2016-0094 azonosítószámú projektet a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal finanszírozásában, 28 745 933 Ft támogatási összegből. 2019. július 24. 15:39 „Nanométeres skálájú megfigyelésekből globális következtetések” „Nanométeres skálájú megfigyelésekből globális következtetések” A Pannon Egyetem a GINOP-2.3.3-15-2016-00009 azonosító számú pályázat keretében egy elektronmikroszkópos laboratórium létrehozására nyert támogatást. Pósfai Mihályt, a Széchenyi-díjas professzort, a Pannon Egyetem oktatóját kérdeztük az új laboratóriumról, az új műszerekről, hasznukról… 2019. május 31. 9:30

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.