A rendezvényen jelen volt Tomcsik Gabriella MGYOSZ oktatási és képzési igazgató, Marjay Gyula a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének Közép – magyarországi Regionális Szervezetének elnöke, Józsa Tamás Veszprém Megyei Jogú Város önkormányzatának kabinetfőnöke, valamint a szakképzéssel foglalkozó intézmények vezetői.
Józsa Tamás előadásában Veszprém munkaerőpiaci helyzetéről és a szakképzés fejlesztési lehetőségeiről beszélt. Az élhető város víziója egy több tényezős rendszer mentén épül fel. Az egyik ilyen indikátor a demográfia, mely a KSH adatai szerint a megyei jogú városokat tekintve Érd, Sopron és Kecskemét mellett Veszprémben is pozitív.
A kabinetfőnök elmondta, hogy 2007 és 2013 között a fejlesztéseket és a nyertes pályázatokat tekintve a Középdunántúli Régióban Veszprémben volt a legtöbb, megelőzve Székesfehérvárt, Tatabányát és Dunaújvárost. A 2015-ös adatok szerint a fejlesztésekre fordított összeg a városban 77 milliárd forint volt.
A továbbiakban szó volt Veszprém szerepéről mint a megye szolgáltatóipari központja. A városban 6500 vállalkozás működik, ám ezek többsége, mind kisvállalkozás. Veszprém gazdasági ágazatait tekintve vezető szerepben van a vendéglátás, a pénzügyi szféra, az adminisztratív és szolgáltató ág, valamint a legnagyobb mértékben a szakmai, tudományos és műszaki ágazat. A legnagyobb adófizetők, a legtöbb bevételt jelentők a város számára, valamint a legtöbb embert foglalkoztatók Veszprém autóipari cégei. A város összbevételének mintegy 60%-t teszik ki.
Józsa Tamás előadásában kitért a veszprémi foglalkoztatottak arányára, mely a helyiek és a bejáró dolgozókból tevődik össze. A Veszprémbe bejáró munkavállalók nem csak a megyéből, de a szomszédos megyékből is érkeznek. A város célja, hogy ezen munkaerőnek a lakhatási feltételei biztosítva legyenek. Ez egy kihívást is jelent a városnak, ám a Pápai úti munkásszálló fejlesztése megkezdődött, ami 80 fő befogadására lesz alkalmas. Az önkormányzat is látja, hogy ez még nem a teljeskörű megoldást jelenti, így folyamatos fejlesztésekre törekszenek.
A kabinetfőnök előadásának végén beszélt a Modern Városok Program egy projektjéről is, mely a Veszprémi „Szakipark” Szakképzési Központ kialakítását foglalja magában. E projektnek a célja egy vonzó életpályamodellt felvázolni a fiatalok számára, és egy olyan képzési lehetőséget biztosítani neki, melyben a veszprémi gazdasági társaságok is partnerek, biztosítják a fiatalok jövőjét a képzést követően.
A délelőtt folyamán szó volt még a szakképzés problémáiról, annak fejlesztendő területeiről, illetve a Munkaadók és Gyáriparosok Országos Szövetsége, mint az egyik legnagyobb hazai munkaadói érdekképviseleti szervezet, munkájának bemutatására is sor került.